10.10.2018

Ostravské týmy si se zálohou „C“ Sršňů neporadily

Snem zálohy Sršňů určitě nebylo cestovat do Ostravy a utkat se s ostravskými týmy. Nicméně, bylo jim to tak rozlosováno a hráči Pivingu i Štajgrů se pro Rožnov soupeři staly. „C“ záloha Sršňů obě utkání zvládla a vytěžila z nich vítězství a remízu. Celkově se tak pohybuje v horní polovině tabulky.

Motivační hlouček Sršňů před utkáním

VS. 3:3
FBK Štajgřy Ostrava   1. FBK Rožnov p/R C (0:0, 2:2, 1:1)

Rožnov vstoupil do utkání aktivněji, ale první třetinu se mu nedařilo vstřelit branku. Sršni pokračovali ve druhé třetině v aktivní hře na míčku která se jim už v půlce třetí minuty odměnila gólem když po prudkém nahození míčku Žitníkem uklidil míček za záda gólmana Kostelecký. Bohužel Štajgři rychle odpověděli brankou Moravce. Ve 12 minutě se opět ujal Rožnov vedení po střele Fiuráška. Bohužel scéna ze 3 minuty se opakovala a Moravec opět vyrovnal.
Do třetí třetiny vstupovali Sršni s vědomím, že je potřeba vstřelit brzký gól a přidat už tak dobré tempo. To se hned ve 46 vteřině podařilo Mirkovi Kaslovi mladšímu. Rožnov stále tlačil, ale důrazně a na hranici pravidel bránící Štajgři ne a ne dostat gól. V osmé minutě po rychlém brejku soupeř srovnal na konečných 3:3. Rožnov pokračoval v tlaku, ale stav už se neměnil. Tým Štajgrů nejen že získal bod z utkání ale uštědřil spoustu ran a zranění Rožnovským hráčům.

VS. 8:5
1. FBK Rožnov p/R C   RH PIVING Ostrava (2:1, 2:3, 4:1)

Rožnov neprožil nejlepší start do utkání, když už na začátku třetí minuty inkasoval smolný gól když Buchal zapomněl míček za zády a nabídl tak brejk soupeři. Sršni se nenechali srazit na kolena a hned ve 4 minutě udeřil Fiurášek poprvé. Přesně v páté minutě podruhé kdy si při samostatném nájezdu vychutnal soupeřova gólmana.

Na začátku druhé třetiny se opět prosadil hráč Pivingu a srovnal na 2:2. Na to naši hráči odpověděli hned dvakrát za sebou když se v 5 minutě trefil v přesilové hře Řezníček a v 8 minutě ze standartky Žitník. Bohužel Piving stihl na konci druhé třetiny během 14 vteřin srovnat skóre na 4:4.

Poslední třetina byla opravdu divoká. Skóre se měnilo hned 5 krát. Rožnov dokázal skórovat hned čtyřikrát a to z holí Žitníka, Štůska a dvakrát se prosadil Kostelecký. Na konci utkání se radoval Rožnov s konečným skóre 8:5.

Rozklusání před utkáním

Komentář Dalibora Plesníka, trenéra „B“ zálohy Sršňů, který byl shlédnout obě utkání „C“ rezervy Rožnova: „Měl jsem možnost shlédnout jen první dvě třetiny zápasu proti Pivingu a z nadhledu tribuny vypadal zápas jednoznačně pro Rožnov již od prvních minut. Nebýt tří fatálních chyb v rozehrávce, které soupeř nekompromisně potrestal, měli by Sršni celý zápas pod kontrolou. Trošku zmatek v útoku, kdy 5 ze 6 útočníků Rožnova mělo pravé držení hole, ale jinak musím říci slušný výkon od všech aktérů, jen kdyby mě tak na tribuně nesvrběly ruce… 😀“