youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
30.10.2018

Nádherný stříbrný úspěch mladších žáků!!!

Na turnaj do Stonavy se odjíždělo bez pěti hráčů základní sestavy a navíc se na poslední chvíli omluvil výborný obránce Bedřich Radil. V takto okleštěné sestavě, bez nejlepšího střelce Matěje Rebroše, hráči ani rodiče příliš nedoufali ve velký úspěch. Přesto vedení týmu se snažilo hráče přesvědčit, že se musí semknout, zabojovat s vírou, že se probudí střelecky i ostatní. To se podařilo nad očekávání a výsledkem je nejlepší umístění mladších žáků v letošní sezóně.

 

Radost po úspěšném turnaji byla převeliká!

VS. 1:3
1. FBK Rožnov p/R   1. FBC Karviná

Vstup do turnaje patří tradičně k našim slabším stránkám. Po třech minutách svítilo na tabuli skóre 3:0 pro soupeře!! Vypadalo to na debakl, ale kluci se rozehráli k vynikajícímu výkonu. Začali využívat to, co se naučili na trénincích a hru jednoznačně ovládli.  Bohužel se projevila naše slabina, neproměněné šance. Ani rozhodčí si nevybrali úplně dobrý den, nicméně naši hráči se nenechali odradit a bojovali jako praví Rožnovští sršni. Jedinou branku vstřelil Oto Dressler, po krásné kombinaci s Šimonem Sewiolou.

VS. 2:5
FbC Coyotes Jablunkov   1. FBK Rožnov p/R

Soupeři z Jablunkova očividně nesedí naše celoplošná hra s napadáním rozehrávky. Po celý zápas kluci dominovali a zaslouženě vyhráli a doslova je to nakoplo do dalších zápasů.

Druhé místo za celý tým převzal kapitán Kryštof Poruba

VS. 5:4
1. FBK Rožnov p/R   FbK Horní Suchá

Skóre zápasu napovídá, že to bylo drama až do konce. Pravdou je, že jsme si to zavinili sami řadou neproměněných šancí. Ve vyložených situacích minuli Richard Marinič, Daniel Baránek, Michal Hanák a navíc Alex Bernátek a Daniel Kamas neproměnili trestná střílení, která se v této soutěži nařizují místo dvouminutového trestu. Naštěstí Beata Chmelařová v bráně také skvěle vychytala několik trestných střílení a tak jsme vybojovali druhé vítězství.

VS. 1:2
SK Domaslavice   1. FBK Rožnov p/R

K poslednímu utkání všichni nastoupili s odhodláním vyhrát. Za mohutné podpory našeho fanklubu (podpořit nás přijelo 11 rodičů a příbuzných!!! díky, byl to neskutečný kotel!!!), jsme začali ostřelovat branku soupeře. Jejich skvělý gólman dlouho odolával, chytil i nájezd Kryštofa Poruby, ale nakonec kapituloval dvakrát a naše skvělá Beata jen jednou a tak jsme si připsali třetí vítězství v řadě. To pro nás znamenalo celkově druhé místo na turnaji a obrovský kopec sebevědomí do dalších turnajů.

 

Komentář René Hegara, trenéra mladších žáků: „Tento turnaj bude doufám zlomový. Ač se všem zdálo, hráčům i rodičům, že jsme silně oslabeni, já jsem věřil, že jedu se sestavou, která se na trénincích skutečně snaží na sobě pracovat a nikdo z nich si nehraje na hvězdy. Jsem  moc rád, že nejen kluci hráči, ale hlavně i Beata v brance, moji teorii potvrdili, a to skvělou hrou. V článku nejsou příliš pochváleni Daniel Tovaryš, či Josef Vojkůvku, rád bych tak udělal alespoň ve svém komentáři k turnaji. Oba dva hráli svá první utkání a přes pár drobných chyb na začátku se v průběhu turnaje zlepšili a plnili si výborně své úkoly. Trošku nám pokazili dojem rozhodčí prvního zápasu, kteří nepřipouštěli hru tělem a pískali prakticky každý kontakt včetně florbalek. Hra tím byla strašně rozkouskovaná a z mého pohledu to byl spíše „nekontaktní volejbal“ než florbal. V závěru musím opět moc poděkovat rodičům za pomoc s odvozem a za fantastickou podporu v hledišti. Všem zúčastněným hráčům děkuji za skvělý bojovný výkon a těším se na tréninky a věřím, že i na další úspěchy na turnajích. Ve slavný den stoletého výročí založení naší republiky jsme i my tak trošku k oslavám přispěli.

Závěrečné foto na památku

Na 3. letošním turnaji mladší žáky Sršňů reprezentovali:

Nahoře na fotce zleva: 57 Kamas Daniel, 98 Hanák Michal, 70 Baránek Dominik, 25 Marinič Richard, 99 Poruba Kryštof (C), 39 Vojkůvka Josef, 27 Tovaryš Daniel, 72 Bernátek Alex
Dole na fotce zleva: 11 Hegar Adam, 1 Chmelařová Beata (G), 30 Sewiola Šimon a 37 Dressler Otto

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista