24.10.2018

Béčko doma zaválelo

Po neúspěšném prvním výjezdu se muži „B“ předvedli na domácí palubovce, posíleni o hráče áčka nedopustili další pohromu a všechny body zůstaly v Hornets aréně. Nejprve si poradili s Piranhou Přerov 7:2 a ve druhém zápase porazili i nepříjemný Válec Český Těšín v poměru 8:4.

Úvodní „rozbruslení“

VS. 7:2
1. FBK Rožnov p/R B   FBC Piranha Přerov B (2:0, 3:1, 2:1)

Na první branku se čekalo až do desáté minuty, netrefil se nikdo jiný než rožnovský ostrostřelec Viktořík po kombinaci s Kristkem. Druhý gól přidali sršni o půl minuty později, když se Pavlica v rohu zbavil soupeře a naservíroval míček Barabášovi, který se nemýlil.

Gólový účet druhé třetiny otevřel svou druhou trefou Viktořík a chvíli na to dokonal svůj hattrick, když využil rožnovskou přesilovku. Oběma trefám předcházela přihrávka od veterána Štampoského. Pověstného bůra završil Plesník ve spolupráci s Pavlicou a potvrdil tak herní převahu Rožnova. Poslední slovo druhé části měli ale přerovští, když doposud bezchybně chytajícího Škrobáka přelstil Grener střelou na vzdálenější tyč.

Závěrečná třetina začala opět úspěšně pro Valachy, nejprve rozhodčí neuznal branku Konvičnému, který skóroval až po hvizdu po hře brankáře mimo brankoviště, ale tentýž hráč se nebojácně postavil k nařízenému trestnému střílení a o svůj zápis do střelecké listiny nepřišel. Pravidlo o možnosti vrácení míčku nevyužil, pěkně po staru v rychlosti překonal brankáře blafákem do forhendu. Přerov se zmohl už jen na jednu odpověď, velmi šťastný gól zpoza brány navíc odražený od helmy Škrobáka zaznamenal opět Grener. Poslední slovo si ale vzali rožnovští, konkrétně Barabáš, který uklidil nahrávku zpoza brány od Plesníka.

VS. 4:8
FBC VÁLEC Český Těšín   1. FBK Rožnov p/R B (1:1, 1:3, 2:4)

Druhý zápas čekal sršně o něco tvrdší oříšek, technicky velmi vyzrálý Těšín. A byl to právě Těšín, který otevřel skóre v 10. minutě po pěkné kombinaci do prázdné brány. Sršni ale srovnali krok těsně před koncem první třetiny, po nahrávce Pavlici se trefil Barabáš, který ale touto brankou teprve rozehříval svou kouzelnou hůl…

Druhé dějství začali opět lépe těšínští, když překombinovali rožnovskou obranu hrou na jeden dotek. O dvě minuty později ale zužitkoval přečíslení tři na dva Plesník po asistenci Barabáše. Vedení na stranu sršňů strhl Štamposký, který se nebál rozehrát volný úder ze své poloviny přímou střelou na těšínskou branku a k údivu všech skončila přízemní střela v síti soupeře. Na rozdíl dvou branek odskočil Rožnov další využitou přesilovkou, geniální přihrávku vymyslel Barabáš a Blizňák měl na zadní tyči jednoduchou práci zamést míč do branky.

Poslední část převzali Valaši iniciativu a výsledkem bylo navýšení skóre na 5:2, trefil se z první Šichtař po další pěkné přihrávce od Barabáše. Šestý zápis mezi střelce připsal Pavlica, nepřihrával nikdo jiný než tvůrce hry Barabáš. Pak si ale na chvíli vzali slovo hráči Těšína, dvěma slepenými góly v rozmezí dvou minut lehce zdramatizovali zápas. Žádné komplikace ale nedopustil Plesník, který vyškolil hostujícího gólmana střelou mezi nohy, pátou přihrávku si obligátně připsal Barabáš. Soupeř ještě vyzkoušel hru bez brankáře, ale aktivně napadající pětice Rožnova získala míček a Plesník tak mohl uzavřít nejen svůj hattrick, ale také skóre celého zápasu.

V šatně bylo veselo…

Komentář Dalibora Plesníka, spokojeného kapitána a trenéra zálohy mužů: „Se zvučnými posilami z „A“ týmu se s úspěchem tak nějak počítalo, ale jednoduché zápasy to rozhodně nebyly. Rád bych ještě vyzdvihl výkon juniora Smékala, který se bohužel střelecky neprosadil, ale svým výkonem plnohodnotně doplnil útočnou sílu mužského týmu. Jsem moc rád, že doma Rožnov bodoval naplno a může si tak v klidu užívat střed tabulky. Otázkou je, jak to bude vypadat na příštím výjezdu, kdy béčko s žádnou posilou počítat nemůže….

Další zápasy odehrají muži „B“ již příští víkend, 3.11.2018 v Bílovci, kde se utkají s Domaslavicemi a domácím Bílovcem.