06.11.2018

Na výhru z minulého kola dorostenci nenavázali

Paskov byl místem další dvojzápasu sršního dorostu. Do místa utkání odjeli Sršni povzbuzeni posledním vítězstvím, ale hned v prvním zápase je čekali domácí. lídr soutěže. Ti potvrdili roli favorita a nakonec se tak podařilo i záloze Vítkovic, která těsně také Sršňům sebrala všechny body. Valachům v obou utkáních nelze upřít snaha, dokázali i hrát zodpovědněji, bez předtím častých individuálních chyb, nicméně ještě to chce o chloupek přidat, aby se v tabulce Sršňům dýchalo lépe.

Martin Škývara rozehrává postupnou akci Rožnova

VS. 5:1
PASKOV SAURIANS   1. FBK Rožnov p/R (0:0, 2:1, 3:0)

První zápas proti Paskovu jsme začali velmi dobře , ukázněně, bez individuálních chyb. Podařilo se nám dát vedoucí gól a hra proti lídrovi naší skupiny byla velmi dobrá. Ve druhé třetině jsme v dobrém výkonu pokračovali, ale prokázala se kvalita soupeře, který vyrovnal a poté se, z naší strany smolným gólem, ujal vedení. Ve třetí třetině jsme se snažili vyrovnat, být aktivní a útočit, což se nám nepovedlo, inkasovali jsme tři branky. Výsledek neodpovídá až tak úplně průběhu hry, nicméně na to se v tabulce soutěže už nikdo neptá.

Mezi zápasy proběhlo spíše hecování po dobrém výkonu s Vítkovicemi, který však na body nestačil

VS. 2:3
1. FBK Rožnov p/R   1. SC TEMPISH Vítkovice B (1:2, 0:0, 1:1)

Zápas proti Vítkovicím B byl věrným odrazem zápasu předcházejícího. Naše dobrá hra byla korunována vedoucím gólem. Vycházeli jsme z obrany opět bez fatálních individuálních chyb. Soupeř ale vyrovnal a pak dal vedoucí gól. Odpověděli a vyrovnali jsme v druhé polovině třetí třetiny, nicméně stav dlouho nevydržel a Vítkovice si vzaly vedení zpět. Reagovat přes veškerou snahu jsme již nedokázali. Prohrát o gól v tomto zápase bylo mimořádně nešťastné. Musíme se těšit na další turnaj a konečně znovu vyhrát. Naše hra má vzestupnou tendenci, snad se přidá i ta trocha štěstí. Z hráčů je cítit, že dělají pro vítězství maximum.

Rožnovská obrana byla po celou dobu dvou zápasů relativně pevná

Vyjádření Daniela Rumplíka, hráče z řad dorostenců Rožnova, je lehce vyzývavé ke zlepšené hře: „První zápas s Paskovem jsme byli lepším týmem do té doby, dokud jsme nedali gól. Poté jsme polevili, soupeř nastřílel pár gólů a konečný stav skončil 5:1. V druhém zápase s Vítkovicemi jsme drželi tempo, chodili jsme do soubojů, bylo i pár šancí, které je škoda, že jsme je neproměnili a konečný stav skončil 2:3. Musíme dopilovat nějaké věci. Vylepšit správnější postavení hráčů ve hře, více se hýbat a taky více střílet na soupeřovu branku. Za šest zápasů máme jednu výhru… je na čase s tím něco udělat!