24.09.2018

Nekoncentrace stála Rožnov všechny body v Horní Suché

Horní Suchá vstala z mrtvých a s notným přispěním rožnovských hráčů dokázala dramatický zápas otočit a pět vteřin před koncem vstřelit vítězný gól na 6:5. Rožnov po první kvalitní třetině mírně polevil a následně se někteří hráči více soustředili na okolí, než na hru samotnou. I díky tomu zůstaly některé velmi dobré šance rožnovských hráčů neproměněny a nakonec veškeré jejich úsilí zmařeno.

Rozcvičení rožnovských hráčů

23. 09. 2018, 17:00, SH NA CÍSAŘSTVÍ Horní Suchá

6
Sestava FbK Horní Suchá:
Fukala Daniel(G), Plíhal Filip(G), Chmiel Tomáš, Mrowiec Dominik, Melník Ondřej, Kantor Jakub, Cielecki Tomasz, Řezáč Tomáš, Mrózek Michael, Večeřa Václav, Krajíček Filip, Kuruc Lukáš, Hensler Jan, Böhm Adrián, Šimek Petr, Třinecký Jiří, Kopia Vojtěch, Mráček Jiří, Mocek Filip, Žwak Jan

5
Vávra Matyáš(G), Holčík Petr(G), Kristek Filip, Hegar Patrik, Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Žniva David, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Šichtař Daniel, Dvořák Oliver, Viktořík Josef

po částech: 0:1, 2:1, 4:3

branky (asistence) FbK Horní Suchá:
35.Melník(Kantor), 38.Kopia(Kantor), 47.Melník(Kopia), 56.Krajíček(Mrowiec), 60.Melník(Kopia), 60.Melník

10.Viktořík(Barabáš), 21.Viktořík, 43.Viktořík(Burýšek), 52.Kostelecký(Kristek), 53.Barabáš(Kristek)

rozhodčí: Hála Pavel, Hála Vladimír
vyloučení: 2:3; využití: 2:1; diváků: 40

Rožnov, který díky zraněním a nemocem odcestoval do Horní Suché jen s 11 hráči do pole, předváděl celou první třetinu kvalitní florbal s několika dobrými šancemi. Holčík v bráně jistil hráče na výbornou, což v dalších fázích zápasu dokazoval čím dál víc. Úvodní třetinu Rožnov vyhrál 0:1 díky povedenému volnému úderu a střelci Vikoříkovi na jeho konci.

Od začátku druhého dějství však hostující hráči pomalu přenechávali otěže zápasu domácím hráčům, ale i tak dokázali téměř celou dobu nad domácím celkem vést. Avšak v posledních 5 minutách druhé třetiny hostující valaši přišli o své dvoubrankové vedení a do posledního dějství se vstupovalo za nerozhodného stavu.

Třetí třetina však byla velice nervózní a kontroverzní. Domácí dokázali dvakrát vstřelit gól, přičemž na hřišti byly v tu chvíli pokaždé 2 míče. Právě na tuto skutečnost hostující hráči vehementně upozorňovali rozhodčí, kteří tento stav posoudili jako neovlivňující hru, v souladu s pravidly. Toto však hostující tým rozhodil natolik, že 5 vteřin do konce utkání udělali zbrklé rozhodnutí a ve snaze rychle vstřelit vítězný gól sami vítězný gól inkasovali.

Porada na střídačce v závěru utkání zklidnění Sršňů nepřinesla

Komentář Petra Kruciny, trenéra domácích: „Byla to haluz, ale snaha se nedá upřít. Děkuji za soupeřům a divákům za zápas.

Komentář Pavla Barabáše, asistenta trenéra Sršňů: „Zápas jsme absolutně nezvládli. Musíme zapracovat na lepší psychické odolnosti. Děkuji soupeřům za férovou hru.

Komentář pana Milana Bártka, člena realizačního týmu: „Hráči hráli dobře první třetinu. Poté se začali více soustřeďovat na okolní vlivy než na hru.