28.10.2018

Zkažená druhá třetina stála Rožnov všechny body

Rožnov vstupoval do utkání proti nováčkovi soutěže jako favorit, ale vysoký presing soupeře domácí zaskočil a hosté trestali kupící se chyby rožnovských Sršňů. Hrozivá druhá třetina ze strany domácích vyústila v jejich dvoubrankové manko, a přestože se jim v posledním dějství nedala upřít snaha se zápasem něco udělat, na body nedosáhli.

Na míčku novic v kádru Sršňů, Jakub Kostelecký

27. 10. 2018, 19:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

2
Škrobák Jiří(G), Holčík Petr(G), Barabáš Stanislav, Chmelař Vladislav, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Krhut Petr, Konvičný Michal, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Žniva David, Burýšek Petr, Ševeček Libor, Červený Petr

4
Sestava FBC Letka Toman Finance Group:
Hrabáček Martin(G), Fučík Roman(G), Lokša Tomáš, Nekula Jan, Ritz Martin, Kahánek Radim, Balek Marcel, Stejskal Karel, Jurák Radek, West Petr, Klemens Tadeáš, Krupa Martin, Lipovčan Martin, Pavlík Petr, Mrázek Jan

po částech: 1:0, 0:3, 1:1

14.Krhut, 60.Kittel(Ševeček)

branky (asistence) FBC Letka Toman Finance Group:
21.Kahánek(Pavlík), 25.Kahánek(Klemens), 33.Lokša, 44.Kahánek(Pavlík)

rozhodčí: Števček Petr, Števček Radek
vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 32

Zápas s neznámým soupeřem začal opatrně, ale postupně se ukazovalo, že jde o zkušené mužstvo pevně vedené svým trenérem. Letka Ostrava hrála od začátku fyzický florbal a po ztrátě míče často zkoušeli vysoký presing proti rozehrávce Rožnova. Rožnov s tím měl větší potíže než očekával a bez opor v sestavě se nad ním začaly tvořit mraky. První třetinu však Rožnov vyhrál 1:0, když Krhut zužitkoval volný úder před brankovištěm soupeře.

Druhá třetina však vyšla pro Rožnov prachbídně. Hned z vyhraného buli se presingem soupeře dostali domácí hráči za svou branku kde míč ztratili a soupeř pohodlně inkasoval a srovnal skóre. Domácí byli tímto gólem značně zaskočeni a hned o pár minut později se to projevilo v dalším zaváhání a Letka Ostrava otočila vývoj utkání ve svůj prospěch. Rožnov působil v té době dezorientovaně, a díky ještě zvýšenému presingu soupeře se do rozehrávky často ani nedostal a míč opakovaně ztrácel nebo odpaloval. V polovině třetiny však přišla možnost přesilové hry a opět se projevila absence stálic rožnovských přesilovek. Přesilovku domácí nevyužili a téměř ihned po jejím uplynutí se dopustili další hrubice, kterou dokázal soupeř potrestat a zvýšit na 1:3.

Do poslední třetiny vstoupili domácí s odhodláním průběh utkání zvrátit a na jejich výkonu to bylo znát. Hru soupeře nejen vyrovnal ale díky své aktivitě se dostával do protiútoku častěji než soupeř. Ten však vždy postavil před brankáře obranný val a nic neskončilo za zády hostujícího brankáře. Nejlepší třetina z pohledu domácího mužstva skončila smírně 1:1 a nováček z Ostravy vyhrál na půdě Rožnova 2:4.

Kapitán Peťa Krhut, ležící, spící…

Komentář Zbyňka Macury, člen vedení rožnovského klubu: „Ještě v loňské sezóně jsem paraelně působil i v jiném florbalovém klubu, konkrétně ve Zlíně, a tak tým Letky velmi dobře znám, neboť Zlín se s ním v Divizi pravidelně potkával. Jedná se o herně velmi vyspělý tým, který však brzy může mít problém věkový, přece jenom věkový průměr nejmladší nemají. Do Rožnova přijeli jejich klíčoví hráči, měli jen drobné absence méně důležitých hráčů kádru. V našem kádru se projevila absence především Pavla Barabáše s Pepou Viktoříkem, kapitán Petr Krhut tak na vše sám nestačil. Chybělo pořádné založení útoku a později v průběhu utkání i vstřelené branky. Soupeř určitě nepůsobil neporazitelně a věřím, že kdyby alespoň jeden z výše zmiňované dvojice nechyběl, tak by body mohly zůstat na Valašsku. Na odvetu do Ostravy se bude třeba připravit a promarněné body si vzít zpět.

Komentář Petra Gajdy, vedoucího hostujícího týmu: Dnes jsme poprvé hráli s týmem, kterému v zápase také chyběli klíčoví hráči, stejně jako chybí nám. Nicméně když budu hodnotit průběh zápasu, tak řeknu že soupeři jsme toho mnoho nedovolili a po zásluze vyhráli. Na nás neobvykle nízké skóre Rožnov perfektně blokoval. Důležité body: Rožnov je zkušený tým a přejeme mu důležité body do sezóny.

Komentář Miroslava Kasla, trenéra domácích: Dneska jsme byli oslabení o minimálně jednu pětku důležitých hráčů, kteří jsou buď zranění anebo dnes nemohli. Chyběly nám zkušenosti, ale i přesto jsme si prohráli sami. Zaspali jsme druhou třetinu a Letka nás za to potrestala. Napadala všude, kde se dalo. Doufám, že to bude jen další odrazový můstek k lepším výkonům a přístupu. Děkuji soupeři a rozhodčím za utkání a divákům za podporu.