15.11.2018

První soutěžní zápasy přípravky

Úplně první turnaj čekal na nejmladší z řad Sršňů, specifický tím, že se odehrál na domácí palubovce v Hornets Aréně. Ochozy se zaplnily rodiči, či známými, kteří neváhali kluky řádně povzbuzovat. Kluci si vyzkoušeli, co je to soutěžní zápas a málem dosáhli ve třetím utkání na výhru, což by jim zajistilo čtvrté místo na turnaji, nakonec ale prohráli o jednu branku a brali místo páté.

Rozcvička před zápasem

VS. 3:13
1. FBK Rožnov p/R   1. SFK Havířov bílí

V úplně prvním soutěžním zápase se Rožnov utkal s Havířovem. Kluci byli ze zápasu trochu překvapení, ale zároveň natěšení. Ze začátku bylo utkání vyrovnané, pak ale začal mít Havířov navrch a celé utkání ovládl jak herně, tak střelecky. Za Rožnov se v soutěžním utkání premiérově trefili Kobera a Karlík.

V zápalu boje

VS. 9:1
PASKOV SAURIANS   1. FBK Rožnov p/R

Druhý zápas odehráli Sršni s Paskovem. Kluci už nebyli ze zápasu tolik zaskočeni a jedna naše lajna se Paskovu herně i dorovnala. Po první půli bylo skóre 0:6, ale v další polovině hry už 1:3. Další brankou do statistik se za Sršně zapsal Rosťa Drozd.

Přátelské gesto podání rukou po utkání

VS. 4:5
1. FBK Rožnov p/R   FBC "BARBARIENS" H. Životice

Sršni si na třetí zápas s Životicemi věřili a od začátku to bylo také znát. První půle skončila 4:0 pro Rožnov a na mladých Sršních bylo vidět, že jsou všichni pohlceni atmosférou zápasu, což šlo slyšet i z tribun. Druhá půle přinesla obrat ve skóre, protože ve všech utkáních se prostřídalo všech 14 hráčů Rožnova. Škoda páté branky těsně před koncem utkání.

Naty Karafiát se soustředí v brance na zápas

VS. 19:0
Z.F.K. Petrovice   1. FBK Rožnov p/R

V posledním utkání turnaje už Sršňům chyběly síly a soupeř z Petrovic je trestal, když chodil často sám na brankáře. Rožnov sice nevsítil v tomto utkání žádnou branku, ale určité náznaky k tomu měl. Na další zápasy sezóny budou mladí Sršni zase více připraveni.

Premiérové rozpaky při střídání

Trenér Radek Štekl komentoval turnaj pěti týmů takto: „Kluci byli na zápasy natěšení, hovoří o tom i velká účast na domácím turnaji. Až na výjimky, to bylo pro většinu kluků vůbec první soutěžní utkání. Zahrálo si všech čtrnáct Sršňů. Kluky musím za bojovnost pochválit, další zápasy už budou zase lepší.

Celá sestava i s trenérem

Na prvním letošním turnaji nejmladší sršně reprezentovali:

Na fotu nahoře zleva:
Jonáš Šťastný – 84, Štefan Kobera – 80, Patrik Baránek – 75, Šimon Perzynski – 3, Šimon Dopater – 81, Radek Štekl – trenér, David Karlík – 20, Martin Wolf – 97

Na fotu dole zleva:
Michal Bílský – 24, Štěpán Frnka – 78, Rosťa Drozd – 99, Naty Karafiát – brankář, Jarda Sklenář – 51, Teodor Malík – 96, Štěpán Surý – 55