youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
25.10.2018

Áčko se představí na domácí palubovce! Vyzve „ostravskou“ Letku, nováčka soutěže!

Hlavní tým Rožnovských se na domácí palubovce díky losu představí teprve potřetí. A tak jako při posledním domácím zápase, tak i tentokrát bude rožnovským soupeřem opět nováček Národní ligy, na Valašsko přijede FBC Letka „Ostrava“!

Národní liga je v plném proudu. Sršně čeká po duelu s Brnem, ze kterého přivezli bod, za prohru v prodloužení, domácí zápas s dalším nováčkem soutěže. Sršni nezahájili sezónu vůbec špatně. Až na klopýtnutí v Horní Suché, kde zbytečně ztratili všechny body. Po tomto nepodařeném výjezdu jakoby se však hráči Rožnova vzkřísili a začali předvádět úplně jinou hru. Z Opavy 3 body, z Telnice narvanou zkušenými hráči 3 body a z Brna 1 bod. Každý bod z venku se počítá. Když se podíváme na domácí palubovku, tak tam zatím Rožnovští neztratili ani bod a se skórem 18:8, si pomalu vytvářejí z Hornets arény postrach pro soupeře. Nutno připomenout, že doma letos má za sebou A-tým teprve dvě utkání. Stůjme tedy nohama na zemi! 

Radost po vstřelené brance z posledního domácího utkání

Poslední tým, který přijel na palubovku do Hornets arény, byl také nováček Národní ligy, Spartak Hluk, který si z Rožnova odvezl vysokou porážku 12:4. Tentokrát to ovšem bude úplně jiný soupeř a jiný zápas. Pojďme si představit hostující celek, který přijede tuto sobotu 27. 10. pod Radhošť, z Divize postoupivší tým Letky. Tým ze Štěpánkovic, který působí v Ostravě, je známý svou tvrdou a nepříjemnou hrou, kterou provozuje řadu sezón. Loni tahle hra přinesla Letce své ovoce, když slavili postup o ligu výš, kde by také chtěli setrvat, ne-li postoupit. Odrazem ambiciózního týmu jsou výsledky tohoto nováčka, který v lize působí zatím velmi přesvědčivě. Ze 7 zápasů má 4 výhry a okupuje 7. místo tabulky a na Sršně ztrácí pouze jeden bod! Nutno podotknout, že Letka odehrála ze 7 utkání, tak jako Rožnov hned 5 zápasů venku a pouze 2 zápasy doma. A právě na hostujících palubovkách se s tím Letka zatím moc nemaže. Hodně gólů, hodně bodů. Především poslední dva úspěšné výjezdy do Třebíče a Klobouků jsou toho důkazem. Skóre 14:7 ve prospěch Letky a plný počet bodů z posledních dvou výjezdů proti stabilním týmům Národní ligy! To je něco na co by se měli Sršni připravit, kdy budou hájit letos zatím nedobytnou Hornets arénu.

Zajímavost: Tým FBC Letka „Ostrava“ má nejstarší tým Národní ligy. Věkový průměr 30,05 v Národní lize jen tak nenajdete. Rožnovská čtvrtá procentuálně nejlepší přesilovka v lize bude čelit druhému procentuálně nejlepšímu týmu bránění v oslabení. Rožnov 46,74% úspěšnost přesilovek. Ostrava 76,47% úspěšnost oslabení.

Zápas startuje v 19 hodin! Přijďte povzbudit domácí Sršně!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista