youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
01.11.2018

Starší žáci v Hornets aréně herně propadli

Natěšenost domácích borců i jejich rodičů v Hornets aréně začala už v průběhu prvního utkání brát postupně za své. Nízký počet hráčů, kteří se na turnaj dostavili s ohledem na marodku či jiné aktivity byl příčinou postupného úbytku sil a následného „přídělu“ v obou utkáních v domácí síti. V této kategorii bude ještě hodně práce, než trenér Kostelecký bude moci být s výsledky a hlavně předvedenou hrou spokojen. Ale aspoň potenciál pro případné zlepšení je velký.

Průběh utkání s Petrovicemi v Hornets aréně

VS. 10:0
Florbal Exelsior Havířov B   1. FBK Rožnov p/R (2:0, 4:0, 4:0)

Do prvního zápasu jsme šli oslabeni, především opět bez stálého brankáře, Martina Skláře, no a konečný počet byl osm lidí do pole včetně i mladších žáků. Tato skutečnost se odrazila na výsledku ve všech směrech. První třetinu jsme udrželi ještě v přijatelném stavu dvoubrankového manka, s čímž ve zbytku zápasu šlo ještě pohnout. Ve zbylých dvou třetinách ale kluci velmi ustoupili z plnění daných pokynů, malinko se na hřišti zbláznili a výsledkem byla osmigólová nadílka. Bohužel, je třeba poznamenat, že zasloužená.

 

VS. 3:13
1. FBK Rožnov p/R   Z.F.K. AQM Petrovice (1:2, 1:7, 1:4)

Druhé utkání mělo vycházet z poučení toho úvodního. Taktika byla nastavena jasně - pokud možno v pěti lidech lehce betonovat, uspat soupeře a vyrážet do rychlých protiútoků, z nichž by Sršni soupeře trestali. Taktika fungovala v první části, jednobranková průběžná prohra určitě byla řešitelná, vždyť několik rožnovských šancí bylo nevyužito. Kluci v taktice pokračovali i ve zbylých dvou částech, přesto tyto rozhodly o další výrazné porážce. Důvodem byla především fyzická kondice domácích borců a zejména pak nízký počet hráčů. Únava později byla i příčinou chyb v obraně a soupeř je dokázal využít.

 

Trenér Jakub Kostelecký, nebyl s výsledky, přístupem ani herním projevem příliš spokojen: „Abych to zhodnotil, musím říct, že je potřeba zlepšit základy co se týče fyzičky, přihrávek a v první řadě celkového přístupu každého jednotlivého hráče. Díky prohrám víme od čeho se odpíchnout a na čem pořádně zapracovat. Asi netřeba dělat závěry, ty můžeme vynášet až po sezóně.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista