youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
23.11.2018

„Céčku“ se doma nevedlo…

Céčková záloha Rožnova sehrála o víkendu domácí zápasy, a to hned tři během šesti hodin. Takový zápřah se trochu na Sršních podepsal a tým nedokázal ani z jednoho zápasu vytěžit body. 

Soustředění před zápasem

VS. 2:4
1. FBK Rožnov p/R C   FBC TJ Sokol Frenštát p.R. (0:0, 1:4, 1:0)

Oťukávací první třetina nepřinesla kromě testování pozornosti brankářů žádné branky, i když se pár pěkných pokusů našlo, zejména Kurkova bekhendová střela z otočky vypadala nebezpečně. Skóre se změnilo až po začátku prostřední části, hned dvakrát se prosadili soupeři Rožnova. Ten se jen těžce prosazoval, "ledy" prolomil až Buchal dalekonosnou střelou z obrany a snížil na rozdíl jedné branky. Do konce třetiny ale obrana propadla ještě dvakrát a do poslední části tak Rožnov vstupoval s tříbrankovou mankem. Se skórem se pokusil ještě něco udělat hostující Čegan, kterému nabíjel Buchal, ale do konce třetiny se již stav ke smůle Rožnova neměnil.

Štičí radost při letošním prvním startu za „C“

VS. 1:3
1. FBK Rožnov p/R C   FBC Vikings Kopřivnice B (0:1, 0:1, 1:1)

Ve druhém ze tří nedělních derby se Rožnov potkal s kolegy z Kopřivnice. Sršni začali rozvážně, po chvilce se ale trochu rozkoukali a dokázali na několik chvil kopřivnické zamknout na jejich polovině. Na závěr třetiny dostali dokonce šanci přesilovky, které ale nevyužili, navíc na jejím konci zachytil z trestné lavice vyskakující Podlezl rožnovskou rozehrávku a sám před brankářem se nemýlil. Rožnov se statečně pokoušel dohnat ztrátu, ale brankář Kopřivnice pochytal všechny pokusy. To na druhé straně se prosadila Kopřivnice do konce zápasu ještě dvakrát, stav zkorigoval 5 vteřin před koncem zápasu už jen Kurka po nahrávce Mikudy.

Jednu na kuráž

VS. 3:2
FK Gůfuň Nový Jičín   1. FBK Rožnov p/R C (1:1, 0:0, 2:1)

Nový Jičín byl prozatím tabulkově nejslabším soupeřem, který ale v předchozím zápase vydřel 3 body a byl v euforii, což se prokázalo taky v tomhle zápase. Skóre sice otevřel Rožnov, vše vypadalo velmi nadějně, do konce třetiny bylo ale srovnáno a začínalo se odznovu. Druhá třetina však změnu nepřinesla, Rožnov přežil oslabení a do poslední části byl odhodlán urvat alespoň tyto body. Překážku k tomuto cíly byla ale branka v 5. minutě. Na tu dokázala odpovědět dvojice Čegan - Buchal. Ale ani bod nebyl Rožnovu přán. Během několika vteřin opět prohrávali o gól, manko už stáhnout nedokázali a tak z neděle bodové zně opravdu nebyly.

Dojem Zbyňka Macury, který o víkendu za „C“ tým nastoupil: „Všechny tři utkání byly hratelné, přesto nemáme ani bod. Určitě nejtěžším soupeřem byl Frenštát, proti kterému jsme také až na výjimky podali nejlepší výkon jako tým. Hrát tak například proti Novému Jičínu, body by byly doma. Naše výkony šly postupně se zápasy dolů. Příčinu vidím hlavně v nekompaktnosti týmu, zejména tréninková absence některých je limitující pro dobré výkony celého týmu. Druhou věcí, kterou rozhodně Vláďovi nezávidím, je počet „mudrlantů“, které v týmu má, pomalu každý se tam cítí na trenéra. Situaci mu většinou během víkendu jen znesnadnili. Celkové doporučení pro další zápasy je jednoduché, měli bychom všichni začít u sebe, poctivě trénovat, podat v zápase optimální výkon a respektovat, co Vláďa po nás chce. Pokud to někteří nezvládnou a potřebují se seberealizovat, tak pak je napříč klubem několik pozic, kde tuto seberealizaci najdou, pokud opravdu zájem mají. Celkově věřím, že příště podáme výkony, které body přinesou.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista