05.10.2018

Dorostenci doma nezklamali, ovšem na body to nestačilo

Pokud některá kategorie má letos mohutné doplnění, tak jsou to určitě dorostenci. Hned čtrnáct hráčů přešlo z kategorie starších žáků a doplnilo tak zbývajících pět dorostenců z loňské sezóny, kterou dorostenci korunovali ziskem bronzové příčky. O tom, že si vše ještě bude muset sednout se přesvědčili ve dvou domácích utkáních, kde sice Rožnov nebyl herně horším týmem, ale o jednu branky vždy vstřelil více soupeř.

Radost po vstřelené brance.

VS. 4:3
S.K. P.E.M.A. OPAVA   1. FBK Rožnov p/R (0:1, 1:1, 3:1)

V prvnim zápase sezony proti Opavě jsme doma začali s nadšením, ale trochu nervozně vedli jsme o gól, ale soupeři se podařilo vždy vzápětí vyrovnat a přes množství neproměněných šancí, které jsme měli, nakonec dokázal dát o ten jeden pověstný gól navíc. Byl to soupeř, se kterým se zdá, že i remíza by byla ztráta. Škoda.

VS. 2:3
1. FBK Rožnov p/R   FBC Ossiko Třinec (0:1, 1:1, 1:1)

Druhy zápas měl jiný průběh. Nastoupil na nás fyzicky i herně velmi zdatný tým Třince. První třetinu jsme stěží odolávali jeho náporu. Druhá a třetí třetina byla vyrovnaná, kdy jsme na hranici našich možností a s podporou našeho brankáře Radka Včelaře dokázali držet krok ,ale opět jsme prohráli o gól. Přesto tento zápas naznačil potenciál našeho mladšího týmu pro letošní ročník.

K utkáním se vyjádřil Richard Plandor, kapitán domácího týmu Sršňů: „Do začátku sezóny jsme vstoupili dvěma nejtěsnějšími prohrami. V prvním zápase s Opavou to zapříčinila především 3 vyloučení, ze kterých jsme dostali 3 góly. Třinec nás od úvodního hvizdu šokoval svou rychlou a důraznou hrou. Než jsme se jich chytili, prohrávali jsme 1-0. Nic nehratelného. Poté jsme sice vstřelili 2 góly, ale soupeř taktéž. Navíc jsme měli plno neproměněných šancí, které nás stály body. Příště se nám snad více poštěstí. Děkuji rozhodčím, hráčům i divákům…

Jiří Kloss, syn trenéra Přemysla, zastoupil v názoru na utkání svého otce: „Do prvního zápasu jsme se hodně těšili. Opaváci byli horší, avšak někdy zvláštní verdikty rozhodčího zápas otočily v náš neprospěch. Druhy zápas byl složitější. Avšak jsme se soupeřem drželi krok. Bohužel opět o gól.