26.11.2018

V přestřelce Rožnov přetlačil Svitavy

Rožnov chtěl potvrdit domácí vítězství proti Svitavám, které sestoupily s druhé nejvyšší soutěže. V zápase plném branek prokázali hosté v Rožnova větší produktivitu v protiútocích a i přes závěrečný tlak domácích si odvezli plný počet bodů za vítězství 8:10.

Výkon Pavla Barabáše s „velkými“ zápasy vždy roste

24. 11. 2018, 19:00, SH Na Střelnici Svitavy

8
Sestava FbK TJ Svitavy:
Lamař Filip(G), Pavlát Adam(G), Zelený Michal, Prudil Josef, Husák Ondřej, Štěpánek Stanislav, Richter Vladislav, Brýdl Lukáš, Blaha Jiří, Kulhavý Jan, Musil Lukáš, Říha David, Pakosta Ondřej, Šincl Jiří, Mifek Dominik, Beneš Jiří, Zach Lukáš, Zach Tomáš

10
Škrobák Jiří(G), Holčík Petr(G), Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Kittel Vladislav, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Šichtař Daniel, Červený Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

po částech: 2:1, 1:6, 5:3

branky (asistence) FbK TJ Svitavy:
5.Říha(Pakosta), 13.Pakosta(Musil), 22.Richter(Musil), 50.Kulhavý(Richter), 53.Richter, 54.Prudil(Richter), 56.Musil(Richter), 57.Richter

4.Kittel(Barabáš), 24.Viktořík(Hegar), 28.Hegar(Viktořík), 31.Viktořík(Burýšek), 36.Štůsek(Červený), 37.Viktořík(Burýšek), 38.Chmelař(Žitník), 49.Viktořík(Hegar), 55.Kittel(Žitník), 60.Hegar

rozhodčí: Axmann Lukáš, Šiška Radek
vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 34

V první třetině se hra přelévala ze strany na stranu a jednalo se spíše o taktickou bitvu než bezhlavý florbal. Hned v první minutě nastalo první vyloučení, a to u hráče Rožnova. Hosté však oslabení umí a sami to dokázali. Když pak v přesilovce domácí špatně střídali, a byli také potrestáni vyloučením, Rožnov počkal, až se vrátí potrestaný hráč zpět do hry a poté udeřili poprvé. Domácí však dokázali zužitkovat jeden brejk a po v páté minutě hry bylo srovnáno na 1:1. Rožnov opticky více hrál na míčku a dlouho domácí nepustil na dostřel ke své brance, ale po půlce první části se domácí jakoby nic zjevili před branou hostí a obrátili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Vteřinu před koncem třetiny byl vyloučen další hráč Rožnova a do šaten se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Druhá třetina však dopadlo pro hosté z Valašska na výbornou. V jejím úvodu sice inkasovali v početní nevýhodě a domácí vedli už 3:1, ale poté Rožnov zvýšil obrátky a postupně nejprve snížili na rozdíl jedné branky a následně v brejku Hegar vyrovnal. Domácí byli zjevně zaskočeni inkasovanými brankami a tím, že Rožnov je více produktivní, a to se naplno projevilo ve druhé polovině druhé třetiny. V ní vyšli domácí naprázdno avšak Rožnov udeřil ještě 4x. Druhou třetinu hosté z Rožnova jasně opanovali 1:6 a v průběžném skóre se ujali vedení 3:7.

Ještě v polovině poslední třetiny to s Rožnovem vypadalo na jednoznačný průběh. Další jeden gól dali, ale také jeden inkasovali a nadále kontrolovali průběh zápasu. Od poloviny třetiny se však karta začala obracet ve prospěch svitavských. Další inkasovaná branka do hostující sítě domácí silně nakopla a Rožnov úplně vyklidil hrací plochu. Domácí začali valachy jasně přehrávat a střílet jeden gól za druhým. V 57. minutě to bylo už 8:9 a domácí byli na koni. Jejich snahu o vyrovnání však pokazili rožnovští v poslední minutě střelou do prázdné branky a rozhodli tak definitivně o výsledku zápasu. Ten se ustálil na 8:10

Pavel Žitník v letošní sezóně se definitivně přiřadil ke stálicím „A“ týmu

Komentář, Luboše Kocourka, již legendárního trenéra domácích Hyder: „Po první vydařené třetině jsme úplně odevzdali druhou třetinu a ve třetí jsme už nestačili zápas zvrátit. Děkujeme soupeřům a naším divákům za dramatické utkání.

Komentář, Pavla Barabáše, asistenta trenéra hostujících Sršňů: „Prvních 50 minut to byl od nás poctivý výkon a dovolil bych si tvrdit že i takticky vyzrálý. Posledních deset minut jsme naopak zase hráli jako mladší žáci, kteří čekají kolik jim soupeři nasypou. Samozřejmě je nutné vyzvednout výkon Pepy Viktoříka, který svým střeleckým umem nás dotáhl do vítězství. Děkuju klukům za prvních padesát minut, soupeřům za utkání a divákům za skvělou atmosféru.