youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
07.05.2018

Tečku za rožnovskou sezónou udělaly Sršnice

Ani jednomu z dnešních soupeřů našich žen nešlo v celku o nic moc, tabulka se na těchto pozicích již měnit nemohla, přesto tomu tempo zápasů vůbec neodpovídalo a Sršnice si slušně zaběhaly. Na Vítkovice tentokrát nestačily, s Přerovem rozhodl zápas jeden trochu hloupý gól. Ale i ty se počítají.

VS. 6:2
1. SC TEMPISH Vítkovice B   1. FBK Rožnov p/R (2:1, 1:0, 3:1)

Ostrava naběhla na Rožnov se zběsilým tempem často připomínající kolotoč, na kterém se sršnice nerady vozí. První zatrnutí v žilách nastalo u rožnovských žen ve 3. minutě zápasu, kdy jim byla nabídnuta přesilovka. Slušně řečeno, není to jejich silná stránka. Ale přežily bez úhony! Přesto jako první otevřely skóre soupeřky a to v 10. minutě první části. Na to za 40 minut odpověděla Blažková po narážečce se Šnajdarovou. Bohužel, srovnaný stav do konce třetiny nevydržel. V té druhé se trefily jen jednou soupeřky, které zvyšovaly tlak, přičemž síly domácích sršnic docházely. To se taky zřejmě podepsalo na konečném výsledku. V poslední části přidaly Vítkovice ještě 3 branky, Vojkůvková pak jen po nahrávce Prašivkové ke konci poslední části korigovala konečný výsledek.

Kromě tří bodů stihly Sršnice pozdravit a přivítat novou členku týmu, malou Eminku od bývalé Sršnice Hanslianové 🙂

VS. 2:0
1. FBK Rožnov p/R   FBC Přerov (0:0, 0:0, 2:0)

Do posledního zápasu sezóny byl úkol jasný. Krom výhry samozřejmě také trochu té srandy. Gólově to nebyl nijak bohatý zápas, pokusů bylo ale více než dost, tvrdých střetů také, občas nějaké to vyloučení. V prvních dvou třetinách se kromě hry nahoru a dolů a dvou vyloučení, po jednom na každé straně, neudálo nic extra zajímavého. Gólově se prosadil jako první Rožnov až ve 3. třetině zásluhou Prašivkové, které na oplátku z prvního zápasu nahrála Vojkůvková, a který udělal za záda přerovské brankářky pěkný oblouček. Když pak sršnice přežily následné oslabení i závěrečný nápor Přerova po time-outu, mohla úplně poslední tečku za sezónou střelou do prázdné brány udělat juniorka Macigová, která si našla čas mezi učením se na maturitu a na tento zápas ženský tým doplnila a posílila.

Nedělní zápasy byly také výjimečné vysokým počtem navrátilců. Jednak svůj tým z tribuny pozorovala cestovatelka Jitka Zvonková, ženám se také dostalo podpory od „staré“ sršní gardy ve složení Žídková – Navrátilová – Grygaříková, druhý zápas přišla „odkoučovat“ zkušená maminka Danihelová a v neposlední řadě se do hry po dlouhé pauze zaviněné zraněním zapojila střelkyně Konrádová. Těšila se? Těšila!! „Na poslední zápasy jsem se moc těšila, protože jsem dlouho nehrála. Před těmito zápasy jsem byla jen na jednom tréninku a měla jsem velkou chuť do hry. V prvním zápase nás čekal třetí tým soutěže, Vítkovice. Věděly jsme, že to bude těžký zápas, ale rozhodně jsme nenastupovaly s tím, že prohrajeme. Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale nepodařilo se nám jít do vedení. Na vedoucí gól Vítkovic jsme ještě odpověděly, když se bombou k tyči trefila Zuz, ale po zbytek zápasu jsme už jen dotahovaly. Utkání asi rozhodl gól deset vteřin před koncem první třetiny a rychlý gól z kraje té druhé. Do druhého zápasu jsme šly s tím, že si poslední zápas užijeme a vyhrajeme. Holky z Přerova totiž také prohrály a dokonce dostaly dvanáct gólu, tak jsme si věřily. Zápas se nám povedl lépe než ten první, ale bylo to dáno i tím, že rozdíl v obou soupeřích byl velký. Nakonec jsme vyhrály o dvě branky a myslím si, že zcela zaslouženě. Celkem se divím, že padly jen dva góly, protože šancí ke skórování bylo na obou stranách fakt hodně. Pro diváky škoda, pro gólmanky dobře ;-).

Sršnice tímto děkují všem, kteří se podíleli na jejich letošní sezóně, kteří jim pomáhali, povzbuzovali, ať již na tribunách, střídačce či doma s nervy čekající na výsledky, a těší se na Vás v další sezóně ;-).

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista