03.01.2019

Nový rok začne Áčko doma proti silné Telnici!

Hlavní tým Rožnovských se na domácí palubovce po Vánoční přestávce představuje potřetí za sebou, tentokrát vyzve silnou Telnici.

Národní liga se po Vánoční přestávce opět rozjíždí. Tentokrát přijede pod Radhošť silná Telnice! Poslední zápas před koncem roku odehráli Sršni také doma, ovšem s Opavou, na kterou nedokázal Rožnov najít po dlouhé sérii vzájemných, pro Rožnov úspěšných zápasů, recept. Doma totiž zakončili rok 2018 prohrou se Slezany. Přitom Sršňům se povedlo vrátit v poslední třetině do zápasu a vyrovnat nepříznivý stav 1:3 na 3:3. To ovšem platilo do 57 minuty, když už to vypadalo, že v Hornets aréně se utkání bude schylovat k prodloužení. Ovšem brankář Opavy vyhodil míček až za obranu Sršňů na Opavského Repčeka, který z první trefil skákající míček tak přesně, že byl domácí Škrobák bez šance. Na to již Rožnov odpovědět nedokázal a v poslední sekundě ještě inkasoval do prázdné branky. Sršni tedy mají co napravovat, pokud chtějí pomýšlet na první čtverku a začínat tak play-off doma. Do konce základní části zbývá pouze 8 zápasů. Pozitivem by snad mohl být fakt, že do sestavy by se po zranění měla vrátit opora Sršňů, Petr Krhut.

Petr Burýšek při rozehrávce domácích

Telnice, může být více klidnější než Rožnov. Nachází se totiž na 2. místě v tabulce Národní ligy. S 30 body ztrácí na první příčku 5 bodů a na pátý Rožnov má náskok bodů 6.  Poslední zápasy v roce 2018 se začínala víc a víc rozjíždět, a soupeřům před Vánocemi nadělovala pořádné porce branek. Výsledky 11:4 doma s Aligátory a 12:5 venku u Ostravské Letky, hovoří za vše. S Rožnovem však v pátém kole, tuto sezónu doma prohrála a to na branky chudým výsledkem 1:2. Uvidíme jestli se zápas ponese ve střeleckém duchu, nebo se bude opakovat těsný výsledek z pátého kola. Když porovnáme statistiky, tak Telnice málo branek dostává – 62, což je nejmenší počet obdržených branek z celé ligy. A taky hodně dává – 106, což je naopak nejvíce vstřelených branek z celé ligy. To Rožnov se může Telnici rovnat jen v inkasovaných gólech, kterých inkasoval pouze o gól více, tedy 63, což je po Telnici druhý nejmenší počet v lize. Vstřelených má Rožnov na svém kontě pouze 72, což řadí tým Rožnova na páté místo s nejmenším počtem vstřelených branek. Potřeba je také u Telnice zmínit procentuální úspěšnost využitých přesilovek, která je 51,35%, což opět Telnici řadí na samý vrchol Národní ligy. V individuálních statistikách by si Sršni měli dávat pozor na Telnického Jiřího Knotka, který se 42 body zároveň s brněnským Václavem Černochem dělí o prvenství kanadského bodování v lize.

I v tomto utkání budou spoléhat Rožnovští na střelce Josku Viktoříka

Zajímavost: Zmiňovali jsme Jiřího Knotka na straně Telnice, ovšem na straně Sršňů nelze zapomenout na Jožku Viktoříka, který je s 25 vstřelenými góly na druhém místě a na krále střelců ztrácí pouze 2 góly. Pokud počítáte, tak Jožka Viktořík má zásluhu na více než jedné třetině vstřelených gólů Rožnova, fantastická čísla.

Vláďa Chmelař v souboji se soupeřem z Horní Suché

Zápas startuje v 19 hodin! Přijďte povzbudit domácí Sršně v Novém roce ještě v hojnějším počtu než doposud!!!