06.11.2018

Sršnice znovu naplno!

Sršnice se při neděli vydaly do Bílovce, kde vyklepaly oba své soupeře – Paskov i Prostějov! Podařilo se! Oslavily tak kromě dvojitého vítězství také dvojité narozeniny – od kapitánky Dáši a Káji….vcelku povedená neděle 😉

Důležitý záběr ze zápasu

VS. 2:6
PASKOV SAURIANS   1. FBK Rožnov p/R (0:0, 2:3, 0:3)

V první části se soupeřky navzájem oťukávaly a hledaly ten správný recept.

Druhou část velice slibně otevřela rychlou střelou po zemi k tyči Zvonková - Rožnov vedl. Ovšem ne na dlouho, Paskov si pěkně přebíhal a častokrát se stalo, že Sršnicím střílící hráčka prostě "utekla". Po hrubé chybě Martinkové v obraně, kdy jí při kličce míč vyklouzl, měla jednoduchou práci Bartošová, která se ze středu hřiště nemýlila. Ta samá hráčka vytrestala obranu Sršnic o pár minut po druhé a Rožnov prohrával 1:2. Po vyloučení na obou stranách si pak mohly Sršnice vyzkoušet hru "4 na 4", která v naší soutěži není až tak běžná - a zdá se, že jim vyhovuje - více prostoru, méně napadání, prostě hra akorát na vstělení vyrovnávací branky. Po přesné nahrávce Zvonkové na Elichovou, která po zemi vymetla tři části branky, se tak povedlo vyrovnat na 2:2. Bohužel zkrat způsobil, že se Martinková, aktuálně na trestné lavici, chtěla se spoluhráčkami radovat taky, opustila ji a tak nafasovala další dvě minuty 🙂 Soupeřky Sršnice opět napodobily, takže do konce třetiny se opět hrálo 4 na 4 - prostoru na hřišti využila Orságová a strhla vedení na rožnovskou stranu.

Poslední část už byla jasně v rukách černožlutých - dvakrát se ještě trefila Zvonková a zápas ukončila Orságová na konečných 6:2.

Slavíme narozky od kapitánky!

VS. 6:1
1. FBK Rožnov p/R   SK K2 Prostějov (0:0, 2:1, 4:0)

Záčátek třetiny byl přesně jako přes kopírák tomu předchozímu - žádná branka, hráčky hledaly cestu, jak se prosadit, ale golmanky a muška byly častokrát proti. Ačkoliv měly soupeřky dost hráček na střídačce, nevyvíjely nějaké velké tempo a Sršnice se tomu záhy přizpůsobily.

Skóre otevřela krásnou střelou po zemi Eliášová, kterou o minutu později napodobila Konrádová a Sršnice se radovaly z dvoubrankového vedení. Ke konci třetiny soupeřky snížily z hole Machorkové na 2:1. Sršnice hrály přesilovou hru, ze které padl jasný gól - rozhodčí uznal, posléze však své rozhodnutí odvolal a již odpísknutou branku neuznal. To se poněkud rozhořčeně neslo na rožnovské střídačce - avšak spravedlnost se ukázala - Blažková prostě formu Sršnic i tak potvrdila - 3:1. Tato situace, v pozitivním slova smyslu, ovlivnila výkon rožnovských Sršnic, zejména Orságové, která se zdravě naštvala a pěkně za záda prostějovské golmanky nasázela další dvě branky - 5:1. Tečku za zápasem udělala Konrádová opět z přesilové hry na konečných 6:1.

Selfie musí být 🙂

Komentář poskytla střelkyně Vendula Konrádová, které se v tomhle dvojzápase povedlo ukořistit 5 kanadských bodů (2+3):V minulém kole jsme na Dubině začaly vítěznou šňůru, kterou jsme v Bílovci chtěly prodloužit o další dva zápasy. Navíc jsme hrály s týmy, které bychom měly porážet a to se nakonec i stalo. Do prvního zápasu jsme nevstoupily dobře. Prohrávaly jsme, ale zvládly jsme to otočit, což nás povzbudilo do toho dalšího. Druhý zápas byl lepší a troufám si tvrdit, že od druhé třetiny byla naše hra koukatelná i pro diváky. Vezeme 6 bodů za dvě výhry a to je skvělé. V dalším kole nás čeká Kopřivnice a Nový Jičín a vítěznou šňůru budeme opět natahovat!!!

Střelkyně Vendy

Další zápasy čekají rožnovské ženy o svátečním listopadovém víkendu a budou mít ráz derby – střetnou se s týmem z Kopřivnice a Frenštátu-Nového Jičína 🙂