youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
14.11.2018

,,Na domácí hale stále čekám větší atmosféru,“ zmiňuje Kostelecký zatím spící fanoušky Sršňů

Zdravíme všechny příznivce či soupeře rožnovského klubu. Dnes pokračujeme jednou ze dvou rubrik, ve kterých v nepravidelných intervalech představíme hráče, trenéry či jiné spřízněné duše s rožnovským klubem.

Dnes nám rozhovor poskytl hráč, který se zařadil mezi stability Rožnovských sršňů.Tento odchovanec Nového Jičína, za Rožnov kroutí druhou sezónu. Letos začal v Rožnově také trénovat, tak u mladých je jistě oblíbený a vzorem, dámy a pánové tohle je kudrnáč Jakub Kostelecký!

Kosty během Hornet’s cupu v Rožnově v dresu Warriors NJ

Ahoj, jak bys ve zkratce zhodnotil poslední utkání Rožnova?

Čau … v Třebíči, kde jsme měli sbírat body, to pro nás nedopadlo dobře. Stále je na čem pracovat. Zápas, ale s florbalem neměl nic moc společného. Nezvládli to rozhodčí, ale hlavně jsme to nezvládli my a na to bychom se měli zaměřit. Je třeba zatnout zuby, jít dál a makat.

Tobě osobně se zápas vyvedl, zaznamenal jsi gól a asistenci. Můžeš nám popsat jak jsi vstřelil gól?

Klasická „standardka“ někde u velkého brankoviště. Šli jsme tam s Burym (Petr Burýšek pozn. redakce), sehráli to, co máme naučené, a když to dobře dostaneš, stačí jen trefit a zvedáš ruce. 

V dresů Sršňů se už Kosty zabydlel a je pevným článkem

V zápase jsi utrpěl větší náraz na mantinel a chvíli jsi byl mimo hru. Jak se to stalo a jak to vypadá aktuálně s tvým zdravím?

Běžel jsem k mantinelu pro odražený míček, v rychlosti ho chtěl vyvážet a protihráč mě namasíroval zezadu tak, že jsem přepadl přes mantinel zády ještě do lavičky. No… mám naštíplou pánev, takže měsíc klidový režim o francouzských berlích.

Je pro tebe v sezóně nějaký tým překvapením, nebo naopak zklamáním?

Po loňské sezóně jsem čekal víc od Opavy, každopádně zatím bych to nechtěl nijak hodnotit, do play-off je ještě čas a potom se teprve uvidí.

Na letních turnajích Kosty sbírá i vavříny a medailová umístění

Máš nějaký svůj předzápasový rituál? Pokud ano, prozradíš nám jaký?

Než rituály, tak spíše už rutiny. Po cestě vtipkujeme s kluky z Jičína, klasicky v šatně do sebe „porypujeme“ s Pepinem (Josef Viktořík pozn. redakce) o to, kdo blběji čumí, ale pak už přepínám a začínám se věnovat zápasu.

Chtěl bys něco vzkázat hráčům nebo fanouškům?

Spoluhráčům snad jen, že za tu partu jsem rád. Na domácí hale stále čekám na větší účast a atmosféru, ale i tak díky za ty, kteří chodí.

Kuba v jeho typické mikině s kapucí

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista