22.11.2018

Týmový výkon přinesl béčku čtyři body

K posledním zápasům roku 2018 vyjížděla mužská rezerva do Třince, kde nejprve musela potvrdit roli favorita proti papírově slabšímu Šternberku. To se vydařilo na výbornou, soupeře Rožnov deklasoval 7:1. O dost tvrdší oříšek byl domácí Třinec, ale ani tady se Valaši neztratili, po týmovém a odedřeném výkonu uhráli nerozhodný výsledek 6:6.

Zdravotní bratr v akci

VS. 7:1
1. FBK Rožnov p/R B   Fbc Šternberk (1:0, 4:0, 2:1)

V prvním zápase čekal na Rožnov poslední tým tabulky, Šternberk. I když je známo, že Rožnov má s papírově slabšími soupeři problém, tentokrát Sršni dominovali po celou dobu utkání. První třetina nabídla jen jednu branku, v deváté minutě Pavlica hledal v přesilovce úplně volného spoluhráče před prázdnou bránou, ale ten se k zakončení nedostal, obránce si srazil míček do vlastní brány.

Druhá část byla gólově mnohem úrodnější, navýšení Rožnova zařídil pěknou střelou do šibenice Čegan a hezky se tak při svém hostování uvedl nejen lahvinkou v šatně, ale taky touto výstavní střelou.
O několik minut později dostali Valaši další nabídku přesilové hry a neméně pěknou střelou rozvlnil potřetí síť šternberské branky Šichtař. Čtvrtý zásah do černého přidal Plesník, když tenisově napálil skákající míček za záda bezmocného gólmana. Poslední kapkou a důvodem k vystřídání bylo pro šternberského brankáře Žnivovo úspěšně proměněné trestné střílení.

Šestou branku přidal Plesník po spolupráci s Pavlicou a nebylo to rozhodně vše, co v sobotu tato dvojice předvedla. O čisté konto bohužel přišel bezchybně chytající rožnovský gólman až v samotném závěru zápasu, když soupeř využil svou přesilovou hru. Poslední slovo ale měli Sršni, Čegan zpoza brány hledal hledal svého spoluhráče, ale soupeř si smolně srazil míček do vlastní brány.

VS. 6:6
FBC Ossiko Třinec   1. FBK Rožnov p/R B (1:3, 4:1, 1:2)

Soupeřem pro druhý zápas byl dosud neporažený Třinec, jeden z aspirantů na postup. Ossiko vstoupilo to zápasu silně motivované, před domácím publikem se samozřejmě chtělo předvést. Sršni ovšem soupeři připravili studenou, ba dokonce ledovou sprchu. Skóre otevřel z brejku Štamposký po výhozu od Škrobáka. O chvíli později vyškolil Plesník 3 hráče v rohu hřiště a naservíroval gól Pavlicovi na zlatém podnose. Minutu nato si tato dvojice své role prohodila a Sršni rázem vedli o tři branky. Třinecká hala Stars oněměla. V závěru první části ještě snížil pěknou střelou třinecký Hloužek.

Těžko říct, čím se třinečtí hráči o přestávce nadopovali, ale do druhé části vlítli jako smyslů zbavení. Během třiceti vteřin dokonale otočili skóre třemi trefami a byl to Rožnov, který se musel vzpamatovat z pomyslné deky. Naštěstí se ale znovu ozval dobře namazaný stroj Pavlica-Plesník a zařídili srovnání na 4:4. Třinec měl více ze hry, Rožnov sázel na pevnou defenzivu, obětavé bloky a nebezpečné brejky. O poslední střelecký zápis druhé třetiny se postaral domácí Porosz a Třinec tak šel do poslední části s jednogólovým náskokem.

Srovnání přišlo z hole Žnivy, který vyslal tahem neskutečný projektil z uctivé vzdálenosti a míček prosvištěl kolem helmy domácího gólmana. Vedení si ale domácí vzali zpět o minutu později a byli opět na koni. O vyrovnání se naštěstí postaral Čegan, když dorážel střelu Šichtaře. Třinec sice ještě sahal po všech bodech, které před zápasem rozhodně očekával, ale famózními zákroky vše eliminoval Škrobák. S remízou 6:6 tak mohou být Sršni více než spokojeni.

Meziříčské úderné duo oslavilo svých 10 kanadských bodů po svém…

Juniorský gólman, Jiří Škrobák, chytající ve skvělé formě, zhodnotil výjezd do Třince takto: „První zápas jsme šli do zápasu se slabším soupeřem a na hře to bylo znát. Měli jsme více šancí, dávali góly a zápas jasně vyhráli. Za mě jen škoda čistého konta, když už moc nechybělo ;-).  Do druhého zápasu jsme šli s tím, že chceme bod. To jsme splnili, ale myslím si, že i ty tři body nebyly nemožné, kdyby se proměnily poslední šance. Děkuji klukům za hru.

Ex-rožnovský Tomáš Čegan viděl své první zápasy na hostování následovně: „Pro mě osobně byla nominace na sobotní výjezd „B“ týmu do Třince velkým překvapením. Z Třince vezeme čtyři body, které byly obzvláště ve druhém zápase proti suverénnímu Třinci více než vydřené. Za mě skvělý týmový výkon, kterým jsme zaskočili favorita soutěže.

Po sedmitýdenní zápasové pauze se Rožnov opět ukáže ve Smilovicích, kde se 5. ledna 2019 utká s nepříjemnou Mohelnicí a Spartakem Bílovec.