youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
24.11.2018

„První si mám dát pravou a potom levou štulpnu,“ poslouchá Zbyněk Štamposký lékaře

Zdravíme všechny příznivce či soupeře rožnovského klubu. Dnes pokračujeme jednou ze dvou rubrik, ve kterých v nepravidelných intervalech představíme hráče, trenéry či jiné spřízněné duše s rožnovským klubem.

Dnes nám rozhovor poskytl hráč, který je již dvojnásobným otcem. Má chlapce, který hraje v Rožnově hokej s tenisem a holčičku, která se věnuje gymnastice. Není to však pouze hráč, pro Rožnov mnohé udělal, je to zároveň bývalý prezident klubu a jeden ze zakladatelů Sršňů. Mnozí z vás již ví, že nejde o nikoho jiného než o Zbyňka Štampoského! Když Zbyňa přijde na trénink „A“ týmu, tak z něj srší obrovská chuť do hry a u mnohých to jen zahučí nadšením. Je to osobnost, které si mnoho lidí váží a mají ji rádi. Všichni si jsou totiž vědomi jak moc pro Rožnovské sršně udělal.

Zbyněk Štamposký v nezapomenutelných utkáních na horké půdě Pelhřimova v 1. lize mužů

Ahoj, jak bys ve zkratce zhodnotil poslední utkání Rožnova?

Ahoj „Weriore“, někdy se prostě zadaří a někdy ne. Ve Žďáru nám utkání vyšlo lépe než domácím. Zkraje zápasu jsme byli gólově velmi efektivní a až na ojedinělé chvilky si myslím, že Sršni předvedli pěkný kolektivní výkon, ve kterém každý plnil svou úlohu. Během šedesáti minut do sebe vše zapadlo tak, že jsme prostě domácí k ničemu moc nepustili a gólový rozdíl jsme si pohlídali až do konce.

Tobě osobně se zápas vyvedl. Můžeš nám popsat jak jsi vstřelil gól?

Potěší. Díky moc. Jsem rád, že jsem malinko mohl přispět k výhře. Nijak více to ovšem nepřeceňuji, přece jen finále ligy to nebylo… Gólovou situaci si moc dobře nevybavuji, ale myslím, že jsem někde za obranou soupeře vydoloval nevydařenou Jožkovu šanci, vykroužil jsem to kolem velkého brankoviště a přes beka jsem to nasměroval na zadní tyč. No a senzace byla na světě. 

Rožnovský Hornet’s cup a Štampa -> jedině v dresu Jackpotu

Za A tým jsi nastoupil letos už podruhé, budeš nastupovat častěji abys týmu pomohl?

Tohle asi není otázka jen pro mne. O tom, zda nastoupím samozřejmě rozhodují rožnovští stratégové a šéfové týmu. Dále pak v mém veteránském věku jsou tu faktory jako rodina, práce, zdraví a forma. Sám za sebe mohu jen říci, že mi hraní florbalu dělá stále obrovskou radost. Takže když se tohle všechno sejde dohromady tak jsem k dispozici. 

Dlouhodobě jsi v klubu působil jako prezident, tuto funkci nezastáváš již druhou sezónu. Nechybí ti to trošku?

Tak asi bych lhal, kdybych řekl kategoricky ne. Občas se mi vrací různé myšlenky spojené s klubem. Přece jen jsem se na jeho vedení podílel dost dlouho. Se skvělými lidmi jsme toho dokázali poměrně dost a jako „prézu“ mě to velmi těšilo, i když to častokrát nebylo vůbec jednoduché. Nicméně máme doma dvě malé děti a prostě dále pečovat o klub už nebylo v mých silách. Dění v klubu tak stále aspoň bedlivě monitoruji. 

Ne každý výjezd je jen o hraní – konkrétně zde pozápasový „punč“ v Ústí nad Labem

Vykonáváš v klubu alespoň nějakou jinou funkci, nebo už si jen čistě jdeš zahrát?

No distancoval jsem se od všech funkcí. Nevím jestli se to dá pochopit, ale mám to tak, že kdybych nějakou měl, asi by mě to znovu lehce vtáhlo do celého toho kolotoče, který je sice zábavný, ale na “tuty“ bych to neskloubil, nebo bych to nemohl dělat tak, jak by bylo potřeba. Zatím tedy aspoň hraji.

O Tobě se říká, že jsi takový Rožnovský Jaromír Jágr, řekneš nám k tomu víc?

Tak teď jsi mě rozsekal. Plešatého Jágra si fakt neumím představit. Co si pamatuji, dostal jsem v klubu přezdívky “Starky“ a “Vendelín“. Mimochodem letos mi na Vendelína nepřišla žádná gratulace k svátku, tak se možná půjdu mrknout do toho zrcadla, jestli se mi tam neobjeví ten Jaryn. (směje se)

Štampa se svým synem Markem v jednom dresu – sen každého otce

Máš nějaký svůj „předzápasový“ rituál? Pokud ano, prozradíš nám jaký?

Přiznám se, že pár jich mám. Když jsem míval často zraněné kotníky, tak mi jeden doktor řekl, že to není už možné. Že si mám na sebe prvně dávat pravou a pak až levou štulpnu. Tak třeba na tohle se snažím před florbalem myslet. (směje se)

Chtěl bys něco vzkázat hráčům nebo fanouškům?

No že by třeba příště mohli vyzpovídat Petra Burýška. Díky a měj se!

Dříve Zbyněk Štamposký spíše v útoku, v poslední době tvrdí spíše obranu

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista