13.11.2018

Rožnov padl v Třebíči

Rožnov zajížděl jako mírný favorit na půdu hráčů z Třebíče. V nervózním a oku nelahodném utkání utekl Rožnovu začátek zápasu a i když se dokázal do zápasu vrátit, domácí svým bojovným výkonem hosty z Rožnova udolali.

Hala v Třebíči před začátkem utkání…

11. 11. 2018, 14:00, SH TJ Spartak Třebíč

7
Sestava Snipers Třebíč:
Brestovský Petr(G), Bazala Jan(G), Tzimas Georgios, Macálka Lukáš, Vlach Lukáš, Štveráček Lukáš, Sýkora Tomáš, Mátl Lukáš, Dlabač Jaroslav, Picmaus Milan, Pešek Tomáš, Blažek Ondřej, Janata Vojtěch, Homolka Jan, Svoboda Josef

3
Škrobák Jiří(G), Holčík Petr(G), Kristek Filip, Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Burýšek Petr, Barabáš Stanislav, Ševeček Libor, Červený Petr, Smékal Ondřej, Viktořík Josef

po částech: 2:2, 2:0, 3:1

branky (asistence) Snipers Třebíč:
6.Pešek(Homolka), 9.Pešek(Svoboda), 23.Tzimas(Pešek), 29.Vlach(Svoboda), 55.Štveráček(Pešek), 59.Pešek(Štveráček), 59.Macálka

13.Viktořík(Kristek), 20.Kostelecký(Burýšek), 58.Burýšek(Kostelecký)

rozhodčí: Hudeček Martin, Rochovanský Pavel
vyloučení: 7:4; využití: 0:1; diváků: 59

Utkání začalo opatrně. Hosté z Rožnova se snažili diktovat tempo hry a byli více na míčku. Domácí ovšem poctivě bránili a sami byli na míčků také nebezpeční. To potvrdili proti mladé juniorské útočné lajně a ujali se nejprve vedení 1:0 a po krátké chvíli i 2:0. Rožnov na to zareagoval stažením hry na 2 lajny, aby zachytil negativní vývoj zápasu. To se mu podařilo a v dvojnásobné přesilové hře snížili na 2:1. Vzápětí dostal Rožnov možnost další přesilové hry, ale v jejím průběhu sám dostal 5 minutový trest a musel se sám bránit. Zbývala minuta z vyloučení a Rožnov špatně střídal. Minutu musel ubránit 5 na 3, a to se mu povedlo náramně a 10 vteřin před sirénou sám v oslabení vyrovnal z volného úderu.

Druhá třetina se těžko dá nazvat florbalem. Utkání nabralo na nervozitě, přibylo 5 dalších vyloučení, byl zraněn domácí brankář a lámaly se hole. Domácí však dokázali 2x skórovat oproti zjevně nervóznímu Rožnovu.

Poslední třetinu začali hosté aktivně a jejich hra získala navrch. Možnost dostat Rena dostřel měl hostující ostostřelec Viktořík, kterého však domácí brankář vystihl a nájezd chytil. Když hned v další minutě domácí zvýšili na 5:2, bylo jasné, že hosté musí jít do 6. Ovšem v tomto zápase nebylo Rožnovu přáno. 1 gól vstřelil ale další 2 inkasoval. V utkání, které spíše než oslava kvalitního florbalu připomínalo hokejbalovou bitvu, domácí prokázali chladnější hlavu ve všech směrech a zvítězili 7:3.

Standa Barabáš v akci (archívní snímek)

Komentář Stanislav Barabáše, asistenta trenéra hostí: „Domácí přehráli naší juniorskou lajnu a ujali se rychlého vedení 2:0. Zbytek hokejového utkání skončil asi 7:3, zraněním domácího brankáře, zlomením 2 hostujících hokejek a hromadou vyloučení. Neustáli jsme v hlavách bojovný výkon soupeře.

Komentář Michala Pazderníka, trenéra domácích: „Viděli jsme velmi bojovné utkání, které místy připomínalo hokejové klání. Každopádně jsme se s tím dokázali vypořádat a po dlouhé době jsme udělali minimum chyb a konečně jsem zvítězili.

Komentář Vládi Kittela, útočníka Sršňů: „S florbalem to nemělo nic společného. Holomajzna.

Petr Burýšek, spoluhráč z řad Sršňů, jedním dechem dodává: „Zápas jsme nezačali dobře, ale díky přesilovce jsme na to dokázali reagovat. Škoda, že jsme nedokázali reagovat ve zbytku zápasu, kdy jsme opět prohrávali o 2 branky. Díky smůle a zbytečným chybám jsme utkání prohráli.