20.09.2018

Škrobák ve své premiéře za „Déčko“ přepisoval rožnovské rekordy…

Sršni chtěli na domácí palubovce odstartovat do nové sezóny výhrou. Tento úkol se jim povedl, když si připsali dvě vítězství s FBC PIRATES OSTRAVA B a FBK RAFANI OSTRAVA. Hlavním strůjcem těchto výher byl výtečně chytající Jiří Škrobák, kterému se podařilo jako vůbec prvnímu rožnovskému brankáři v kategorii mužů vychytat dvě nuly v jeden den.

Jedno srdce, jeden tým!

VS. 9:0
1. FBK Rožnov p/R D   FBC PIRATES OSTRAVA B (2:0, 4:0, 3:0)

Rožnov neprožil nejlepší start do utkání, když už v první minutě byl vyloučen Kocián za sekání a Pirátům z Ostravy se tak naskytla příležitost ohrozit rožnovskou branku v přesilové hře. Byl to však Rožnov, kdo se radoval jako první, Štekl vystihl špatnou rozehrávku hostů a přesnou střelou poslal D tým do vedení. Piráti začali být více aktivní, ale rožnovský brankář Škrobák výborně likvidoval jeden pokus za druhým. Ke konci třetiny zvýšil na rozdíl dvou branek Pavel Barabáš.

Na začátku druhé třetiny se situace otočila a tentokrát to byl tým z Ostravy, který si prožil hrůzný začátek třetiny. Bober zahrál v malém brankovišti a rozhodčí nařídil nájezd, jenže to se hostujícímu hráči nelíbilo a vulgárně napadl dvojci rozhodčích, a ti neváhali a udělili červenou kartu. Nařízené trestné střílení s přehledem proměnil Fiurášek. Poté Rožnov už zcela přebral otěže zápasu a začal hrát to, co potřeboval. Do konce třetiny se na listinu střelců postupně zapsali Barabáš, Dvořák a Smékal, pro kterého to byl premiérový gól za muže.

Ani za stavu 6:0 Rožnov nepřestal útočit a hned v první minutě našel Pernický přesnou přihrávkou Smékala a ten ranou pod horní tyčku přidal již sedmý gól zápasu. Za další dvě minuty to již bylo 8:0, když Buchal, trefil Pernického, který stínil před brankou hostů a ten zasunul míček za brankářova záda. Piráti nabídli D týmu další dvě přesilovky, ale i přes velký tlak nedokázal Rožnov zužitkovat žádnou z nich. K závěru třetiny přidal Rožnov v pořadí devátý gól a snažil se přidat ještě jeden, aby zaokrouhlil na 10:0, ale Kocián v obrovské šanci minul prázdnou bránu.

VS. 0:4
FBK RAFANI OSTRAVA   1. FBK Rožnov p/R D (0:1, 0:2, 0:1)

Do druhého zápasu nastoupilo rožnovské Déčko pouze s osmi hráči do pole. Hned v úvodu první třetiny se Rafani dostali do dvou obrovských šancí, kdy nejprve po chybě v rožnovské rozehrávce utekli Musialek s Lollokem sami na Škrobáka, ale ten s naprostým klidem jejich pokus vychytal, dále se Škrobák vytáhl proti střele Meluše. Rožnov hrál to, co potřeboval a nebezpečně hrozil z rychlých protiútoků. V osmé minutě zastavil další pokus Rafanů skvěle chytající Škrobák a výhozem našel nabíhajícího Smékala a ten se nemýlil.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Ostravští hráči hrozili, ale Škrobák stále odolával a Rožnov dával branky. Nejprve Dvořák z volného úderu zvýšil na 2:0 a gólem do šatny poslal Štekl Rožnov již do tří brankového vedení. Rožnov se postupně začal více stahovat do obranného valu, a to z důvodu ubývajících sil.

Do závěrečné třetiny vstoupili Sršni s jasnými instrukcemi, a to pokračovat v bránění a zkusit přidat další gól, který by jim pomohl zlomit odpor Rafanů. Ostravský tým se stále snažil vymyslet jak přehrát rožnovský val, ale všechny jeho pokusy končily u výtečně chytajícího Škrobáka. V závěru třetiny se Sršni dočkali dalšího gólu, když Kocián našel volného Fiuráška na hranici velkého brankoviště a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Do konce třetiny si už Rožnov pohlídal tento výsledek a mohl slavit druhé vítězství.

Komentář Petra Pernického, trenéra Mužů D: „I přes výborný vstup do sezóny D tým čekají těžké časy. Rožnovské déčko letos vstupuje již do své sedmé sezóny, pro mnohé je toto číslo symbolické, magické, nebo šťastné. Bohužel pro D tým je to pravděpodobně číslo jeho poslední sezóny, do které zasáhne. Na svém začátku mělo rožnovské „Déčko“ hráčů tolik, že jezdilo na výjezdy v 15 lidech. Dnes je v situaci, že má na soupisce 5 lidí a pokud se nestane zázrak, bude celou sezónu odkázáno na neustálou pomoc ostatních rožnovských mužských týmů a juniorky.“

Další zápasy má „Déčko“ na programu 30. září 2018, kdy Rožnov vyrazí do Bílovce.