23.10.2018

Sršnice v osmi na 100%

Sršnice se vydaly do ostravské Dubiny ukořistit nějaké bodíky, které potřebovaly jako sůl – po čtyřech odehraných zápasech se s jedním bodem tísnily na předposlední příčce tabulky a tam se jim to moc nezdálo. Úkol byl jasný – dovézt nejlépe všech šest a to se povedlo!

S týmem neodjela nemocná kapitánka Šnajdarová a tak si vedení týmu rozdělily Martinková s Halamíčkovou a byly pasovány na dočasné kapitánky 😉

Kapitánka Krála 🙂

VS. 12:3
1. FBK Rožnov p/R   FbC Asper Šumperk (6:2, 2:1, 4:0)

Tým ze Šumperka byl pro Sršnice neznámým soupeřem - jeden z nováčků spojených ženských ligových soutěží. Vzhledem k dosavadním výsledkům tušily, že je to soupeř hratelný - a tušení se vyplnilo -> v zápasu padlo celkem 15 branek a z toho 12 z holí Sršnic. V první třetině se rozstřílela zejména Zvonková, kterou postupně doplnila Orságová, Blažková či Vojkůvková - Rožnov tak vcelku "na pohodu" vedl v 10. minutě 6:0. Poté se prosadily soupeřky, konkrétně Švábová, která ukázala, že i Šumperk má dobrou mušku. Tempo zápasu bylo pomalé, hodně pomalé....nahrával tomu také vysoký náskok Sršnic, které se prostě nemusely "honit" za soupeřkami.
V úvodu druhé části byla za blokování hole vyloučená Martinková, nabídnutou početní převahu Šumperk využil a snížil tak na 6:3. Do konce zápasu však už úřadovaly jen Sršnice a mohly se tak radovat z první výhry v sezóně.

Odpočinek mezi třetinami

VS. 1:2
Florbal Exelsior Havířov   1. FBK Rožnov p/R (1:1, 0:0, 0:1)

Zápas s Havířovem měl zcela jiný průběh - padlo málo branek, více se běhalo, dlouho se hrálo nerozhodně a nakonec se z vítězství radovaly Sršnice.

Zápas otevřel opět soupeř, tak jak už bývá často u Sršnic zvykem - nevadí, aspoň motivace na rychlou odpověď. Ta se zadařila o pět minut později Martinkové, která se prokličkovala z obrany a "foukla" za záda Bubelové pěknou střelu, na kterou si nestačila sáhnout - vyrovnáno. A to bylo na dlouho dobu jediné rozvíření brankářské síťky. Havířov to na Sršnice zkoušel nacvičenými signály, bohužel však nepovedlo se ani jednou - Sršnice se nenechaly rozhodit a nedovolily jim se z těchto nebezpečných pozic ani jednou prosadit. V zápase se opět blýskla Žočková, která předvedla pár pěkných zákroků a podržela svůj tým přesně ve chvílích, kdy to potřeboval.

Když už se blížil konec zápasu a na tabuli stále svítilo 1:1, a Sršnice se připravovaly na závěrečný nápor soupeřek, se k míčku dostala Orságová po krásné nahrávce Halamíčkové a přesně mířenou střelou strhla vedení na rožnovskou stranu. Minuta a půl do konce zápasu, kterou si už Sršnice pohlídaly jim přinesla další tři body do sbírky, cenné body.

Pasování dočasného kapitána

K zápasům se vyjádřila Pavlína Orságová, střelkyně vítězného gólu v zápase proti Havířovu: „Dnešní zápasy byly diametrálně rozdílné. Proti novému soupeři ze Šumperka, jsme nevěděly, co čekat. Hra byla hrozně ospalá a chaotická. Jak je naším zvykem, přizpůsobily jsme se soupeři a dle toho zápas vypadal. Ale pro nás bylo důležité, že se nám podařilo vyhrát a bylo třeba se připravit na zápas proti ambicióznímu Havířovu. Tento zápas byl úplně jiný, byl v tempu a hra se přelévala ze strany na stranu. Dlouho byl stav vyrovnaný a Havířov hodně tlačil, ale Alča se nedala . Tentokrát stála štěstěna na naší straně a nám se podařilo zápas překlopit v náš prospěch a dotáhnout ho do vítězného konce.

Díky šesti bodům se tak Sršnicím povedlo z chvostu tabulky přeparkovat pěkně na střed.

K příštím zápasům vyjedou ženy do Bílovce, kde se utkají se soupeři z Prostějova a Paskova.