17.09.2018

První bod, dobrý bod

Další sezóna se pro rožnovské Sršnice otevřela na palubovce v Kopřivnici. Utkaly se zde s týmem z Bílovce a zálohou Vítkovic a dovezly tak jeden docela cenný bod.

2. liga žen opět prošla malou obměnou a spojila se s nižší soutěží, v lize je tak znovu třináct týmů. Co se týče samotného týmu žen, tak i ten se výrazněji změnil – vrátila se po roční pauze Orságová, zpátky už je také zraněná Konrádová a z dalekých krajin „navrátivší“ se Zvonková. Tým juniorek se nepřihlásil a tak mladé naděje okyslučují tým žen. Co se týče odchodů, tak odešly hostující hráčky z Kopřivnice (Krbcová a Prašivková). Bohužel však kádr není nijak velký, nebýt starých „mazaček“, asi by se ani neposkládal.

VS. 2:1
FBC Spartak Bílovec   1. FBK Rožnov p/R (2:0, 0:0, 0:1)

Sršnice zaspaly začátek - hned v úvodní minutě se z rychlého gólu radovaly soupeřky. Nevadí. Jedeme dál....Dámám v sršních barvách poněkud nevyhovovalo nasazené tempo soupeřek, prostě se rozhodly Sršnice uběhat. To se potvrdilo znovu ve čtvrté minutě, kdy opět skórovala bílovecká Sochorková. Do konce třetiny se sršnicím povedlo zachytit tempo Bílovce a pokoušely se stále častěji zlomit dobře chytající brankářku Vavrečkovou, avšak neúspěšně. Mířidla Sršnic nebyly dobře nastavené. Do konce prostřední části se neodehrálo nic převratného, ale v začátku třetí třetiny bylo po faulu na Zvonkovou odpískáno trestné střílení - Konrádová s klidem proměnila. V tu chvíli byly Sršnice na koni, tlačily, střílely, ohrožovaly i míjely branku, někdy i zcela prázdnou 🙁 Avšak do posledního hvizdu se vyrovnat nepodařilo.

Brankářka Rožnova Žočková

VS. 3:3
1. FBK Rožnov p/R   1. SC TEMPISH Vítkovice B (1:2, 2:0, 0:1)

Zápasy s vítkovickými hráčkami bývají často nad očekávání vyrovnané. Největší problém Sršnicím však dělá jejich rychlé přečíslení a nahrávky s přesností milimetru. Zvyk je železná košile a proto skóre opět otevřely soupeřky, v půlce třetiny, již vedly o dvě branky. Sršnice se nebály, branku Kodetové ohrožovaly často, avšak většinu střel pochytala. Až Konrádová ji svou střelou překonala - 1:2. Skóre se srovnávalo v druhé třetině, kdy se z úhlu povedlo Vojkůvkové prostřelit gólmanku. Za necelou minutu potom se Zvonková napřáhla k nechytatelné střele a strhla vedení na stranu Rožnova. Sršnice měly nelehký úkol, udržet celou třetinu vedení, případně přidat ještě pojišťující branku. Nepovedlo se.... Zamastilová vyrovnala a tak se soupeřky rozešly smírně 3:3.

K zápasům se vyjádřila Pája Orságová, která se po roční pauze opět oblékla do sršního dresu: Na úvod sezóny nás čekal staronový soupeř Bílovec. Bílovec byl hned ze začátku zápasu hodně běhavý, zatímco my jsme měly rozjezd pomalejší, přišly dvě blbé chyby a hned z toho byly dva góly. Pak už jsme se probraly a hra se zlepšila, ale bohužel se nám už zápas nepodařilo obrátit, aspoň kosmeticky ho upravila Venda, která se při nájezdu nemýlilaDruhý zápas byl trochu z jiného soudku. Vítkovice jsou známé svými přesnými nahrávkami a neběhají jen tak pro nic za nic, což se o nás moct říct nedalo, ale i tak mohl být zápas plně v naší režii. Bohužel nepřesná muška a chybějící štěstíčko nám nepřálo a tak jsme vybojovaly aspoň pěkný bod na úvodDo příště doladíme mušky, zahájíme podzimní fyzickou přípravu a body se jen pohrnou!

K dalším zápasům nastoupí rožnovské ženy 7. října v odpoledních hodinách na domácí palubovce, tak neseďte doma a přijďte povzbudit 😉