youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
30.11.2018

MS mužů ve florbale v PRAZE, Fanzóna taktéž v OSTRAVĚ!!!

Jakékoliv MS je událostí, na kterou se sportovci vždy připravují dlouhodobě. Mužský šampionát se opakuje ve dvouroční frekvenci a naposledy byl v Praze a Ostravě v roce 2008, tedy před deseti lety. A co více, je velmi pravděpodobné, že znovu se do ČR vrátí ze ještě větší časový úsek, zřejmě šestnáct až dvacet. I to je důvod, proč letošní domácí šampionát nevynechat a být aktivním účastníkem buďto přímo v Praze, či v některé z Fanzón po celé ČR.

Matěj Jendrišák zve do Fanzóny v Ostravě na MS mužů ve florbale

Z pohledu rožnovského klubu je MS také symbolickou podporou pro Josefa Rýpara, který ještě nedávno za Rožnovské Sršně hrál a nyní je členem reprezentace České republiky. Nebyla to určitě pro něj cesta jednoduchá. V týdnu přes MS se připravoval s ostatními reprezentanty na přípravném kempu na Kanárských ostrovech, nicméně si našel v době odpočinku čas, aby se podělil o svůj dojem před blížícím se MS mužů v ČR: „Poslední dva týdny byly opravdu nabité, a to především zápasy v lize. Za šest dní jsme odehráli tři těžké zápasy s Boleslaví, Chodovem a Ostravou. Poté následovala ta příjemnější část, a to odlet na Kanárské ostrovy, kde probíhalo závěrečné reprezentační soustředění. Celkově se nedá říct, že bych se v poslední době nějak zvlášť připravoval vzhledem k MS, ale je to spíše několik let každodenní práce a dřiny. Samozřejmě tahle letní příprava byla specifická, jelikož jsme měli co dva týdny reprezentační srazy, které se jely absolutně na doraz!!! Určitě se na domácí Mistrovství světa těším strašně moc, je to jeden z mých splněných snů. Budu se snažit odvést co nejvíce práce pro tým jak na hřišti, tak i v kabině. Mnozí z vás už mě znáte, jak z Rožnova, tak nebo z Vítkovic, a víte, že na hřišti nechám vždy všechno, nevynecháme jediný souboj a určitě se budu snažit přidat i nějaký ten gól!!!

Josef Rýpar v akci v sezóně 2014/15 v dresu Sršňů

MS sice začíná od 1. prosince v Praze, nicméně kdo nemůže do Prahy, bude mít k dispozici od 6. prosince v Ostravě do konce šampionátu Fanzónu a každý se tak může přiblížit atmosféře Mistrovství světa a prožít ji v Ostravě, v ostravské ČPP Aréně (Hladnovská 128, Ostrava – Muglinov). Na hale je zajištěno nejen občerstvení, ale také doprovodný program. 

Stručný program Fanzóny v Ostravě:

čtvrtek 6.12.
16:30 – první čtvrtfinále
19:30 – druhé čtvrtfinále (pravděpodobně s účastí reprezentace ČR)
– v průběhu a po skončení koncert skupiny Banda del caffé

pátek 7.12. 
15:10 – třetí čtvrtfinále
18:00 – čtvrté čtvrtfinále

sobota 8.12.
16:00 – první semifinále (pravděpodobně s účastí reprezentace ČR)
19:00 – druhé semifinále

neděle 9.12.
13:00 – zápas o 3. místo
16:00 – finále MS mužů

MS mužů 2018 v Praze, Fanzóna v Ostravě

Vzpomínky Zbyňka Macury, přímého diváckého účastníka MS mužů 2008 v Praze: „Jsou události, které zažijete je jednou či párkrát za život. Takovou událostí je například MS mužů v České republice. Původně jsem ani neplánoval, že před deseti lety budu přímým divákem. Ale shoda okolností tomu chtěla, že jsme nakonec vyrazili do Prahy ve čtveřici s Daliborem Plesníkem, Jirkou Blinkou a Lukášem Bártkem. Zbyla na mě tenkrát role řidiče, což můžu říct, že byla asi je jedna jediná drobná kaňka, protože vše ostatní byl neskutečný sportovní zážitek. Přímé účasti na MS v hale nebudu nikdy litovat a všem ji můžu jen a jen doporučit. Loni jsem si takto odskočil na rozhodující víkendové zápasy do Bratislavy na MS žen, i letos svou účast na MS plánuji a doufám, že klukům se podaří v domácím prostředí urvat medaili a věřím, že by mohla být i třeba stříbrná! Určitě by nám ji pak Pepa Rýpar přijel do Rožnova i ukázat!

MS 2008 v Praze – zprava Dalibor Plesník, Zbyněk Macura, Jiří Blinka a Lukáš Bártek

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista