youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
04.11.2018

Elévové téměř druzí, nakonec ale bez medaile

Již třetí turnaj čekal jedny z nejmladších Sršňů, slavnostnější byl v tom, že se hrálo v domácí Hornets Aréně. A podle toho vypadaly i plné ochozy rožnovských rodičů, či prarodičů. Pro Sršně bylo rozhodujícím již druhé utkání, které po nadějné první polovině nakonec prohráli o branku. A tento rozdíl s ohledem na ostatní výsledky znamenal konečné čtvrté místo namísto třetího či dokonce druhého. 

Adéla Porubová se nezalekla ani nejšikovnějších protihráčů

VS. 16:11
FbC Coyotes Jablunkov   1. FBK Rožnov p/R

Jablunkov na Rožnov na obou hřištích doslova vlétl. Mladí Sršni byli jako zařazení a ani gólmani se nevyspali do růžova. Po celou první půli to bylo spíše o tom, aby Rožnov neinkasoval příliš moc branek. Šestibrankový rozdíl se po první půli dal smazat. Rožnov druhou půli nad Jablunkovem vyhrál, ale pouze o branku, tak z toho byla ve výsledku prohra, ale za výkon zejména ve druhé půli se už mladí Sršni stydět nemuseli.

VS. 16:17
1. FBK Rožnov p/R   FbK Horní Suchá

Druhé utkání bylo později rozhodujícím pro celkové umístění Rožnova na turnaji. Sršni v něm vlétli na Horní Suchou takovým způsobem, že favorizovaný soupeř byl zaskočen a po první půli prohrával hned o pět branek. Druhá půle nebyla z pohledu Rožnova až tak produktivní. Naopak rozchytali se gólmani ze Suché a rožnovští střelci si na něm vylámali zuby. Naopak soupeř se v efektivitě zlepšil a protože vyhrál druhou půli o šest branek, slavil i celkové vítězství – těsné o branku jedinou. Sršni byli po utkání velmi zklamání, neboť byli přesvědčeni, že jim náskok u úvodní části musí stačit.

Martin Kozel se snažil tým nabudit

VS. 12:6
1. FBK Rožnov p/R   Ossiko Třinec

Nebylo jednoduché mladé Sršně po nevydařeném předchozím utkání zkoncentrovat na utkání následující, ale pomohl soupeř, který do utkání nastoupil mírně odevzdaný. A Sršni mu brzy zasadili pár branek a utkání tím velmi rychle rozhodli. Druhá půle se spíše jen dohrávala. Pohodové vítězství vrátilo Sršně do boje o medaile, ale měl je čekat v poslední utkání soupeř z nejtěžších.

VS. 11:5
FbC KOVO KM Frýdek-Místek   1. FBK Rožnov p/R

V závěrečném zápase se střetli Sršně s dosud neporaženým Frýdkem – Místkem, který už i v předchozích turnajích v zápasech dominoval. Pokud ve druhém a třetím zápase Sršně začátek zachytili., tak pak v tomto byl lepší soupeř a brzy si vybudoval čtyřbrankový náskok. První gól v síti soupeře probudil i Sršně, ale už to příliš nepomohlo – čtyřbrankový náskok soupeře po první půli zůstal. Ve druhé půli bylo poznat na několika hráčích, že čtvrtý zápas na turnaji už si silně vybírá daň na kondici, a tak na zvrat už nebyla ani vůle.

Napětí na střídače prožívá každý jinak

Komentář Zbyňka Macury, člena vedení rožnovského klubu: „Na turnaji jsem byl dnes celý den a výkony našich elévů se mi líbily. Rozjezd sice neměli přesvědčivý a v úvodním utkání zaspali začátek, ale druhý a třetí zápas byl určitě k pokoukání. Je vidět, že nemáme až tak velký problém střílet branky a i brankáři dokáží předvést dobré výkony, ale obrana nám sem tam hoří. Určitě tady se vyplatí ještě zapracovat, aby do budoucna mohli elévové sbírat úspěchy. Dnes sehali po medaili a těsně nedosáhli, ale já jsem přesvědčen, že to v nich je. Přeji jim další úspěchy na turnajích v letošní sezóně.

I trenéři mají své dny… sestava Sršňů na turnaji

Na 3. letošním turnaji Sršně reprezentovali:

Na fotu nahoře zleva:

Martin Kozel – trenér, Martin Skopový – 49, Martin Novotný – 25, Ondřej Bačík – 8, Josef Bělunek – 9, Dominik Vašek – 28, Pavel Poruba – trenér, Hanka Semelová – 31, David Procinger – 69, Martin Křenek – 64, Tomáš Blinka – 13, Sven Hanslián – trenér se synem

Na fotu dole zleva:

Adéla Porubová – 30, Filip Lovas – 67, Matouš Kozel – 26, Alex Kubín – 62, David Karlík – 20

Brankáři zleva: Sven Hanslián – 11, Jakub Semela – 1

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista