youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
08.11.2018

Muži „B“ v osmi lidech vydřeli bod

V sobotu hrály tři mužské týmy zároveň, nebylo tedy příliš možností „zapůjčit“ si hráče a posílit tak sestavu. A protože je regionální liga tou nejnáročnější co se týče hracího času, není divu, že fyzické síly hodně ovlivnily výsledky zápasů. I tak se ale Sršňům podařilo urvat remízový bod s domácím Bílovcem po prohře s Domaslavicemi.

 

VS. 5:1
SK Domaslavice   1. FBK Rožnov p/R B (0:0, 2:1, 3:0)

První třetina se nesla v duchu velké defenzívy Rožnova a čekání na brejky. I přesto si Rožnov vytvořil tři vyložené šance, ale ani jednu, stejně jako jeho soupeř, nevyužil.

Začátek druhé třetiny vyzněl lépe pro Domaslavice, když potrestaly dvě zaváhání obránců Rožnova a v rozmezí dvou minut vedly 2:0. Těsně před druhou sirénou naštěstí využil svou šanci Kurka, kterého do brejku vyslal Šichtař.

Poslední část Rožnov zkonsolidoval veškeré síly a soupeře zatlačil na jeho půlce. Gól se ale bohužel nedostavil, naopak brejk Domaslavic a ne příliš povedená střela soupeře znamenala navýšení na 1:3. Sršni tedy museli hru otevřít, ale rozehrávka na plné riziko přinesla ztrátu míčku a další zakončený brejk soupeře. Rožnov ještě zkusil hru bez brankáře, nicméně veškerý tlak přišel vniveč. Na konečných 1:5 pečetil do prázdné branky domaslavický sniper Langer.

 

Mezizápasová příprava na pozápasové rozhovory…

VS. 3:3
1. FBK Rožnov p/R B   FBC Spartak Bílovec (1:1, 1:1, 1:1)

Druhý zápas museli sršni odehrát oslabeni ještě o dalšího hráče, plán zněl jasně, zabetonovat vlastní polovinu a pokusit se při útoku držet co nejdéle míček na hokejkách. První branka přišla ovšem ze strany soupeře, ale rychlou odpověď zařídil opět Kurka a opět to byl Šichtař, který jej vyslal do brejku. První třetina tak skončila smírně.

Bílovec měl veliké problémy přehrát Rožnovský beton, ale jeden odražený míč se přeci jen dostal na hůl bíloveckého hráče, který neměl problém vzít si vedení zpět. Rožnov ale nesložil zbraně a i ze svého úsporného režimu byl schopen vytvořit si několik pěkných šancí. Jednu z nich zužitkoval Štamposký střelou z první, přihrával mladší z rodiny Kaslů. A když Plesník těsně před koncem druhé periody neproměnil samostatný nájezd, skončila druhá patnáctiminutovka opět smírně 1:1.

Vše ale Plesník odčinil hned v první minutě třetiny třetí, když se Štampoským využili volný úder po faulu před hranicí velkého brankoviště. Dvě minuty před koncem zápasu už to vypadalo, že by Rožnov mohl z minima vytěžit maximum a ukořistit zázračně všechny tři body, ale špatné střídání zapříčinilo srovnání na 3:3. Domácí Bílovec ještě v úplném závěru vyvinul velký tlak, ale jenom díky zázračnému zákroku Camfrly, který svým celodenním výkonem předvedl, že se v této lize v žádném případě neztratí, uhájili sršni remízový bod.

 

Velmi dobře hrající obránce, Daniel Šichtař,  okomentoval výkony v Bílovci: „Odvážíme zasloužený bod…mohlo jich být více, ale na konci obou zápasů nám docházel dech, hold v této lize se v osmi lidech budou sbírat body jen stěží.

 

Matador Zbyněk Štamposký, přidal také svůj komentář: „V Bílovci jsme získali jeden bod a řekl bych, že za tu bojovnost jsme si ho i zasloužili, jenomže pět jsme jich bohužel úplně zbytečně ztratili. S veškerou úctou k našim soupeřům totiž musím říct, že tentokrát nebyli nad naše síly. Kromě toho, že jsme nehráli kompletní, tak asi nejhorší pohled byl na naše zakončení, ve kterém jsme dost vyhořeli. Takhle lacino bychom body rozdávat neměli, věřím, že sršní dres pro spoustu kluků v Rožnově ještě něco znamená a příště to snad bude po všech stránkách o něco lepší 😉

 

Příští zápasy hrají muži „B“ v Třinci a utkají se s posledním Šternberkem a domácím Třincem, který v regulérní sestavě 16+2 jednoznačně válcuje ligu a svými výkony nahání všem soupeřům strach.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista