youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
13.12.2018

Po sérii výjezdů a reprezentační přestávce se Sršni představí na domácí palubovce!

Hlavní tým Rožnovských se na domácí palubovce díky losu představí teprve po čtvrté. Tentokrát přijede na Valašsko tým z nedaleké Horní Suché!

Tomáš Knebl nic nevypustí v zápase

Národní liga má za sebou větší polovinu základní části. Sršně čeká po dvoutýdenní reprezentační přestávce domácí utkání, které bude letos zatím čtvrté odehrané v Hornets aréně. Sršni totiž díky losu hráli zatím více na hřišti soupeřů, než před domácími fanoušky. Především měsíc listopad byl pro Rožnovské velmi náročný, protože ani jeden zápas Sršni neodehráli doma a museli tak cestovat stovky kilometrů, do měst, jako jsou Třebíč, Valašské Klobouky, Svitavy a Žďár nad Sázavou. Rožnované tak v listopadu najeli cca 1500 kilometrů (zdroj mapy.cz). Ovšem tyto výjezdy byly poměrně vydařené, jelikož z možných dvanácti bodů, přivezli Sršni domů hned osm! Jediný zápas, který jim nevyšel, byl v Třebíči.

Hráči Rožnova při úvodním pokřiku

To Horní Suchá měla los téměř totožný, akorát v obrácené variantě. Doma tedy odehrála již osm utkání, zatímco venku pouze čtyři a po dvanácti utkáních se nachází na samém konci tabulky se sedmi získanými body. Nutno podotknout, že tři body jim doslova darovali právě rožnovští hráči, kteří absolutně nezvládli vzájemné utkání v Horní Suché v úvodu letošní ligové soutěže. Další tři body ovšem Horní Suchá překvapivě přivezla z Telnice, kde uspěla poměrem 8:7. A podle ohlasů z utkání byla dokonce i lepším týmem, takže zvítězila zaslouženě. Proto by Sršni neměli Horní Suchou v žádném případě podcenit. Když nahlédneme do statistického okénka, tak ačkoliv je Horní Suchá poslední a Rožnov na pátém místě, tak vstřelených branek má Rožnov pouze o tři více, než sobotní soupeř. Rožnov vstřelil doposud 65 branek, zatímco Horní Suchá 62! Což řadí Rožnov jako čtvrtý nejméně skórující tým v lize. Pod Horní Suchou se v této statistice nachází už jen tým z Opavy a ze Žďáru nad Sázavou. Ovšem v obdržených brankách Rožnovští celkem excelují, když se řadí na třetí místo. Obdrželi 56 branek, druzí Gulliveři z Brna 55 a první Telnice 53, což jsou příjemná čísla pro brankáře a obranu Rožnovských. To Horní Suchá je v této činnosti naprosto nejhorším týmem. Za dvanáct zápasů obdržel tým 88 branek! Což je sedm na zápas!

 

Zajímavost: Týmu Horní Suché se proti Rožnovu daří, když dokázali vyhrát za 3 body, tři poslední střetnutí. V loňské sezóně podlehli Sršni Suché v první kole jako hosté 5:6, poté v posledním kole doma 4:5 a naposledy v této sezóně opět 5:6 jako hosté. Zajímavé určitě je, že všechny utkání skončily pouze o jednu branku.

Zápas startuje v 19 hodin! Přijďte povzbudit domácí Sršně k prolomení vzájemné zápasové statistiky s týmem z Horní Suché!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista