19.09.2018

Pavlica zajistil „Céčku“ tři body

K úvodním zápasům se rožnovské „céčko“ vydalo do Bílovce, kde jim soupeřem byl houževnatý Frenštát a Nový Jičín. Kvůli absenci mnoha hráčů se jelo ve slepené sestavě, která získala první body ze všech rožnovských týmů.

VS. 4:0
FBC TJ Sokol Frenštát p.R.   1. FBK Rožnov p/R C (0:0, 0:0, 0:0)

Na úvod sezóny se rožnovský "C" tým utkal hned v prvním zápase se svým rivalem z Frenštátu, již ve druhé minutě zápasu se Sršňům dostalo přesilové hry, která ovšem gólem neskončila díky soupeřově dobře organizované obraně. Vyrovnaný stav vydržel až do poslední minuty první třetiny, kdy čtyři vteřiny před jejím koncem otevřel skóre Zejda. Ve druhé části byla Sršňům nabídnuta druhá přesilovka, která skončila bohužel úplně stejně jako ta první. Hra se přelévala nahoru a dolů s rozdílem, že Frenštát dokázal vstřelit branku, když se v osmé minutě trefil Bartík. V závěrečné části udával tempo zápasu ve skvělé fyzické kondici nastoupený Frenštát, který Sršně nepustil už prakticky k ničemu. Frustrovaný a utahaný Rožnov se ještě musel smířit s dalšími dvěma góly v jejich síti, když v páté minutě skóroval Zejda a následně v jedenácté Hrňa. Z derby měst pod Radhoštěm vyšel v tomto kole vítězně soupeř.

Posilnění mezi zápasy

VS. 6:4
1. FBK Rožnov p/R C   FK Gůfuň Nový Jičín (0:0, 0:0, 0:0)

Do druhého zápasu nastoupili Sršni proti "Gufuňům" s cílem získat body a nejet tak domů s prázdnou. Rožnov ovšem absolutně zaspal začátek zápasu, kdy už v sedmé minutě prohrával 0:4!!!! Do konce úvodní třetiny se už skóre nezměnilo. O přestávce přišlo kruté probuzení, kdy bylo hráčům důrazně promluveno do duše a nastavila se nová herní taktika, která fungovala skvěle. Ve druhé třetině se probudila posila z rožnovského "béčka" Pavlica a začala řádit. Během prostřední části bylo srovnáno! A to díky Pavlicovi, který byl u všech čtyř gólů (1+3). Soupeři během třetiny došly síly, což se projevilo ve třetí třetině, kdy měl Rožnov převahu, udával tempo hry a přidal další dvě branky.

Radost z výhry

Vašek Fiurášek se vyjádřil k zápasům: První zápas byl takový menší chaos, nebyli jsme tak dobře připraveni, jako hráči Frenštátu, kteří hráli tvrdě a byli neúnavní. My jsme byli rozházení a nehráli jsme to, co bychom měli a na tom se odrazila naše hra. Moc šancí jsme neměli, jejich brankář se skoro nezapotil. Musíme zapracovat na rozehrávce a neztrácet tolik míče. Začátek druhého zápasu jsme absolutně zaspali! Najednou jsme prohrávali o čtyři góly. O přestávce byl na střídačce pěkný rachot. Řeklo se, jak se bude hrát a fungovalo to parádně! Kdybychom neměli Kustyho, tak se můžeme jít klouzat, díky němu jsme vyhráli.