22.12.2018

I přes dobrý výkon, se „DÉČKO“ vrátilo z Ostravy pouze s jedním bodem…

Ke svým předvánočním zápasům vyrazilo „déčko“ posílené o rožnovské legendy Štampoského s Koláčkem do ostravské ČPP arény, kde změřilo síly s FBC PRIMAškola Spartak Bílovec B a TJ Slovan Havířov C. I přes dobré výkony tentokrát brali hráči „D“ týmu pouze bod. Po polovině odehraných zápasů patří „déčku“ osmé místo a může se chlubit nejlepší obranou v lize.

Příprava na zápas

VS. 5:3
FBC PRIMAškola Spartak Bílovec B   1. FBK Rožnov p/R D (1:1, 3:2, 1:0)

Rožnov začal aktivně a vypracoval si pár dobrých příležitostí, byl to ale Bílovec, který se dostal do vedení. Posílený Bílovec o enklávu hráčů A týmu postupně začal víc a víc kousat. Rožnov se nakonec dočkal a hned dvakrát po sobě a otočil skóre na 2:1, jenže to bylo na dlouhou dobu vše. Na druhou třetinu by raději Sršni zapomněli, jelikož se jim pokazilo, na co sáhli a Bílovec v této třetině prakticky rozhodl zápas. Spartak otočil zápas a začal hrát na údržbu. I přes velkou snahu se již Déčku nepodařilo smazat náskok a prohrál 3:5.

VS. 6:6
1. FBK Rožnov p/R D   TJ Slovan Havířov C (3:2, 1:3, 2:1)

Ve druhém zápase na Rožnov čekal neoblíbený soupeř z Havířova. Hned na začátku zápasu měl Rožnov výhodu přesilové hry, tu opět nevyužil a dostal gól. Sršni se však ihned oklepali a třemi slepenými góly otočili misku vah na svou stranu. Před závěrem třetiny ještě stihnul Havířov snížit na rozdíl jediného gólu. Ve druhé třetině si Rožnov opět vybral slabší chvilku a Slovan toho dokázal využít a ke konci třetiny otočil skóre na 5:4 v jeho prospěch. Sršni museli začít hrát, to se jim dařilo a zatlačili a zavřeli Havířov u jejich branky, ale z rychlého protiútoku Slovan odskočil na rozdíl dvou gólů. V tu chvíli již nezbývalo moc času, ale Sršni zabrali a dokázali dovést zápas do remízového konce.

Komentář Petra Pernického, trenéra Mužů D: „V obou utkáních jsme nebyli horší a zasloužili jsme si možná i více bodů, ale vždy jsme se strašně nadřeli na gól

Sestava z utkání

Další zápasy má „Déčko“ na programu 19. ledna 2018, kdy Rožnov vyrazí do Ostravy změřit své síly s 1. MVIL Ostrava C a ČSKA Ostrava.