youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
03.05.2018

Strhující závěr sezóny starších žáků – oslava stříbra

Starší žáci čekali celý rok na tuhle chvíli. V posledním kole Moravskoslezského přeboru starších žáků se mělo určit konečné pořadí nejlepších tří týmů soutěže. Do posledního hracího dne jsme vstupovali z nejhorší pozice vedoucí trojky, ale ani případný zisk titulu nebyl tak daleko, navíc hráče pohánělo v každém utkání minimálně padesát diváků. V prvním utkání dne nás čekal lídr tabulky z Petrovic. Kluci potvrdili, že na soupeře umí hrát a vyhráli přesvědčivým výkonem. Druhé utkání Proti týmu Jablunkova nepřineslo mnoho nasazení, kluci přesto dokázali urvat vítězství.

Poslední promluva před zápasem.

VS. 2:5
Z.F.K. AQM Petrovice   1. FBK Rožnov p/R (1:2, 0:0, 0:0)

Úvod utkání jasně patřil Rožnovanům, kteří bušili do soupeřovy obrany a bylo jen otázkou času, kdy se skóre poprvé otevře. Netrvalo to dlouho, ve třetí minutě se po lehkém nahození prosadil Kloss. Ke konci první třetiny se provinil proti pravidlům petrovický Bartoň a následnou přesilovou hru zužitkoval z nulového úhlu Plandor. Zápas se odehrával ve vysokém tempu. Petrovice si dokázaly do konce zápasu vytvořit pár slibných šancí, ale Sršni měli pořád navrch, navíc ke konci druhé části zápasu se povedlo odskočit na 3:0. Petrovičtí Krokodýli na nic nečekali a vytáhli do posledního dějství s vysokým napadáním, které ovšem nenadělalo rožnovské obraně žádné problémy, spíše naopak. Soupeř chyboval v návratu do obrany a skóre 4:0 muselo potěšit každého diváka. Soupeř poté vše vsadil na jednu kartu, vyslal nejlepšího hráče před rožnovského Skláře a bránil pouze ve čtyřech hráčích. Tato taktika zapříčinila navýšení skóre z hole Rumplíka, který odehrál úžasný zápas, gól si jistě zasloužil. V závěru zápasu přišla ještě naše slabší chvilka, když soupeř vstřelil dvě slepené branky. Tím zápas ale skončil a my jsme si mohli připsat veledůležité tři body do tabulky.

Jakub Tvarůžek v úniku po mantinelu.

VS. 6:4
1. FBK Rožnov p/R   FbC Coyotes Jablunkov (1:2, 0:0, 0:0)

Druhý zápas dne nás čekal Jablunkov, který přijel do Rožnova pouze se sedmi hráči, přesto tento tým dokázal svůj první zápas dne vyhrát. Rožnované věděli, že díky výhře mladého týmu z Havířova nad Petrovicemi již nemají šanci na titul, ale zápas nesměli podcenit, pořád se hrálo o druhé místo. První třetina poskytla pár chyb, ale výkon nebyl špatný a stačil k pohodlnému vedení 4:1. Za Sršně se postupně trefili Plandor, Vodička, Šindel a Rumplík. V dalším dějství se diváci moc florbalem nepokochali. Bojovalo se hlavně na středu hřiště a jednu z mála šancí dokázal využít pouze Škývara. Poslední třetinu sezóny otevřel Šelever a vypadalo to v pohodlné vítězství. Bohužel ale přišel výpadek a to hlavně morální. Kojoti z Jablunkova dokázali postupně mazat ztrátu, ale neměli dostatek hráčů a hlavně ani času. Konečné skóre 6:4.

Radost po první vstřelené brance.

Komentář Davida Karafiáta, mladou naději rožnovského florbalu: Naše dva poslední zápasy se vydařily. Ke konci sezóny se každý snažil v domácím prostředí udělat co nejlepší dojem a vybojovat si tak první místo. První zápas s Petrovicemi začal velmi dobře. Začali jsme dávat góly, hráli jsme kombinačně a to na Petrovice platilo. Druhý zápas jsme trochu polevili. Ze začátku jsme vedli, ale poté začal Jablunkov dotahovat. V letošní sezóně jsme zažili výhry i prohry a ne vždy to byly radostné chvíle, ale stálo to za to. Všichni se snažili a dávali do toho co bylo v jejich silách. Sice jsme skončili na druhém místě, ale ty zápasy s Rožnovským klubem za to stálý.

David Karafiát se může pyšnit velkým počtem zblokovaných střel.

Komentář Daniela Rumplíka, hráče s narůstající formou: Do prvního zápasu s Petrovicemi byl jasný cíl. Posbírat tři body což se i stalo. Zápas jsme zahráli nejlíp jak jsme mohli a dalo se na to dívat. Druhý zápas s Jablunkovem byl statisticky lehčí. Soupeř nastoupil pouze s šesti hráči a brankářem. Zápas překvapivě fyzicky zvládli. Z naší strany byl zápas kvalitně horší než první. Ale kluci se snažily, což byla potřeba. Výhra klapla 6:4 . Klukům děkuji za sezónu, všichni jsme dřeli a na trénincích vládla pozitivní nálada, což je základ. O bod nám uteklo první místo, na kterém se umístilo SFK Havířov, ale co… gratulujem do Havířova. Druhé místo je taky místo. Taky děkujeme fanouškům za podporování a hojnou účast.

Daniel Rumplík při střele.

Komentář Daniela Slováka, trenéra Sršňů, týmu starších žáků: „Dnes to měl být pro nás svátek, ukončení sezóny v domácím prostředí. Jsem rád, že nás přišla podpořit spousta fanoušků. Odvděčili jsme se jim hlavně v prvním zápasem, kdy jsme ukázali naše kvality, všichni hráči šlapali na sto procent, měli jsme skvělý návrat do obrany, skvěle jsme napadali, hra na míčku vypadala velmi dobře, jako tým jsme celkově neztráceli míčky v osobních soubojích, prostě vše klapalo, tak jak mělo. Vyzdvihl bych výkon Dana Rumplíka, který dle mého názoru odehrál svůj nejlepší zápas v sezóně. Je mi trochu líto Petrovic, mají dobrý kádr, ale dnes ukázali to, v čem mají problém. Když jim teče do bot, nedokážou změnit tempo hry, nehrají jako celá pětka na hřišti a vše sází na jednu kartu jménem Matěj Mlotek. Je to skvělý hráč, ale věřím spíše v kolektivnější styl hry, který Matěj taky umí hrát, jen tomu nepřizpůsobili taktiku. Druhý zápas začal dobře, první třetinu jsme podávali slušný výkon, ale poté se naše hra sesypala. Všichni nejspíše víme, co se dělo, ale radši bych to nechal v kabině. Před turnajem jsme měli ještě teoretickou šanci na první místo. Málem se tak stalo, Petrovice dlouho hrály vyrovnaně s Havířovem, bohužel pro nás Havířov nakonec vyhrál a my tak skončili na druhém místě s bodovou ztrátou, která se zdá být malicherná. Konečné pořadí je podle mě ale spravedlivé, Havířov si titul zasloužil, moc jim gratuluji a přeji hodně štěstí do dalších sezón. Petrovice musí být po dnešku hodně zklamány, z prvního místa klesly na třetí, ale myslím, že jsme dopoledne ukázali, že před ně patříme. Děkuji všem, kteří se jakoukoli měrou podíleli na uplynulé sezóně, díky všem.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista