03.10.2018

Rožnov produktivnější než Opava

Rožnov dal Opavě lekci z produktivity a ukázal, že se hraje především na góly a ne na krásu. Sršni, podpořeni vynikajícím výkonem brankáře Obšivače, porazili Opavu v každé třetině a nakonec zvítězili jednoznačně 6:2. Nicméně vítězství se nerodilo lehce.

Na lavičce vládla příjemná atmosféra z vedení v utkání

29. 09. 2018, 19:00, SH ZŠ Mařádkova Opava

2
Sestava S.K. P.E.M.A. OPAVA:
Bezděk Kryštof(G), Martínek Matěj(G), Sova Oldřich, Petlach Jan, Balnar Karel, Rychlý Lukáš, Solný Tomáš, Beran Jakub, Repka Tomáš, Zwinger David, Sležka Štěpán, Kostolány Štěpán, Neděla Dominik, Hahn David, Klečka Marek, Tietz Adam, Kocur Filip, Repček Vojtěch

6
Obšivač Marek(G), Holčík Petr(G), Kristek Filip, Hegar Patrik, Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Dvořák Oliver, Červený Petr, Viktořík Josef

po částech: 0:1, 1:3, 1:2

branky (asistence) S.K. P.E.M.A. OPAVA:
28.Zwinger(Sova), 57.Kocur(Klečka)

11.Viktořík(Krhut), 25.Kostelecký(Barabáš), 34.Žniva(Viktořík), 39.Krhut(Barabáš), 43.Hegar(Červený), 44.Viktořík(Barabáš)

rozhodčí: Sladký Roman, Vybíhal Radek
vyloučení: 1:6; využití: 1:1; diváků: 72

Atraktivní utkání začali lépe hosté a měli zpočátku více ze hry. Jejich kombinace držela Rožnov ve veliké koncentraci a těm se dařilo většinu jejich pokusů zlikvidovat. Co nedokázali hráči sami, zachraňoval vynikající Obšivač na brankové čáře. V polovině úvodního dějství měli hosté výhodu standardky, kterou se jim podařilo proměnit a ujali se vedení 0:1. Tak i skončila první třetina, když rožnované neproměnili v jejím závěru trestné střílení.
Začátek druhého dějství Rožnovu příliš nevyšel. Během prvních dvou minut dvakrát špatně střídali a museli přestát minutové oslabení 5 na 3. Opava však ukázala, že letos branky Rožnovu dávat neumí a vzápětí sama inkasovala z hole potrestaného rožnovského útočníka, který si po skončení trestu spravil reputaci gólem. Opava dokázala reagovat a snížila vedení valachů, ale její snaha byla opět zmražena dalším gólem do její branky. Když do konce třetiny Rožnov vstřelil ještě jeden gól, šlo se do kabin za stavu 1:4.
Třetí třetinu si Rožnov už pohlídal a když hned v jejím úvodu vstřelil 2 rychlé góly, bylo o vítězi téměř rozhodnuto. Opava dokázala již jen kosmeticky snížit na konečných 2:6. Jakkoli však výsledek vyznívá jednoznačně pro Rožnov, výhra to jednoduchá nebyla. Ve hře 5 na 5 byla Opava velmi rovnoceným soupeřem a dostávala se do mnoha zakončení. Jejich šance si však často sami zkazili nebo je vychytal Obšivač v bráně Rožnova.

Zejména Obšivač v brance Rožnova byl strůjcem vítězství

Komentář Michala Trunkáta, domácího trenéra Opavy: „Dnes jsme dostali lekci z produktivity a pokud by se hrálo na zblokované střely prvním hráčem, tak by jsme dneska brali 3 body. Gratuleme soupeři k vítězství a přejeme šťastnou cestu domů.

Komentář Pavla Barabáše, asistenta trenéra Rožnova: Oproti minulému utkání jsme byli koncentrovanější a i když byla Opava lepší než Suchá, tak jsme ji díky tomu zvládli přehrát. Děkujeme soupeři za předvedenou hru, domácím divákům za super atmosféru.