08.10.2018

Rožnov vykradl telnickou baštu

Ke svému dalšímu zápasu zajížděl Rožnov na horkou půdu favorita z Telnice. V utkání, které bylo spíše taktickou bitvou než líbivým florbalem, se podařilo valachům vstřelit vítězný gól půl minuty před koncem na což už domácí nenašli odpověď. Rožnov si tak odvezl z Brna všechny 3 body za výhru 1:2.

Oslavný taneček po vítězství na půdě silné Telnice

06. 10. 2018, 17:00, SH Tuřany

1
Sestava TROOPERS Orel Telnice:
Bartek Kryštof(G), Turiak Rudolf(G), Houbal Roman, Mlejnek Vít, Budík Daniel, Večeřa Rudolf, Ondráček Petr, Suchomel Tomáš, Horáček Marek, Daler Jan, Charvát Jan, Mati David, Pavla Tomáš

2
Škrobák Jiří(G), Holčík Petr(G), Barabáš Stanislav, Žitník Pavel, Štůsek Jakub, Červený Petr, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Barabáš Pavel, Viktořík Josef, Šichtař Daniel

po částech: 0:0, 0:0, 1:2

branky (asistence) TROOPERS Orel Telnice:
44.Mati(Horáček)

42.Viktořík(Barabáš), 60.Barabáš(Barabáš)

rozhodčí: Hudeček Martin, Rochovanský Pavel
vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 43

Před zápasem si jen málokdo vsadil na vítězství hostů z valašského města Rožnova pod Radhoštěm. Telnice však v tomto zápase postrádala některé své "hvězdy" a nastoupila k utkání na 2 lajny. Akcie sršňů rázem stouply, ale i tak je čekala úporná hodina převážně obranných činností.

Od úvodního hvizdu byli domácí více na míči a snažili se vstřelit první gól. Rožnovská obranná hra spolu s brankářským debutantem Škrobákem však dokázala všechny šance eliminovat. Sami pak praktikovali úspornou hru a vnutili Telnici své tempo. První třetina skončila stejně jako druhá 0:0, přestože se musel v bráně valachů několikrát zaskvět junior Škrobák , ale i jeho telnický protějšek (slovenský reprezentační gólman). Vše podstatné se rozhodovalo v posledním dějství.

Hostům z Rožnova vyšel začátek třetiny a Viktořík otevřel skóre zápasu. Vedení valachům však vydrželo jen pár minut a z jedné šance brňanů bylo srovnáno. Už už to vypadalo na prodloužení, ale proti byl Barabáš Pavel, který v přesilové hře půl minuty před posledním hvizdem překvapil všechny v hale a přesnou střelou na zadní tyč rozhodl zápas v rožnovský prospěch. V poslední půlminutě už nedokázala Telnice odpovědět a Rožnov tak bral všechny body domů.

Komentář Petra Jeskiho, vedoucího družstva domácích:Nepodařilo se nám přizpůsobit taktické hře soupeře, dali jsme o gól míň než oni a proto jsme prohráli. Děkujeme soupeři, divákům a rozhodčím.

Komentář Pavla Barabáše, kapitána Sršňů: Pro diváky nejspíše nudné utkání a pro většinu i se smutným koncem. Já si myslím, že to bylo taktické utkání, ale bylo bohužel v pomalém tempu. My jsme skvěle blokovali, co prošlo, chytil ve své premiéře skvěle chytající gólman. A možná trochu se štěstím si vezeme tři body. Děkuji soupeři za férovou hru.

Komentář Jirky Škrobáka, juniorského brankáře Rožnova: Důležitá výhra, kdy se vědělo, že nás čeká těžký soupeř. Kluci ale makali, úžasně blokovali střely a hráli svoji hru. Dvě třetiny bez gólu, ale v třetí třetině to začalo. Dali jsme, pak dostali, ale neztratili jsme hlavu a i s pomocí přesilovky dali vítězný gól a dovezli si domů 3 body. Děkuji klukům za hru.

Komentář Petra Holčíka, záložního brankáře Rožnova: Bylo to velmi houževnaté utkání plné soubojů na hranici pravidel. Málokdo věřil, že si navzdory rozsáhlé marodce odvezeme vůbec nějaké body. Obdivuhodný výkon podal při své premiéře junior Škrobák. Nebýt jeho, jeli bychom domů s prázdnou.

Komentář Kuby Jasného, diváka z řad rožnovských: Od začátku to byl souboj obran, které dobře blokovaly, gólmani byli téměř bez práce. Postupem času se otvíraly okna v rožnovské obraně, s čímž si ale poradil výborně chytající Jirka Škrobák. V závěru Rožnov zkušeně zužitkoval přesilovku a k dobré náladě, která cestou domů určitě panovala, přibalil i 3 body.