25.12.2018

Opava zaskočila domácí Rožnov

Před Vánocemi zavítala do Rožnova Opava, oblíbený to soupeř domácích hráčů. Opava však tentokrát domácí zaskočila a obrala je o všechny body. Domácí sice pomohl zvýšený tlak v poslední třetině ke srovnání stavu a kontrolování hry. Hosté však vstřelili vítězný gól z ojedinělého útoku a skóre si pojistili vteřinu před koncem.

Pokus o free-style trik v podání Patrika Hegara

22. 12. 2018, 19:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

3
Škrobák Jiří(G), Holčík Petr(G), Kristek Filip, Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Novosad Lukáš, Zimmer Denis, Žniva David, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Šichtař Daniel, Dvořák Oliver, Červený Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

5
Sestava S.K. P.E.M.A. OPAVA:
Bezděk Kryštof(G), Martínek Matěj(G), Sova Oldřich, Balnar Karel, Rychlý Lukáš, Solný Tomáš, Mazur Jan, Beran Jakub, Trunkát Michal, Sležka Štěpán, Petlach Jan, Kostolány Štěpán, Zwinger David, Klečka Marek, Kocur Filip, Repček Vojtěch, Gebauer Daniel

po částech: 1:2, 0:1, 2:2

2.Kristek(Smékal), 41.Viktořík, 52.Novosad

branky (asistence) S.K. P.E.M.A. OPAVA:
5.Kostolány(Trunkát), 20.Gebauer(Mazur), 33.Klečka, 57.Repček(Bezděk), 60.Kostolány

rozhodčí: Drška Jan, Meisner Jiří
vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 55

Rožnov se v zápase rychle ujal vedení po kombinaci Smékala s Kristkem. Opava však bleskově odpověděla úspěšnou přesilovou hrou. Rožnov více držel míč na svých hokejkách, ale jejich hra postrádala po celý zápas vyšší míru koncentrace. Domácí hráči kupili množství malých chyb a díky tomu měla Opava často nepříjemné brejky. Rožnov svou první přesilovou hru nevyužil. Opavě se povedl do konce třetiny jeden povedený brejk a do šaten se šlo za stavu 1:2.

Druhá třetina se nesla v duchu dlouhého držení míče Rožnovem a nepříjemnými kontry opavských hráčů a dlouho to vypadalo, že se tlak domácích stupňuje a vyrovnání visí ve vzduchu. Poté však přišla další opavská přesilová hra kdy na jejím konci přišla tvrdá střela. Tuto střelu ještě dokázal brankář Škrobák vyrazit, ale na dorážku však již nedosáhl. Druhá třetina skočila opět vítězstvím Opavy, která navýšila skóre již na 1:3.

Hned po začátku poslední třetiny nabudil domácí tým kanonýr Viktořík, který vypíchl míč opavskému hráči a snížil na 2:3. Domácí převzali otěže zápasu do svých rukou naplno a Opavě nedovolovali ani brejky, které eliminovali již v jejich zárodku. Kýžené vyrovnání přišlo v polovině poslední třetiny z hole Novosada a bylo to opět nerozhodně. Rožnov měl v té době hodně navrch a tlačil se před bránu hostů. Bohužel z jedné takové situace přišel dlouhý výhoz hostujícího brankáře a hostující útočník nechtatelně trefil míč ve sprintu, ze vzduchu, přímo nad nohu na zadní tyč. Rožnovu zbývaly 3 minuty na srovnání stavu a šli co nejdřív do hry bez brankáře. Ta jim však i přes několik šancí nevyšla a opavský gól vteřinu před koncem už nic neřešil. Rožnov prohrál s Opavou 3:5.

Porada před závěrečným tlakem domácích při power-play

Komentář Michala Trunkáta, kapitána a trenéra hostů: Soupeř dneska měl větší držení míče, nicméně prakticky za celý zápas neměli vyloženou stoprocentní šanci. Těší mě stoprocentní úspěšnost přesilovek. Soupeři děkujeme za kvalitní utkání.

Vladislav Chmelař při svém ataku hostujícího gólmana

Komentář Pavla Barabáše, asistenta trenéra a kapitána domácího týmu: První polovinu jsme se trápili na míčku a soupeř toho využil a dostal se do vedení. Od druhé půle jsme si vypracovali spoustu šancí, ale vázla nám koncovka. V celkovém součtu dobré utkání se špatným koncem. Děkuji soupeřům za férové utkání a všem divákům za dobrou atmosféru.