04.10.2018

„DÉČKO“ dovezlo z Bílovce jen dva body…

Sršni chtěli navázat na dobrý vstup do sezóny, ale nedokázali se vyvarovat chyb v obraně a tentokrát přivezli domů jen dva body za dvě remízová utkání s FBC PRIMAškola Spartak Bílovec B a FBC PORUBA SHARKS.04

Déčko prozatím bez porážky

VS. 2:2
1. FBK Rožnov p/R D   FBC PRIMAškola Spartak Bílovec B (0:2, 0:0, 2:0)

Rožnov vstoupil do utkání aktivněji, ale byl to soupeř, který vstřelil první gól. Richtár napřáhnul na půlce a jeho ránu zastavila až síťka branky. O chvíli později to již bylo 0:2, Holub z dorážky protlačil míček za Kundrátova záda. Před koncem třetiny ještě Rožnov úspěšně ubránil oslabení.

Sršni stále drželi míček na svých hokejkách a pomalu začali přidávat na tempu, brankář Bílovce však stále odolával. V druhé polovině třetiny byl vyloučen Bílovecký hráč za hru na zemi a Rožnov si mohl zahrát v početní výhodě, i přes velké šance však gól v této třetině nepadl.

Do třetí třetiny vstupovali Sršni s vědomím, že je potřeba vstřelit brzký kontaktní gól. To se hned v prvním střídání podařilo Červenému. Poté znova začalo dobývání branky Bílovce. Rožnov stále tlačil, ale góly nikde. V šesté minutě se míček dostal k Fiuráškovi, který konečně srovnal na 2:2. Rožnov pokračoval v tlaku, ale stav už se neměnil.

VS. 5:5
FBC PORUBA SHARKS   1. FBK Rožnov p/R D (1:1, 1:1, 3:3)

Do druhého utkání vstoupil úspěšněji Rožnov, když se v třetí minutě k zakončení prodral Dvořák a Sršni vedli 1:0. Tento stav vydržel zhruba do poloviny třetiny. Spáčil vystihl riskantní rozehrávku a v samostatném úniku srovnal stav utkání. Rožnov měl další příležitost změnit skóre hned v následující přesilovce, ale v té nic nevymyslel a ještě ke všemu chyboval. Žraloci opět vystihli rozehrávku Sršňů a Řezníček musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Z následujícího trestného střílení však Žraloci gól nedali.

Vstup do druhé třetiny se Rožnovu nevydařil. Hned v první minutě musel Kundrát lovit míček ze sítě. Hra se přelévala ze strany na stranu, ovšem bez větších šancí. Na to už se dále nemohl dívat Blizňák, který si z protihráčů udělal tréninkové kužely a sólem přes celé hřiště srovnal stav na 2:2.

Aby těch špatných začátku nebylo málo, tak si Rožnov prožil ještě jeden, když se Porubě podařilo během první minuty skórovat hned dvakrát. Sršňům postupně začínal docházet čas a tak se vrhli v plné síle do útoku. Pernický se uvolnil na středu hřiště a nahodil míček na bránu a přesně trefil Šteklovy boty, od kterých se míček dostal za brankářova záda. Hned v zápětí vyrovnal Chmelař na 4:4. Bohužel Piráti opět odskočili do vedení. Naštěstí Pernický nahodil míček na bránu a opět trefil boty, a i tentokrát míček zapadl do brány. Do konce utkání se již nic nestalo a Rožnov remizoval 5:5.

Komentář Petra Pernického, trenéra Mužů D:„V obou utkáních jsme byli lepší, bohužel jsme se tentokrát strašně nadřeli na góly, asi jsme se na minulém výjezdu vystříleli. Rozhodla i zkušenost na straně soupeře.

Další zápasy má „Déčko“ na programu 20. října 2018, kdy Rožnov vyrazí do Ostravy změřit své síly s SKP Nový Jičín – FBK Frenštát a FBC Cobra Hať.