youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
20.11.2018

Pohádka o Sněhurce a 7 trpaslících

To, že je rožnovských žen v letošní sezóně pomálu, snad už ví asi všichni, ale ony přesto bojují a získávají body. Velmi nízký počet hráček, 7+1 na hřišti, připomínal pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících. Pohádky přece končívají vždycky dobře – stejně jako víkendové zápolení v Opavě -> Sršnice si odtud dovezly již šestou výhru v řadě!!!

Dobrá nálada před zápasem

VS. 1:0
1. FBK Rožnov p/R   FBC Vikings Kopřivnice (1:0, 0:0, 0:0)

Kopřivnice nastoupila k zápasu se čtrnácti hráčkami, což bylo téměř jednou tolik, v jakém počtu nastoupily Sršnice. Sršnice však na počty nikdy moc nehrály, zvlášť né, v téhle sezóně, a tak nechtěly házet bílý ručník na palubovku předčasně. A ještě že tak...
Bylo jasné, že to nebude příliš běhavý zápas, bylo nutno pošetřit plíce ještě i na další zápas a Kopřivnice s tím tak nějak souhlasila, takže se dá říct, že Sršnice hrály přesně to, co zamýšlely - zbytečně nenapadat, nepouštět hráčky ke střelám a využít rychlých protiakcí ke skórování.

Zápas v podstatě plynul tak, jak Sršnicím vyhovovalo, a to zejména po brance Zvonkové, které se povedlo dobře chytající Hromádkovou, pádnou střelou prostřelit 1:0. Od tohoto okamžiku Sršnice hrály "mazácky" a zápas měly ve svých rukách. Kopřivnice samozřejmě umí kousat a tak se skvělými zákroky zaskvěla i golmanka Žočková. Do konce zápasu však už žádný gól nepadl a tak se Sršnice mohly radovat z fotbalového výsledku 1:0 a dalších třech bodů za výhru.

 

VS. 1:4
SKP Nový Jičín - FBK Frenštát   1. FBK Rožnov p/R (1:1, 0:1, 0:2)

S tímto týmem se rožnovské ženy v rámci soutěže ještě nestřetly, avšak už od začátku bylo jasné, že budou houževnatým soupeřem, velice běhavým s dobře naučenými herními situacemi - a to zejména v útočné fázi.
Sršnice si na jejich hru musely zvyknout a než se tak stalo, tak se prosadila dobře umístěnou střelou Hutníková. Neuběhlo příliš času a Zvonková si řekla DOST nejistým střelám a propálila golmanku soupeřek - bylo vyrovnáno.
Soupeřky byly nebezpečné zejména z prostoru před brankou, kde si nacvičenými signály dobře sbíhaly a ohrožovaly tak svatyni Žočkové - ta však navázala na svůj výborný výkon z předchozího výjezdu i zápasu a žádná střela neprošla za její záda.
Nebezpečné však byly i Sršnice a to hlavně díky Zvonkové, byla u všeho! Běhala, nahrávala, střílela branky a na konci utkání se Sršnice, zejména díky ní, mohly radovat z výhry 4:1.

 

Multifunkční Jitka

Komentář k zápasům poskytla Jitka Zvonková, která byla u všech branek a tahounem celého týmu Sršnic: „Víkendové zápasy se díky úzkému kádru Sršnic nesly v duchu pohádky od bratří Grimmu Sněhurka a 7 trpaslíků. 🙂 Obě utkání svým průběhem byly vcelku podobné akorát byl rozdíl v nasazeném tempu hry, kdy zápas s Jičínem byl o stupeň svižnější než s Kopřivnici. Naše snaha byla hlavně hrát ze zabezpečené obrany, což se nám myslím i podařilo, protože jsme za obě utkání inkasovaly pouze jedenkrát. Když už se soupeřky dostaly přes naši obranu, tak se v bráně zablýskla Sněhurka Ála a vše „počapala“. Tvoření hry jsme spíše přenechávaly soupeřkám, které na to měly v obou případech dostatečně široký kádr… Směrem dopředu se nám dařilo ohrožovat soupeřovu branku díky rychlým a nebezpečným brejkům a střelbou ze střední vzdálenosti… Musím vyzdvihnout celý tým 7 trpaslíků a samozřejmě Sněhurku za neskutečnou bojovnost a výdrž… Díky těmto atributům se podařilo pohádku dopsat do vítězného konce a odvézt si z opavské palubovky 6 bodů! 😀

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista