25.09.2018

Junioři v Hornets aréně nezaváhali!!!

Junioři chtěli na domácí palubovce navázat na letošní dobré výsledky rožnovských týmů v domácím prostředí a odstartovat do nové sezóny výhrou. Tento úkol se jim povedl, když si připsali dvě vítězství s Z.F.K. AQM Petrovice a FbC KOVO KM Frýdek-Místek.

VS. 3:4
Z.F.K. AQM Petrovice   1. FBK Rožnov p/R (2:1, 0:1, 1:2)

V prvním zápase sezóny nastoupili rožnovští junioři proti týmu Z.F.K. AQM Petrovice. Soupeř začal velmi aktivně a díky tomu se dostal brzy do vedení a své vedení udržel až do konce první třetiny kterou hráči Petrovic vyhráli 2:1. Po přestávce se však obraz hry změnil. Rožnov se zlepšil v obraně a do konce druhé třetiny zvládl vyrovnat. Vše se tak rozhodovalo až ve třetí části, ve které se hráči Rožnova dostali do vedení po druhé trefě Chmelaře. Radost však netrvala dlouho, když po prohraném buly, o sedm sekund později soupeř srovnal. Drama trvalo až do samého závěru, kdy se nechal dvě minuty před koncem, zbytečně vyloučit rožnovský Kloss za nesportovní chování. Radoval se však Rožnov, když v následném oslabení utekl Červený a naservíroval míček před prázdnou bránu Plandorovi.
VS. 3:2
1. FBK Rožnov p/R   FbC KOVO KM Frýdek-Místek (1:0, 0:1, 2:1)

Ve druhém zápase se junioři postavili týmu FbC KOVO KM Frýdek-Místek. Ten si v prvním zápase jasně poradil s FBC TIGERS PORUBA a rozhodně měl v plánu urvat tři body i proti týmu z Rožnova, který se ale poučil z prvního zápasu a první část vyhrál 1:0. Ve druhé části však soupeři z Frýdku Místku značně zlepšili hru a rožnovské přehrávali, čehož po špatném střídání Rožnova využili a zaslouženě vyrovnali. O všem se tedy rozhodovalo znovu v poslední části, kdy přidaly oba celky po gólu a šest minut před konce rozhodl o vítězství Rožnova Smékal. Závěr ještě zdramatizoval dalším zbytečným vyloučením Plandor, nakonec si však Rožnov z domácího turnaje připisuje plný počet bodů.

K zápasům se vyjádřil Jiří Škrobák, který přidal do své sbírky další dvě výhry. „Kluci předvedli očekávaný výkon. Škoda zbytečných trestů za nesportovní chování Plandora a Klosse, kdy se nedokážou udržet a držet hubu. Díky klukům za hru a příště opět za 6 bodů.

Další zápasy mají junioři na programu 7. října 2018, kdy vyrazí do Petrovic.