youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
27.11.2018

„Pepík si neumí nabíhat tak, aby to dostal do prázdné“, glosuje svého spoluhráče Petr Burýšek

Zdravíme opět všechny příznivce i soupeře rožnovského klubu. Po několika úspěšných rozhovorech za minulé týdny ani v tomto týdnu o rozhovor nezůstanete ochuzeni, opět jsme k rozhovoru vybrali jednoho z hráčů, trenérů či jiných spřízněných duší s rožnovským klubem.

K rozhovoru se nám dnes uvolil ten, který je většinou spíše na druhé straně. Studujeme v současné době vysokou školu, zároveň už i částečně pracuje. S florbalem začínal v konkurenčním klubu, v poslední době již několikátou sezónu působí v Rožnově. Zároveň však po sezóně nezahálí a je zakladatelem týmu, který úspěšně objíždí letní florbalové turnaje. Dokáže si tak představit i florbal z jiné stránky, než je ta hráčská. A že všichni víme, o kom se tu bavíme? Ano, je to Petr Burýšek!

Petr s nejvěrnějším fanouškem, svým bratrem, po vyhraném finále Národní ligy

Ahoj Bury, jak bys v krátkosti zhodnotil poslední utkání Rožnova ve Svitavách?

Ahoj, poslední utkání bylo řekl bych šílené, ale pro fanoušky na góly asi zajímavé utkání. My jsme zahráli výborně druhou třetinu, když to tam především Pepikovi napadalo. Škoda, že jsme nemohli dohrát třetí třetinu v klidu a dali soupeři možnost utkání zdramatizovat, ale naštěstí máme natolik zkušený tým, že jsme to dokázali udržet a dovézt domů důležité tři body.

V zápase jsi zaznamenal dvě asistence, celkově tak už máš šest kanadských bodů – jak jsi se svou produktivitou letos spokojen?

Produktivitou, nebo spíš „neproduktivitou“ no. Na začátku se to tak nějak lámalo, že bych mohl hrát i na hrotu, kde mě to začalo dost bavit, ale nakonec mě Míra dává do beka, kde to je asi momentálně nejrozumnější. Kdybych zůstal tedy na hrotu, tak bych s produktivitou určitě spokojen nebyl, ale vzhledem k tomu, že jsem bek, tak to asi jde, ale věřím, že to bude lepší ještě. Důležité jsou však výsledky týmu a ne jednotlivců, je to kolektivní sport. A jako tým, si myslím, že vzhledem k losu, můžeme být zatím spokojeni … tedy až na ztracené tři body s Horní Suchou.

Petr si rád zarelaxuje… a sem tam se tam objeví i nějaká ta celebrita…

Své asistence jsi zaznamenal na góly Pepy Viktoříka – dával jsi mu to do prázdné, nebo se Joska musel i snažit?

Pepík si neumí nabíhat tak, aby to dostal do prázdné 😉 A hlavně ho by to nebavilo dávat takové „jednoduché“ góly. 😀 Ne, Pepimu jsem to jednoduše dvakrát přihrál, protože ho mám na lajně, on si vždy udělal svůj klasický výběh na střed a zavěsil, tak jak to umí. 🙂

„A“ tým má za sebou šňůru již devět zápasů venku oproti dvěma domácím. Do konce soutěže tak pojede už jen k nováčkům Letce a Hluku, zbytek utkání odehraje v domácím prostředí. Jak vidíš šance rožnovských po základní části, když v této chvíli z pátého místa ztrácejí na vedení deset bodů, ale na druhé místo pouze pět?

Neviděl jsem, jak to mají ostatní týmy nalosované (podobný rozpis jako Rožnov už mám jen Letka – pozn. redakce), takže si netroufám přesně tipovat. Ale věřím, že doma zahrajeme tak ať se dostaneme do první čtverky. Důležité hlavně je dostat se do play off, i když jsme pátí, tak tabulka je celkem vyrovnaná a pořád si musíme krýt záda ať se nedostaneme mimo postupové příčky.

Kádr Warriors vyztužila už nejedna osobnost – na fotu například Dominika Eichner

Kádr Rožnovanů kosí zranění, přesto si drží svou výkonnost. Co se změnilo oproti loňskému roku, že i v tak úzkém kádru dokáží Sršni vyhrávat důležité zápasy?

Trenér nebo respektive trenéři umí využívat kluky z Béčka a kluky z juniorky, což je super. Umí jim i nám ostatním vysvětlit co se po nás chce a když držíme taktiku, tak se to pak odráží na výsledcích. Jestli se něco nějak extra změnilo to nevím. Tréninky jsou trochu jiné možná, dost se lpí na přihrávkách, které nejsou ideální, tak možná se to začíná projevovat, nevím. Jinak všem zraněným přeji brzké uzdravení!

V loňské sezóně vedl trenérsky kádr Pavel Barabáš jako hráč a trenér v jedné osobě. Letos se dirigentského žezla chopil Miroslav Kasl. Přišly nějaké zásadní či dílčí změny, nebo se nic nezměnilo?

Asi ty tréninky. Nevím, jak to úplně je, ale Mira se dost radí s Pájou. Je dobře, že to není celé už na Pájovi a může se trochu víc soustředit na hraní, i když někdy mu to nedá. 😀 Mira aspoň tím, že nehraje, je schopen vidět všechno v klidu, bez soustředění se na to, jak by ještě měl na hřišti zahrát, tak jak to měl vlastně celou minulou sezónu právě Pája. Je fajn, že s námi jezdí a je nám nejen trenérem ale i podporou. Hodně se snaží se všemi hráči komunikovat individuálně, což je za mě velké pozitivum.

Když výjimečně Bury nehraje florbal, tak si užívá např. na prkně na dovolené

V klubu prozatím působíš jako hráč, nicméně mimo sezónu jsi srdcem týmu Warriors Nový Jičín. Organizační práce ti tak není cizí. Nezvažuješ i v kádru Sršňů pomoci i jinak než hráč?

Mimo sezónu? Kdepák… I přes sezónu pořád vymýšlím, co a jak s Warriors, ať už to jsou nějaké návrhy na týmové věci, tak třeba teď budeme mít Vánoční večírek. Warriors je moje srdcovka, a není den, kdy bych se nesnažil vymýšlet nějaké věci. V Rožnově dělám aspoň rozhovory s hráči a nějaké preview před domácími zápasy. S jinou pomocí bych pomohl moc rád, jen to nemám z Nového Jičína úplně nejblíž, tak to není takové jednoduché.

Říká se o Tobě, že zvládáš několik sportů. Prozradíš nám, čemu všemu se věnuješ a zda Ti zbývá i volno na osobní život?

Tak nejvíce mimo florbal asi hokeji, kde jsem mimo jiné i hokejový rozhodčí. Ale rád si v létě zahraju sem tam i tenis nebo inline hokej. Moc toho volna není no. Naštěstí se především nám Novojičiňákům povedlo si před dvěma lety „dupnout“ a zrušit povinné páteční tréninky a dát je na čtvrtek, tak je aspoň ten pátek volný. Teď je fajn, že máme „výluku“ díky Mistrovství světa, tak si všichni trochu odpočineme nějak. Ale jinak celkově když je něco důležitého, tak trenéři nám celkem vycházejí vstříc a jsou dost chápaví vůči nějakým oslavám apod. což je dobře.

Hornet’s cup bývá tradiční Petrovou zastávkou a nemůže na něm chybět ani přítelkyně

Máš nějaký svůj „předzápasový“ rituál? Pokud ano, prozradíš nám jaký?

Vždy při pokřiku před zápasem si stoupám na levý zadní roh branky, takže tento jeden rituál mám.

Blíží se MS mužů v Praze – zúčastníš se aktivně jako fanoušek a případně, jak tipuješ šance českého týmu, či budeš odvážnější a tipneš si pořadí první osmi týmů?

Jako fanoušek se nezúčastním. Moc to nesleduji. Jediné, co budu sledovat je, jak se daří exRožnovskému Pepikovi Rýparovi, kterému přeji hodně štěstí. Takže tipovat osmičku si netroufnu. Tipnu si alespoň první čtverku – 1. Švédsko, 2. Finsko, 3. Česko, 4. Švýcarsko.

Mladým Warriorem se člověk nestává, ale rodí… Petr Burýšek se svým bráchou

Chtěl bys něco vzkázat hráčům nebo fanouškům?

Fanouškům snad jen to ať začnou chodit dřív než na play off. Bude Vás potřeba!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista