17.12.2018

Rožnov oplatil Horní Suché prohru

Do Rožnova zavítal nepříjemný soupeř z Horní Suché. V předchozím vzájemném zápase s tímto soupeřem Rožnov prohrál po kolapsu v poslední minutě a nyní měl co napravovat. I přes hluché pasáže se Rožnov popasoval s pozicí favorita dobře a soupeři povolil pouze devět střel na vlastní bránu. Po vítězství 4:2 si tak domácí upevnili průběžnou čtvrtou příčku tabulky.

Obrana v utkání byla pevná, pustila jen dvě branky

15. 12. 2018, 19:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

4
Škrobák Jiří(G), Obšivač Marek(G), Holčík Petr(G), Kristek Filip, Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Žniva David, Barabáš Pavel, Šichtař Daniel, Barabáš Stanislav, Dvořák Oliver, Ševeček Libor, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

2
Sestava FbK Horní Suchá:
Fukala Daniel(G), Plíhal Filip(G), Chmiel Tomáš, Mrózek Michael, Cielecki Tomasz, Večeřa Václav, Krajíček Filip, Kuruc Lukáš, Hensler Jan, Třinecký Jiří, Šimek Petr, Kopia Vojtěch, Mráček Jiří, Mocek Filip, Žwak Jan

po částech: 2:2, 1:0, 1:0

9.Dvořák(Chmelař), 18.Viktořík(Barabáš), 31.Viktořík(Hegar), 60.Chmelař(Knebl)

branky (asistence) FbK Horní Suchá:
5.Mrózek(Mocek), 12.Kopia(Mocek)

rozhodčí: Krátký Jakub, Vojkůvka Pavel
vyloučení: 3:2; využití: 1:0; diváků: 15

Úvodní buly zápasu vyhrál Rožnov a hned začal hostující celek zatlačovat před jeho brankáře. Po několika úvodních šancích domácích se však prosadili hosté když využili chaotické obrany domácích. Jejich střelec se objevil sám "mezi kruhy" a otevřel skóre zápasu. I přes nezdary se domácím více dařilo ohrožovat hostující svatyni a z jedné takové šance sršni uspěli a srovnali stav na 1:1. Tento stav však vydržel jen 3 minuty, po kterých se hostům vydařila jejich přesilová hra a opět strhli vedení na svou stranu. Konec třetiny byl však v režii Rožnova a jeho pětiminutového přečíslení. V tomto čase se domácím podařilo i přes několik šancí vstřelit pouze 1 branku a první dějství skončilo smírně 2:2.

Druhá třetina pokračovala v podobném tempu jako ta první, jen na góly nebyla tak bohatá. Víc toho ukázali domácí, kteří jeden gól vstřelili, nechali se jednou vyloučit a toto vyloučení přestáli na výbornou. Po této části hry se domácí konečně ujali vedení 3:2 v tomto bojovném zápase.

V poslední třetině se Horní Suché nedala upřít snaha o korigování výsledku. Hosté vytáhli presing a snažili se o častou střelbu. Rožnovská obrana však byla vždy s brankářem Obšivačem v pohotovosti a žádný další gól nepřipustili. Sami však dokázali využít jedné brejkové situace a v poslední minutě definitivně rozhodnout o výsledku zápasu. Rožnov tak dokázal odčinit své selhání z předchozího vzájemného zápasu, vrátit Horní Suché porážku a upevnit se na průběžné 4. příčce východní divize Národní ligy.

Po utkání mohli mít hráči Rožnova radost z vítězství

Komentář Pavla Barabáše, kapitána domácího týmu: „Bojovné utkání, které jsme přes počáteční nervozitu ukočírovali do vítězného konce. Nejsem spokojený s naší produktivitou, mohli jsme dát klidně deset branek, na druhou stranu soupeř taky slušně zahazoval šance, zde měl ale velkou zásluhu náš brankář. V celkovém součtu si myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Děkuji soupeřům za férové utkání a fanouškům za podporu.

Sršni v útočném snažení

Vedoucí hostů, Petr Krucina, viděl utkání takto: „Myslím, že dnes proběhlo velmi bojovné utkání se šťastným koncem pro domácí. Po reprezentační pauze jsme se hodně snažili zpřesnit hru a zakončení. Bohužel v třetí třetině se na nás projevila velká nervozita a neschopnost proměnit šance. Když si tento bojovný výkon přeneseme do dalších zápasů, budeme spokojení. Děkuji soupeřům, divákům a rozhodčím.