02.10.2018

Béčko začalo sezónu fiaskem

Mužskou rezervu čekal první výjezd do Olomouce v časných ranních hodinách. Start sezóny se borcům ale vůbec nevydařil, s nováčkem soutěže Olomoucí B prohráli 0:4 a poté museli přijmout i debakl od Mohelnice v poměru 2:12.

Sestava Sršňů

VS. 0:4
1. FBK Rožnov p/R B   FBS Olomouc B (0:0, 0:3, 0:1)

Úvodních sedm minut zápasu bylo z celé soboty asi těch florbalově nejkrásnějších, Rožnov držel míček na svých holích a diktoval tempo celého zápasu. Tento obraz hry naznačoval, že by si sršni mohli odvést první body. Jenomže nováček soutěže, postupivší rezerva Olomouce, zařadila druhý rychlostní stupeň a hru srovnala. Ač soupeř nijak nevynikal individualitami ani celkovou technickou vyspělostí, vynahradil vše bojovností a urputností. Po bezbrankové první třetině začala Olomouc vystrkovat drápky a třemi brankami víceméně rozhodla o utkání. Rožnov si vytvořil několik pološancí, ale střelci zřejmě ještě po dlouhé zápasové odmlce nenastartovali své dieselové motory, žádná ze střel se neujala. No a byl to soupeř, který zpečetil na 4:0 v poslední třetině a zaslouženě sebral všechny body.
VS. 12:2
FBC Mohelnice   1. FBK Rožnov p/R B (4:1, 5:0, 3:1)

Do druhého zápasu nastoupil Rožnov pouze na 3 obránce, byl tedy nucen aplikovat defenzivnější styl hry. S tím ale technicky velmi vyspělá Mohelnice neměla vůbec žádný problém, během sedmi minut nasázeli sršňům 3 branky a dostali se do herní pohody. Snížení zajistil Štamposký, který z posledních sil vyslal žabku na bránu soupeře a kupodivu přeskočila brankářovu nohu. Poslední slovo v prvním dějství měla ale Mohelnice, která potrestala chybu rožnovského obránce.
Ve druhé třetině si mohelničtí udělali z Rožnova tréninkové panáky, obranou procházeli jako nůž máslem, trestali chyby v rozehrávce a neutralizovali veškeré pokusy střelecky impotentních útočníků. Výsledkem bylo dalších pět branek a hrůzostrašné skóre 1:9 po druhé siréně.
V úvodu posledního dějství sice kosmeticky snížil rožnovský Dvořák, ale soupeř odpověděl dalšími třemi brankami a doslova vystřílel sršně ze hřiště.
Krutý výsledek, nicméně odpovídal předvedené hře. Doufejme, že tato facka mužskou rezervu probere a příště již v kompletní sestavě předvede diametrálně odlišný výkon.

Zklamání z prohry se přeneslo i do následného obědu v nejmenovaném řetězci…

Kalorické bomby daly zapomenout na zápasové prohry

Příští zápasy odehraje Rožnov B na domácí palubovce v neděli 21.10.2018. O body se pokusí okrást Piranhu Přerov B a Válec Český Těšín.