20.12.2018

Bronzový úspěch mladších žáků v Čeladné!

Na pátý turnaj na Čeladné, jsme odjížděli s oběma gólmany a se skoro kompletní první a druhou formací. Tito hráči podávají stabilní výkony na tréninku a  jsou spolehliví i v zápasech, tak jsme očekávali dobrý výsledek. Svou trenérskou premiérou si zde prošel také asistent trenéra, syn hlavního, Patrik Hegar

Vyhlášení vítězů

VS. 1:4
1. FBK Rožnov p/R   FbC KOVO KM Frýdek-Místek

Hráči nastoupili do zápasu ve velkém tempu a vytvářeli si proti silnému soupeři řadu šancí. Výsledkem byl úvodní gól Oty Dresslera a vyhraný poločas. V druhém poločase soupeř nasadil to nejlepší co měl a nakonec jsme podlehli 4:1. Přesto je pro nás výsledek a hlavně předvedená hra velkým úspěchem proti soupeři, který nás ze začátku sezóny lehce přehrával.

VS. 3:9
Z.F.K. AQM Petrovice   1. FBK Rožnov p/R

Výborný výkon z prvního zápasu se přenesl do druhého a kluci zcela ovládli hru a soupeře porazili výrazným rozdílem.

VS. 8:2
1. FBK Rožnov p/R   TJ Slovan Havířov

TJ Slovan Havířov patří ke slabším soupeřům a po výborném výkonu i tento zápas skončil vysokou výhrou našich borců.

VS. 2:2
Florbal Exelsior Havířov   1. FBK Rožnov p/R

Naopak druhý soupeř z Havířova patří k těm nejlepším v naší skupině, ale zápas se zdaleka nevyvíjel tak, jak si soupeř představoval, a zaslouží si podrobnější komentář. Od úvodního bully to byl nádherný florbalový zápas plný soubojů, kombinací a střel na bránu. Naše brankářka Beata Chmelařová předváděla skvělé zákroky a držela naše naděje na dobrý výsledek. Po poločase jsme prohrávali 2:0, ale na hráčích bylo vidět odhodlání nedat soupeři nic zadarmo. V druhém poločase, přestože to byl čtvrtý zápas na turnaji, kluci ještě zrychlili, bojovali jako skuteční Sršni a po rychlém výhozu Beaty po křídle unikl Adam Hegar a od půlící čáry zkusil „golfák“ v plné rychlosti. Míček krásně zaplul za tyčku a bylo to 2:1!!! Dal do střely tolik síly, že po ní skončil v kotrmelcích u mantinelu u havířovské střídačky, kde se také vytvořila velká radostná hromada našich hráčů! Ještě neutichly ovace ze vstřelené branky a po výborném forčekingu našich útočníků soupeř ztratil míček a Šimon Sewiola pohotovou střelou vyrovnal!!! Havířovští se snažili zápas vyhrát, ale naši, znovu použiji to slovo, borci se skvělou Beatou v bráně, se ubránili a zápas skončil zaslouženou remízou, jak po zápase konstatoval i trenér soupeřů.

Bronzový tým mladších žáků

Komentář Patrika Hegara, asistenta trenéra Sršňů: „Poprvé od začátku sezóny se mi turnaj mladších žáků nekryl s výjezdem A týmu, a tak jsem se konečně mohl osobně zúčastnit. Od začátku turnaje kluci předváděli super výkon a až na menší výpadek ve druhém zápase si všichni hráči příkladně plnili své úkoly a jsem velmi rád, že si v zápasech vyzkoušeli i nové věci, které jsme začali trénovat. Zvláštní pochvalu si hráči zaslouží hlavně za poslední zápas se silným Torpedem Havířov, který díky svému nasazení a bojovnosti dokázali dotáhnout z 0:2 na konečných 2:2. Závěrem díky všem rodičům za výbornou atmosféru na všech zápasech.

Komentář René Hegara, vedoucího týmu Rožnovanů: „Turnaj jednoznačně potvrdil, že hráči prvního a druhého útoku, podávají výborné výkony a navíc předvádějí skvělou kombinační hru do útoku a úžasnou bojovnost a disciplínu v obraně. Navíc se nám podařilo doplnit obranu prvního útoku o Vojtu Závorku, který zahrál po boku Alexe Bernátka výborně, a také druhá obrana ve složení Bedřich Radil, Robin Matějka hrála skvělý zápas. Musím hráče pochválit za úžasný bojovný výkon v posledním zápase a vyzdvihnout výkon Adama Hegara a Bedřicha Radila, kteří ke konci zápasu úspěšně ubránili nejlepšího hráče soupeře, enormně se snažícího zápas zvrátit na stranu Havířova. Jsem moc rád, že se návyky z tréninků začínají projevovat i v zápasech a snad už je zažehnána ta poraženecká nálada v týmu, kterou si hráči přinesli z minulých sezón.

Na pátém letošním turnaji mladé Sršně reprezentovali:

Zleva nahoře: asistent trenéra Hegar Patrik , Hegar Adam, Poruba Kryštof (C),  Bernátek Alex, Matějka Robin,  Radil Bedřich, Baránek Dominik, vedoucí týmu Hegar René

Dole: Firbach Pavel, Marinič Richard, Rozkošný Matěj, Sewiola Šimon, Závorka Vojtěch, Dressler Otto,

A Vpředu: Beata Chmelařová (Gk)