19.11.2018

Rožnov zdolal Hrochy ze Žďáru nad Sázavou

Minulé záváhání na palubovce Třebíče chtěl nyní Rožnov napravit s dalším týmem bojujícím těsně pod hranicí play-of. V zápase hosté z valašského města Rožnova dominovali a po jeho celý průběh diktovali tempo hry. V poklidném duchu si tak došli přesvědčivě pro výhru 4:6 a usadili se na průběžném pátém místě tabulky.

Úvodní buly

18. 11. 2018, 15:00, SH Na Bouchalkách Žďár n/S.

4
Sestava Hippos Žďár n/S.:
Kratochvíl Lukáš(G), Růžička Tomáš(G), Hrubý Michal, Příhoda Jiří, Zeisel Lukáš, Váša Lukáš, Dvořák Filip, Karásek Vít, Halm Daniel, Ušák Jan, Kafka Richard, Dvořák Ondřej, Staněk Michal, Haman Vojtěch, Tlustoš Petr

6
Obšivač Marek(G), Holčík Petr(G), Kristek Filip, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Žniva David, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Barabáš Stanislav, Smékal Ondřej, Štamposký Zbyněk, Viktořík Josef

po částech: 2:4, 0:1, 2:1

branky (asistence) Hippos Žďár n/S.:
18.Tlustoš(Kafka), 20.Ušák(Tlustoš), 49.Váša(Dvořák), 60.Karásek(Tlustoš)

6.Viktořík, 15.Hegar(Žitník), 17.Štamposký(Viktořík), 19.Viktořík, 39.Barabáš(Knebl), 41.Hegar(Viktořík)

rozhodčí: Beránek Jan, Přibyl Jaroslav
vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 38

Od úvodního hvizdu byl Rožnov výrazně více na míčku a kontroloval hru. Do hry byli zapojení vždy všichni hráči dané pětice a množství střel vyprodukovali i sami hostující obránci. Domácí byli pasivní v obraně a bylo jen otázkou času, kdy se sršni z Rožnova prosadí. Úvodní třetina patřila bezesporu hostům, a ti dokázali domácího gólmana překonat 4x. Domácí vytěžili z ničeho 200% a vstřelili 2 branky.

Ve druhé třetině se domácí snažili o něco více, ale byl to opět Rožnov, kdo kontroloval plně hru. Hosté hráli dlouho na míčku a v rozehrávce nikam nespěchali. Bylo na nich vidět, že si hru na míčku užívají. V této třetině dali hosté 1 branku a domácí vyšli na prázdno a průběžně skóre se stanovilo na 2:5.

Pokud chtěli domácí v poslední třetině něco se zápasem udělat, rozhodně se jim to moc nepovedlo. Hostující obranná hra byla skvělá a jejich brankář Holčík si počínal jistě. Nicméně díky úsporné hře Rožnova se více dostávali na dostřel jejich svatyně a poslední dějství vyznělo v jejich prospěch 2:1. V konečném výsledku však domácí propadli a Rožnov si zkušené došel pro vítězství 4:6.

Blokování střely od Smékala s Pavlem Barabášem

Komentář Filipa Dvořáka, domácího trenéra: „Soupeř byl ve všech směrech lepší a po zásluze vyhrál. Nám po celý zápas odskakovaly míčky od holí a přes půl zápasu jsme se nebyli schopni soupeři vyrovnat v důrazu při osobních soubojích. Děkuji soupeři za utkání.

Komentář Pavla Barabáše, hostujícího trenéra: Poctivý výkon z obrany podpořený dobrou produktivitou v útoku nás dovedl ke třem bodům. Děkuji soupeři za férové utkání a divákům za podporu.