26.10.2018

Tříbodová Čeladná

K sobotním zápasům se rožnovské „céčko“ vydalo do nedaleké, a téměř už domovské, haly na Čeladnou, kde se střetlo s týmy Paskova a ostravské Bazingy. Po úvodní těsné výhře s Paskovem nakonec „C“ tým Bazinze podlehl. I přes porážku zůstává v lepší polovině tabulky.

Do zápasů nakoukl premiérově i Zbyněk Macura

VS. 3:2
1. FBK Rožnov p/R C   PASKOV SAURIANS (0:1, 3:0, 0:1)

Po celý zápas s Paskovem byl lepším týmem ten rožnovský, avšak úvodní gól padl z hole Paskova. Sršni však stále udávali tempo hry a snažili se prosadit za záda paskovského gólmana. V úvodu druhé části pomohl vlastním gólem Čmiel a bylo vyrovnáno. Poté se už Sršni rozjeli a do konce třetiny se ještě trefil Kurka s Kaslem - Rožnov vedl 3:1. Zbytek utkání si Rožnov pohlídal, pouze s jedinou výjimkou, kdy 4 sekundy před koncem snížil Gejdoš z nájezdu na konečný 3:2.

Na střídačce bylo v prvním utkání živo

VS. 6:3
Bazinga Ostrava   1. FBK Rožnov p/R C (0:0, 3:0, 3:3)

Utkání s Bazingou byl vlastně přímý souboj o druhé místo v tabulce. Prví třetina tomu však moc nenasvědčovala, protože nepřinesla žádnou brankovou podívanou, a to ani po nabídnutých přesilových hrách na obou stranách. Soupeř, hrající v menším počtu, byl na míčku častěji, než Sršni, což se projevilo v druhé a třetí části hry. Druhá část patřila ostravským - Ježowicz se v ní trefil hned třikrát, Sršni pak hráli dvakrát oslabení, které však už soupeři do konce třetiny nevyužili. Poslední třetinu otevřeli soupeři, kteří početní převahu z předchozí části nakonec využili - 0:4. Rožnovské "céčko" však ukázalo, že má také šutéry, když se prosadili postupně Kurka s Fiuráškem - 2:4. Sršni cítili šanci, možná však na ně dolehla krátká pauza - hráli totiž dva zápasy za sebou. Naděje však přerušil Kondrát, který dvěma střelami zakončil svůj hattrick - 2:6. Minutu před koncem pak už jen korigoval konečný výsledek Buchal - 3:6.

Pozápasový relax

K zápasům se vyjádřil Vladislav Buchal, vedoucí a trenér „céčka“: „Tento víkend bylo těžké poskládat tým, jelikož hrály takřka všechny mužské týmy, proto jsem rád, že jsme se poskládali nakonec v takovém počtu a získali alespoň tři body. Tímto děkuji všem, co jeli a doufám, že se i s ostatními potkám nejen na dalších zápasech, ale také na nějakém tréninku.

Funkcionář v klubu, Zbyněk Macura, letos premiérově zasáhl do utkání mužských týmů: „Před tímto víkendem bylo jasné, že budou muset naskočit i ti, kteří už normálně nehrávají. Trenér Buchal poslal nominaci a to rovnou do útoku, tak jsem se snažil pomoci. V prvním utkání ještě byly síly, v tom druhém jich bylo už poméně. V sestavě, kterou jsme měli, bylo možno získat i šest bodů, ale právě ve chvílích nejtěžších se začala v utkání projevovat absolutní nesehranost, která vyplývá z tréninkové absence některých hráčů týmu, včetně mě. Pokud budeme chtít v „C“ týmu podobné zápasy vyhrávat, musíme i společně pravidelně trénovat, což je hlavně o ochotě lidí tomu ten večerní vlastní26 čas věnovat.