youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
31.10.2018

„Ambice mám vždy ty nejvyšší“, netají se trenér „A“ týmu, Miroslav Kasl

Není jednoduché pro sezónu sehnat všechny trenéry pro jednotlivé složky, zvláště pro klub velikosti Rožnovských Sršňů, který má už přes 500 registrovaných členů. Aby mohly jednotlivé týmy během sezóny správně fungovat, potřebují své trenéry a vedoucí. Někdy je k tomu zapotřebí více osob, někdy postačí jedna. Fungování „A“ týmu má na starosti osob více, šéfem realizačního týmu a hlavním trenérem „A“ týmu Sršňů je premiérově Miroslav Kasl, přinášíme tak s ním rozhovor, aby jej i veřejnost lépe poznala.

 

Nezbytné kafíčko, to je už Mirkova součást

Ahoj Mirku, Kasy, Migrysi, či rožnovský „Franto Strako“,

máš za sebou již tři měsíce působení u týmu, který loni Národní ligu – divizi východ vyhrál a nemůže mít tak ani jiné ambice letos. O to těžší postavení tě čeká.

Mirku, v trenérské branži nejsi úplným novicem, nicméně tak vysokou soutěž jsi ještě nikdy netrénoval, z čeho myslíš, že budeš nejvíce čerpat v letošní trenérské sezóně u Sršňů?

Čerpat budu ze zkušeností starších hráčů, kteří vyšší soutěž hrají již pár let a samozřejmě i jiných zkušených trenérů.

Po sezóně oznámil hrající trenér Pavel Barabáš, že v sezóně následující „A“ tým jako hlavní trenér nepovede. Poměrně rychle bylo známo tvé jméno, které tým zaštítí, přesto, mohl bys nám prozradit, jak celá událost tvého jmenování probíhala?

Co vím, tak to byla náhodná slova, která někdo pronesl v šatně u áčka po sezóně, a někteří se toho chytli a bylo.

Podle statistik máš už za sebou hezkou řádku utkání v regionálních florbalových soutěžích. Co pro tebe v této době vlastně znamená florbal?

Sportuji již od mala… skoky, fotbal, ale už jsem zestárl a florbal myslím je pro jakoukoliv kategorii, navíc mne před 10 lety tento sport nadchl, a stále mi to zůstalo. Sice nevím, jak ještě dlouho, ale baví mne.

Na střídačce se už Mirek cítí jako ryba ve vodě

Jak tě známe, většinou se rozhoduješ rychle, mnohdy pocitově. Bereš tedy své trenérské angažmá v Rožnově jako krátkodobé, nebo máš dlouhodobější vizi, než pouze na nadcházející sezónu?

To se uvidí, jak bude vůbec probíhat tato sezóna. Zatím mne to baví, ale není to tak jednoduché, jak jsem si myslel. Naštěstí mám k sobě Pavla Barabáše, který mi dost pomáhá a radí.

Zkusím se zeptat i malinko na rožnovský florbal, kam jsi přesídlil z klubu ve Frýdku – Místku. Jsou pro tebe, který poznal i jiný klub, rožnovští florbalisté něčím typičtí? S čím ses v jiném klubu či jiných týmech nepotkával, naopak Rožnov se s tím spojuje?

Tak absolutní rozdíl je v tom, že jinde, kde jsem byl, nejsou lidi takoví srdcaři a kamarádi, nejsou pro každou srandu, akce a tak.. Jinde jsou takoví studení čumáci no.

Když se podíváš lehce do budoucnosti, co pro tebe bude letos znamenat vrchol soutěže jako trenéra a co případně jako hráče?

Samozřejmě bych nejraději  v soutěži obstál tak jako loni Pavel, ale to je daleko a kádr není jako loni, takže uvidíme. Jako hráč, tento rok po dlouhé době, si asi moc nezahraji, což mne dost štve.

Mirek se pro tým dokázal obětovat jako fanoušek, hráč i nyní jako trenér

Vrátím se ke tvému trénování i hraní. Určitě jsi při zvažování trenérské funkce hledal kompromis mezi hraním a trénováním. K jakému jsi dospěl závěru – lidově řečeno jak si představuješ skloubit trénování a vlastní hraní?

Jak jsem již řekl, je jenom jedna možnost a to pilně trénovat a pak, pokud vyjde čas, tak si zahraji, pokud mne trenéři postaví i s menší absencí tréninku.

V loňském ročníku bylo rozlosování soutěže podobné letošnímu – v úvodu především utkání na venkovních hřištích a naopak v závěru často domácí Hornets Aréna – jsi s letošním rozlosováním spokojený a případně, na co chceš pozvat diváky do haly?

Losování je v pohodě, nějak zvlášť ho neřeším. Diváky bych rád pozval na kvalitní soutěž, která v blízkém okolí není a pokud možno na Vysoký jalovec a zábavu poté.

Prozatím jsme tě tu uvedli jako hlavního trenéra „A“ týmu. Předpokládáme, že sis vytvořil i vlastní realizační tým – kdo do něj spadá a jak máte funkce rozděleny?

Do realizačního týmu patří Pavel Barabáš, a to jako druhý trenér a kapitán, pak také Milan Bártek jako asistent, který nám pomáhá. Ještě donedávna nám pravidelně pomáhala i kondiční trenérka Michaela Karbanová, která dosud vede 1x týdně kondiční přípravu týmu.

Není šťastnější muž, než když má vedle sebe šťastnou ženu

Rožnov by se rád z dlouhodobého pohledu vrátil do první ligy, nicméně nebylo to prioritou vedení pro minulou sezónu a i po vítězství v Národní lize tým opět i letos hraje znovu tuto soutěž. Stanovilo ti vedení klubu pro letošní sezónu stav, se kterým po sezóně spokojeni a případně shodují se tyto ambice s tvými – případně můžeš nám tvé osobní ambice objasnit?

Ambice mám vždy ty nejvyšší, ale s vedením jsem tyto věci ještě detailně neprobíral.

Malinko uhneme z trenérství a zeptáme se jako hráče – zranil ses někdy na florbalu, nebo se Ti zranění vyhýbají?

Samozřejmě, že pár drobností už bylo… např. zlomené žebro, ale nejčastěji kotník, který už ani nijak neřeším, zvykl jsem si hrát s bolestí, když je potřeba nenaděláš nic, což v dnešní době mladí neznají.

Co považuješ za svůj dosavadní největší florbalový úspěch?

Asi turnaj s Juniory Rožnova v Praze v rámci Czech Open, kde jsme byli ve čtvrtfinále a prohráli s vítězem turnaje

Pokud o profilové foto 😉

Požádám tě, aby sis malinko zaprognózoval – které čtyři týmy tipuješ, že se nakonec nedostanou do boje o play-off a jaké vidíš celkové šance Rožnova v letošní sezóně?

No podle toho, co jsem zatím viděl, tak asi Horní Suchá, Opava… a podle tabulky Třebíč a Žďár, ale tam teprve pojedeme. Do 8. místa je to celkem vyrovnané.

Prozraď nám – jak probíhala před začátkem letošní sezóny letní příprava a následné přípravné tréninky v hale?

Letní přípravu jsem ještě nebyl, začal jsem až s tréninky na hale, kde se nedalo moc trénovat, kádr se teprve dával dohromady, měli jsme pouze jeden přátelák s juniory Ostrava, který jsme vyhráli.

S kým jsi mohl z loňského kádru počítat i do kádru letošního, měl jsi či stále máš vytipované nějaké posily a chceš poodhalit některá tajemství, případně byly realizovány nějaké oficiální odchody či příchody?

Tak definitivně kádr opustil Petr Velech, extraligu zkouší Denis Zimmer, o sezónu v Otrokovicích si prodloužil angažmá Petr Kittel, Vítkovicím pomáhá Marek Polášek, do ciziny odcestoval Jan Doležel a teď nedávno jsme na krátké hostování pustili i Lukáše Novosada. Odchodů je tedy spoustu, i když Denis se nám snaží vypomáhat v rámci střídavých startů, Lukáš se nám v polovině prosince vrátí z hostování, Honza Doležel zase plánuje návrat z Islandu na část sezóny. Jinak kádr doplnili junioři a z dočasného důchodu se vrátil Stanislav Barabáš. Pokud se vše během sezóny srovná, budeme snad připraveni na play-off stejně dobře, jako loni.

Dříve byl Mirek hecířem fandů klubu

Dvě až tři sezóny zpátky v drtivé většině zápasů bylo dobrým zvykem, že hráče tlačili skvělí kotelníci, kteří strhli publikum a byli tím pověstným šestým hráčem domácích. Kotel však už dvě sezóny dosti pokulhává a de facto ani pořádně v sezóně není, pokud nepočítáme několik nadšených fanoušků z Novojičínska. Nemáš nějaké informace, kam se kotelníci poděli a zda letos zahájí sezónu s hráči?

Kotelníci ,které znám, se rozprchli po světě, budeme to asi muset zase nějak pohecovat, aby se vrátili. Pokusím se některé oslovit.

Proč hraješ s číslem 15? Je v tom něco speciálního?

Ani nevím… jednou mne to napadlo a bylo.

Tak jako většina florbalistů i Ty objíždíš letní turnaje. Stihli jste již i některé turnaje a máte i medailové umístění v kategorii HOBBY z turnaje v Rožnově – Hornet’s cupu. Jak zpětně hodnotíš dosaženého výsledku? Jak se ti zamlouvá úroveň turnaje a máš případně nějaký tip na vylepšení pro letošní jubilejní desátý ročník turnaje?

Každý rok jezdíme jako Valachien Snipers do Tvrdošína, kde jsme většinou první nebo druzí. Na Hornet’s cup do Rožnova jezdím s Fatpipe Pohoda, kde se nám tento rok ale moc nedařilo. Zvláště Hornet’s cup je jinak špičkový, spousta přátel, akcí a tak.

Každoroční TS cup už přinesl Mirkovi a jeho týmu nejednu trofej

Jako hlavní trenér bude žádoucí spolupracovat s ostatními trenéry – nastíníš nám, jak a s kým si pro nadcházející sezónu spolupráci představuješ v rámci ostatních složek klubu?

Snažím se nejvíce komunikovat s B-týmem a pak Juniory, ale musím si s nimi i sednout a více probrat, jak dále s hráči, herní taktikou a tak.

Jak již v úvodu bylo naznačeno, máš mezi známými spoustu přezdívek. Jednou z nich je i rožnovský „Franta Straka“. Kde jsi k této přezdívce přišel a proč si myslíš, že jsi ji obdržel?

Tuto přezdívku jsem dostal v Praze od Štampy, kdy jsme dělali „jako rozhovory do televize“ pro hráče. Asi se jim to líbilo, tak mi to i zůstalo. …prý rozhazuji rukama jako Franta Straka… tak proto asi.

Co bys v závěru vzkázal všem příznivcům florbalového klubu v Rožnově a jeho okolí?

Aby byli zodpovědnější, a to i sami k sobě. Sport, a to jakýkoliv, je to nej, co pro sebe může každý udělat.

 

Mirku, děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů v probíhající sezóně jak po hráčské, tak především po trenérské stránce. Měj se fajn, ať se daří všem týmům, kde působíš a snad si spolu ještě někdy „pinkneme“ v obraně „C“ týmu mužů, tam nám to poslední roky docela šlo… Daggy 

Diskuze k článku



cara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista