09.10.2018

Ženy doma bez bodu….

Sršnice v odpoledních a večerních hodinách nastoupily na domácí palubovku v osekané sestavě – chyběly dvě důležité hráčky – Zvonková a Konrádová. Do boje se slezskými týmy (Opava a Ostrava) tak nastoupily v chudé sestavě 8 + 1.

Našlápnuto bylo pěkně, vypadalo to i na nějaký bodík(y), bohužel však čas, kondička, plíce, počet nohou i štěstí a um jsou neúprosné a tak přes veškeré snahy Sršnice domácí body nevybojovaly.

Chvilka odpočinku v „šatně“

VS. 4:3
S.K. P.E.M.A. OPAVA   1. FBK Rožnov p/R (3:1, 1:0, 0:2)

Klasický soupeř, se svou typickou hrou, kterou táhnou dvojčata Nykodymovy -> zejména jejich střely jsou dost kousavé. Proto si hned z úvodu rožnovské ženy naordinovaly hlídat si střelce a nedovolit jim vystřelit. Sršnice si však hráčky Opavy neuhlídaly a během necelých čtyř minut inkasovaly tři branky. Do konce první části skóre upravila ještě Šnajdarová - 1:3.

Druhá část nezačala příliš valně - hned v úvodu Sršnice inkasovaly z hole Mrůzkové. Do konce třetiny se skóre bohužel již neměnilo a to tedy ne z důvodu, že by Sršnice nestřílely či neatakovaly branku - snažily se a nejednou zazvonila tyčka opavské branky či se jejich brankářka pořádně protáhla.

V poslední třetině pak už úřadovala jen Orságová, která dvěma brankami snížila skóre na 3:4. Pak chyběla už jen přesná muška Vojkůvkové a mohlo být vyrovnáno - bohužel muška odletěla, takže mají Sršnice v budoucím odvetném zápase Opavě co vracet.

Kdo je tady doma?

VS. 4:8
1. FBK Rožnov p/R   FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA B (4:0, 0:3, 0:5)

Kdyby někdo před zápasem řekl, že Sršnice budou záloze ostravského "fbcéčka", alespoň ze začátku důstojným soupeřem, moc lidí by si na to nevsadilo.... Avšak chyba lávky....První třetina byla jasně v rukách Sršnic - čtyřmi góly překvapily nejen soupeřky, ale možná taky trochu samy sebe 🙂 Orságová se toho nebála a bez ostychu ostravským hráčkám postupně nasázela hattrick, který doplnila Elichová po samostatném úniku tváří v tvář ostravské Chytilové.

Nebyla by to však Ostrava, aby byla zaskočená příliš dlouho.....Sršnice bohužel nedokázaly udržet krok a dech a bohužel tak postupně inkasovaly dalších 8 branek....
Ačkoliv skóre tomu zcela neodpovídá, Sršnicím opravdu chybělo trošku štěstíčka, kdy výbornými zákroky ostravská brankářka pochytala všechny snahy rožnovských, tak svedly s Ostravou pěkný zápas.

K zápasům se vyjádřila Natka Elichová, která odehrála za ženy své premiérové zápasy a kromě toho, že byla prohlášena za největšího „paliče“, tak se jí i přesto povedlo ukořistit 3 kanadské body. „Oba zápasy bych zhodnotila spíše kladně i když jsme nevyhrály. Šla vidět početná převaha soupeřek a to hodně ovlivnilo obě utkání a jejich konečný výsledek.“

První letošní ženská skupinovka

K dalším zápasům ženy vyjíždějí do ostravské Dubiny a to 20.10., kde se utkají s Havířovem a Šumperkem.