05.11.2018

Rožnov zvítězil nad Aligátory na nájezdy

Utkání bohaté na branky mohli diváci shlédnout v Křanovicích u Slavkova. Vyzvat domácí Aligátory tam přijel Rožnov pod Radhoštěm. Tým z Valašska prokázal své kvality, a přestože nechal domácí srovnat v základní době na 6:6, nakonec bral bod navíc za výhru v nájezdech.

Josef Viktořík dorazil i do Křenovic a opět se rozstřílel v utkání

03. 11. 2018, 19:00, SH Křenovice

6
Sestava FbC Aligators Klobouky:
Piše Jiří(G), Rychlý Patrik(G), Bábíček Ondřej, Král Dominik, Líznar Tomáš, Gremmel Jakub, Kolaja Michal, Vaverka Daniel, Jakubec Thomas, Jedlička Patrik, Soldán Pavel, Hos Tomáš, Šimera Daniel, Svoboda Roman, Chmela František, Kejík Viktor, Gregr Lukáš

7
Škrobák Jiří(G), Holčík Petr(G), Kristek Filip, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Žniva David, Barabáš Pavel, Červený Petr, Štamposký Zbyněk, Viktořík Josef

po částech: 1:2, 2:2, 3:2

branky (asistence) FbC Aligators Klobouky:
10.Gremmel(Gregr), 27.Gremmel(Bábíček), 33.Soldán(Šimera), 42.Jakubec(Gregr), 57.Gregr(Líznar), 60.Líznar(Kejík)

12.Červený(Kristek), 18.Viktořík(Krhut), 21.Viktořík(Kittel), 29.Krhut(Viktořík), 43.Kittel(Červený), 47.Viktořík, rozh. náj.Hegar

rozhodčí: Filipčík Jiří, Filipčík Ondřej
vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 15

Utkání se rozjíždělo pozvolna, ale více pokusů o zakončení měli přece jenom domácí aligátoři. Obrana Rožnova však byla vždy připravena spolu s juniorem Škrobákem v bráně. Nakonec se domácím přece jenom podařilo propálit hostujícího brankáře a domácí se tak dostali do vedení. Vedení jim však vydrželo 2 minuty kdy další rožnovský junior Červený chladnokrevně srovnal skóre. Z následné přesilové hry sice Rožnov gól nevstřelil, než se však navrátilec z trestné lavice zapojil do hry, vedení se překlopilo na stranu Rožnova. V první třetině se více nestihlo a i když domácí byli střelecky aktivnější, vedení drželi ve svých rukách hosté.

Hned v úvodu druhé třetiny navýšil skóre na 1:3 střelec Viktořík. Domácí odpověděli snižující brankou, ale i na tu našli hosté odpověď. Divokých 6 minut ukončila další snižující branka domácích, která tak i stanovila průběžné skóre po 2 třetinách 3:4 ve prospěch rožnovských sršňů.

Poslední třetina přinesla nejdříve bleskové vyrovnání domácích. Následně však Rožnov opět potrestal domácí vyloučení a zaskočené aligátory ještě polil studenou vodou na 4:6. Posledních 10 minut se neslo v duchu domácího stupňujícího se tlaku a postupného srovnání stavu na 6:6. Prodloužení přineslo pouhou 1 střelu na branku a na řadu se přihlásily nájezdy. Tuto disciplínu naplno opanovali rožnovští hráči a připsali si tak druhý bod do tabulky za výhru na nájezdy.

Warm-up před utkáním byl důležitý, bylo si třeba zvyknout na mantinely téměř u stěny

Komentář Pavla Volka, nedávného hráče, v letošní sezóně trenéra domácích: „Děkujeme soupeřům za utkání. Od začátku to byla taktická bitva. Vyhrál šťastnější. Děkujeme za utkání.

Komentář Pavla Barabáše, kapitána týmu a asistenta trenéra Sršňů:Dnes dobré utkání, ale kdybychom byli na tři útoky, tak bychom brali všechny tři body. Děkuji soupeři za férové utkání.