25.11.2018

Starší žáci poprvé vyhráli

Dlouhých osm utkání museli mladí Sršni čekat na své letošní první body. Dočkali se až v sobotu v krásné hale ve Smilovicích, kde sice nejprve padli proti Slovanu Havířov 2:5, poté však zcela ovládli utkání s Bohumínem.

Rozchytání brankáře je základ úspěchu

VS. 5:2
TJ Slovan Havířov   1. FBK Rožnov p/R (1:0, 2:0, 2:2)

Střetnutí s papírové silnějším Slovanem nezačalo pro rožnovské nejlépe, po nedůrazu v obraně se havířovský útočník prosmekl přes čtyří bránící hráče a pohodlně otevřel skóre. V této třetině Rožnov ohrozil soupeřovu bránu spíše sporadicky, naopak Sklář měl v brance práce nad hlavu.
Ve druhé třetině se projevila rožnovská nesehranost a soupeřova technická a hlavně fyzická převaha. Přestože byly Rožnovu nabídnuty dvě přesilové hry, ani jednu Sršni nevyužili, ba naopak v obou inkasovali.
I třetí část začala inkasováním branky, ale pak se přece jen podařilo prosadit také na druhé straně, za Rožnov snižoval Rebroš. Do konce utkání padlo po jedné brance na každé straně, kdy nejprve Slovan odskočil zpět na čtyřbrankový rozdíl, pak ale ve vlastním oslabení téměř se sirénou korigoval skóre opět Rebroš.

VS. 12:0
1. FBK Rožnov p/R   1. SC Bohumín´ 98 (4:0, 3:0, 5:0)

V tomto utkání se střetly týmy, které letos nezískaly ještě ani bod do tabulky, přesto byl vzhledem k předchozím výsledkům menším favoritem Rožnov. To se brzy začalo projevovat, postupně Sršni zápas ovládli a dokráčeli si pro své první vítězství v sezóně. Ačkoli konečné skóre 12:0 mluví jasně pro rožnovské, opět měl rožnovský brankář co dělat a vychytanou nulou tak nemalou měrou podpořil výkon Sršňů.

Vítězná radost

Komentář Zbyňka Macury, zástupce vedení klubu: „Jsem rád, že se podařilo starším žákům konečně poprvé plně bodovat. Určitě to už potřebovali, protože mají ze všech našich složek prozatím nejsložitější sezónu, zejména z hlediska vedení jejich týmu. Přál bych jim, aby se jim už Kuba Kostelecký vrátil a mohli tak pokračovat v započaté práci. V neposlední řadě mě potěšilo, že i mladší žáci, kteří již v několika zápasech zaskočili, se v zápasech neztratili.