16.11.2018

Starší žáci na body ani tentokrát nedosáhli

V loňské sezóně starší žáci úspěšně poráželi ostatní týmy v soutěži, letos se karta obrátila. Z odehraných šesti utkání prozatím nemají ani bod a patří jim dno tabulky. Mladý tým po odchodu drtivé většiny opor stále hledá svou tvář a kosí jej nejedna nepříjemná událost. Tou poslední je fakt, že jejich trenér se zranil na soutěžním utkání a má naštípnutou pánev a bude muset vynechat tréninkové dávky nejméně do konce kalendářního roku. Kluci tak poznají na přechodnou dobu trenéry, kteří budou za hlavního trenéra zaskakovat.

Adam Habartík zakládá další z útočných akcí – autor Veronika Sklářová

VS. 9:5
1. FBC Karviná   1. FBK Rožnov p/R (0:1, 3:2, 6:2)

Utkání začalo opatrnou hrou z obou stran a tento obrázek pokračoval téměř celou první třetinu. Až k jejímu konci se tempo hry začalo stupňovat a padl také první gól - za Rožnov se trefil Smetana. Hned po přestávce skóroval Vašenka a poslal Sršně do dvoubrankového vedení. Lehce ukolébaný Rožnov však byl za svůj nedůraz potrestán a soupeř dokázal během dvou minut vyrovnat. S tím se nesmířil kapitán Kornel, který ihned po buly poslal Rožnov zpět do vedení, v tomto zápase však naposled. Zlomový okamžik utkání přišel při nabídnuté přesilovce, kterou mladí Sršni nezužitkovali, ale naopak dovolili soupeři skórovat ve vlastním oslabení. Od této chvíle přebírala Karviná otěže zápasu a poslední dějství pak zcela ovládla šesti góly do rožnovské sítě. Ač se Rožnovu rozhodně nedala upřít snaha, vedla pouze ke korigování výsledku z hole Vašenky a Šindela.

Radost ze vstřelené branky v podobě Kornela s Šindelem – autor Veronika Sklářová

Adam Kedroň dostal od soupeře nebývale velký prostor od soupeře – autor Veronika Sklářová

VS. 4:8
1. FBK Rožnov p/R   FbC Coyotes Jablunkov (1:5, 1:3, 2:0)

Druhé utkání rozehráli Sršni skvěle, když hned v prvním střídání otevřel gólový účet Šindel. Herní nadšení ovšem Rožnovu dlouho nevydrželo, po vyrovnání soupeře začaly góly padat pouze do jedné branky, té rožnovské. Jablunkov během dvou třetin postupně navyšoval náskok až na hrozivých 1:8 a mladé Sršně držel před ještě větší herni depresí pouze výborně chytající Sklář, který se v tomto utkání rozhodně nenudil. Teprve poté se dostal ke slovu znovu Rožnov, kdy gólem do šatny přerušil dominanci soupeře Kornel. Po krátké taktické poradě pak do posledního dějství nastoupil úplně jiný Rožnov, najednou bylo hřiště plné žlutočerných dresů a za mohutné podpory rodičů na tribuně se Sršni snažili nepříznivý stav utkání ještě zvrátit. Ačkoli měli jasnou převahu na míčku, nepříliš přesná rožnovská muška stačila pouze na góly Chudeje a Rebroše, a tak ani toto utkání k prvním bodům do tabulky nevedlo.

Jirka Vašenka zakončuje brankou akci – autor Veronika Sklářová

Vedení míčku je Jamieho Šindela předností – autor Veronika Sklářová

Dojem Jakuba Malenovského z průběhu dvojutkání: „Do prvního zápasu proti domácí Karviné jsme vstoupili výborně, po 1. třetině, kdy jsme dali jeden gól, jsme v 2. třetině přidali gól druhý. Soupeř nám ale vstřelil 2 rychlé góly. Do poslední části jsme šli za stavu 3:3. Bohužel jsme se nechali tak trochu „uspat“ a soupeř přidával na otáčkách. Konečné skóre 5:9 je určitě pro nás nespravedlivé, protože jsme měli hodně šancí. Do druhého zápasu jsme nevstoupili bojácně, a to nám přineslo 1. gól a vedení. Bohužel štěstěna nebyla na naší straně a po hromadě promarněných šancích jsme dostali góly, které do naší sítě neměly spadnout. Nejdříve nechtěná teč našich obránců a poté vlastní gól. To nás táhlo ke dnu. A tak skóre po první třetině bylo 1:5. V druhé třetině soupeř přidal další 3 góly. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že ji chceme vyhrát. To se nám povedlo. Konečný výsledek 8:4 je pro nás tedy také krutý, zejména po promarněných šancích v první a třetí třetině.

Týmový duch vydržel i přes nepříznivý vývoj utkání – autor Veronika Sklářová

Jiří Vašenka rozvážný při rozehrávce – autor Veronika Sklářová

Martin Sklář viděl poslední dvojutkání takto: „Do prvního zápasu jsme nastoupili s tím, že můžeme uhrát 3 body. Dlouho to vypadalo na vyrovnaný zápas, bohužel v 3. třetině jsme přestali hrát a dostali hloupé góly. V druhém zápase jsme chtěli uhrát co nejlepší zápas bohužel se nám nevydařila 1. část zápasu. Další dvě třetiny jsme dohráli vyrovnaně.

Dalibor Chuděj vyváží míček z obranného pásma mezi hokejkami několika soupeřů – autor Veronika Sklářová

Adam Kedroň nevypustí žádný ze soubojů – autor Veronika Sklářová

Zhodnocení Zbyňka Macury, zástupce vedení klubu: „Kluci letos neprožívají jednoduchou sezónu. Po velmi podivném ukončení působení Daniela Slováka, který měl vést kluky i v sezóně letošní, jsme museli velmi narychlo shánět optimální náhradu. Trvalo to téměř měsíc a nakonec se podařilo domluvit s hráčem „A“ týmu, Kubou Kosteleckým, nicméně aby toho nebylo dost, Kuba se v posledním utkání zranil a má naštípnutou pánev. To pro něj bude znamenat další absenci v hráčské i trenérské oblasti, a tak znovu řešíme dočasné trenérské obsazení. Na spadnutí je dohoda s Patrikem Mikudou, který dočasně u týmu zaskočí. Snad se to vše již odrazí i ve výsledcích, neboť starší žáci po exodu starší generace letos v lize výsledkově spíše paběrkují a čekají na výsledek, kterým by se odrazili ode dna.