26.09.2018

Elévové doplněni o přípravku v Karviné nepřekvapili

Jak se postupně blížil první turnaj elévů, tak postupně odpadala další a další jména ze soupisky na turnaj. Nakonec elévy reprezentovalo jen torzo šesti statečných, kteří byli doplněni o pět hráčů přípravky, kteří ještě neměli žádnou zkušenost s turnajovým kláním. Podle toho vypadalo i celkové vystoupení, přestože v jednom utkání po bodech mladí Sršni sahali.

Pokřikem své soupeře mladší Sršni zastínili

VS. 35:4
PASKOV SAURIANS   1. FBK Rožnov p/R

První utkání jsme hráli s Paskovem Saurians a než jsme se stačili rozkoukat, tak jsme po 5. minutách prohrávali 1:9. Byl to silný protivník a nedal nám šanci se dostávat do brankoviště, kde bychom ohrozili branku soupeře a snížili náskok Paskova.
Po ukončení utkání znamenal stav na informační tabuli vysokou porážku, ale tým se snažil i přes vysokou převahu soupeře.

VS. 3:31
1. FBK Rožnov p/R   TJ Slovan Havířov

Druhý zápas nás čekal tým TJ Slovan Havířov. První i druhý poločas to byla spíše taková přestřelka na naší bránu, kde jsme celkem inkasovali 31 branek. I když jsme byli slabším týmem kluci se pomalu začali sehrávat, ale branku ohrozili jen zřídka a do konce zápasu se jim podařilo střelit pouze 3 branky. Utkání dopadlo stejně jako první utkání vysokou porážkou.

VS. 14:12
FbK Horní Suchá   1. FBK Rožnov p/R

Třetí zápas nás čekal s týmem FBK Horní Suchá a to byl zcela jiný zápas. Klukům se podařilo dát rychlý gól a po zbytek prvního poločasu jsme byli vyrovnaným týmem a stav byl 6:6. Bylo to vyrovnané utkání, kde jsme měli hodně vyložených šancí, ale ne všechny nám do soupeřovy brány zapadly. Třetí utkání jsme prohráli s těsným výsledkem.

VS. 10:18
1. FBK Rožnov p/R   1. FBC Karviná

Čtvrtý zápas jsme odehráli z týmem 1. FBC KARVINÁ, o kterém jsme věděli, že je pohybově na tom lépe, než náš tým, a taky se to potvrdilo. Karvinští byli úplně všude a naši branku zasypali desítkami střel, které náš brankář vychytával neskutečnými zákroky od jejich střelců. I přes veškeré úsilí našeho celého týmu jsme podlehli i ve čtvrtém utkání. I když jsme prohráli bylo to hezké a bojovné utkání…

Komentář Zbyňka Macury, člena vedení klubu: „Všechno bylo trošku narychlo. První turnaj, oslovení rodičů a nakonec i jejich zpětná vazba, kdy většina z nich upřednostnila pro děti jiné aktivity před florbalem. Byla to škoda, zkreslilo to sílu týmu elévů. Na zbylé turnaje je nezbytné, aby mladí Sršni jezdili v co nejširší sestavě z tréninku, aby mohli i na turnajích prodat vše, co mají natrénováno.