18.09.2018

Rožnov porazil neoblíbeného rivala ze Svitav

Se Svitavami se Rožnované opakovaně střetávali v 1. lize a rozhodně šlo o soupeře neoblíbeného svou hrou a domácím prostředím. Nyní se může vše opakovat, avšak namísto ligy první to bude liga Národní. V tomto utkání byl však šťastnější Rožnov, který dokázal doma Svitavy i přes dlouhodobou negativní bilanci přehrát a dovézt utkání do vítězného konce.

15. 09. 2018, 19:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

6
Obšivač Marek(G), Holčík Petr(G), Kristek Filip, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Dvořák Oliver, Viktořík Josef

4
Sestava FbK TJ Svitavy:
Lamař Filip(G), Pavlát Adam(G), Mifek Dominik, Prudil Josef, Kolena Jan, Štěpánek Stanislav, Kasper Tomáš, Musil Lukáš, Říha David, Pakosta Ondřej, Šincl Jiří, Motl Jakub, Beneš Jiří, Jansa Lukáš, Zach Lukáš, Zach Tomáš

po částech: 4:2, 2:2, 0:0

1.Burýšek(Barabáš), 8.Viktořík(Kristek), 9.Kittel(Barabáš), 11.Kristek(Kittel), 21.Hegar(Kostelecký), 39.Barabáš(Krhut)

branky (asistence) FbK TJ Svitavy:
16.Říha(Pakosta), 18.Říha(Zach), 32.Pakosta(Prudil), 37.Pakosta(Musil)

rozhodčí: Cholek Zdeněk, Killar Václav
vyloučení: 2:5; využití: 1:0; diváků: 58

Rožnov začal zápas velmi aktivně a Svitavy se musely permanentně bránit. Už v první minutě otevřel vynikající desetiminutovku Burýšek následovaný Viktoříkem, Kittelem a Kristkem, který zvyšoval v polovině třetiny na 4:0 pro domácí. Svitavy na to reagovaly změnou brankáře a jejich hra se postupně zvedla. Do konce první třetiny se jim podařilo zkorigovat výsledek na 4:2 a dát zápasu nový náboj.

Domácím vyšel úvod i druhé třetiny a Hegar opět vrátil sršňům vedení o 3 branky. Rožnov byl i nadále aktivní ale navýšení skóre jim zabránila 2 nastřelená břevna. To už se musel více ukázat i domácí brankář Obšivač ale po půlce třetiny ho již hosté znovu překonali a snížili na 2 brankový rozdíl. I v následném dění na hřišti měl Rožnov opticky více ze hry, ale korigovali opět hosté. Ve vlastním oslabení se jim podařilo dát kontaktní gól na 5:4. Jejich snahu ale zbrzdila rožnovská přesilová hra, konkrétně Barabáš, který vrátil Rožnovu vedení 6:4. Tak i skončila druhá třetina.

Poslední třetina sice nepřinesla žádné brankové hody, ale i tak bylo na co se dívat. Rožnov hrál stále stejně aktivně, Svitavy stále stejně urputně bránily a samy vyrážely k nebezpečným brejkům. Mnohdy se z toho stala hra nahoru dolů a šance se tvořily na obou stranách. Brankáři však za svá záda žádný další gól nepustili a Rožnov tak porazil Svitavy 6:4.

Lukáš Kratochvíl svůj důraz na brankovišti tentokrát v gól nepřetavil

Rozhovor s Miroslavem Kaslem, trenérem domácího týmu:První 4 branky víceméně rozhodly o průběhu a stavu utkání. Do tohoto stavu jsem byl spokojený, poté už jsem spokojený nebyl, protože jsme dělali hodně zbytečných chyb, které dělat nemůžeme. Díky Svitavám za dobrý zápas a férovou hru.

Rozhovor s Lubomírem Kocourkem, trenérem svitavského týmu: V první třetině za stavu 0:4 by se dalo říct, že zápas byl rozhodnut, bohužel jsme nedokázali zápas zvrátit v náš prospěch. Soupeř si zkušeně pohlídal výsledek. Děkujeme soupeřům i divákům za výborný zápas.