29.04.2018

Muži „B“ doma zaváleli a o vlásek tak unikli sestupu

Poslední dvojzápas tohoto ligového ročníku mohl rozhodnout o bytí a nebytí mužské rezervy v této soutěži, ovšem Sršni svou úlohu získat plný počet bodů zvládli na výbornou. S Libinou vyhráli jednoznačně 10:1 a beton hrající Domaslavice ubodali až v závěru zápasu o dvě branky.

Nad Sršni kroužila zubatá, ale nakonec se podařila záchrana v hodinu dvanáctou

VS. 10:1
1. FBK Rožnov p/R B   FBC Beerboys TJ Libina (2:0, 3:1, 5:0)

Hned od prvních vteřin bylo jasné, kdo bude držet otěže utkání, Rožnov víceméně nepůjčil soupeři míček a výsledkem souvislého tlaku byly 2 branky po pěkných kombinacích Viktoříka s Barabášem a Plesníkem, v obou případech skóroval snajpr Viktořík. Soupeř se zmohl pouze na jednu nebezpečnou střelu na bránu, kterou téměř studený Holčík zkušeně zlikvidoval.

Druhou třetinu začal Rožnov brankou na 3:0, když Pavlica jemu vlastní nahrávkou mezi nohama soupeře našel Hegarovu čepel a ten z první vypálil nechytatelnou pumelici pod víko. O čestný úspěch se postaral hráč Libiny Folwarczný a míček si odnesl do své zbrusu nové florbalové vitríny, ve 30 letech to byl totiž jeho úplně první soutěžní florbalový zápas. S rychlou odpovědí ale přišel opět Viktořík a uzavřel tak svůj hattrick. V poslední minutě třetiny ještě zaznamenal branku Kristek a na světelné tabuli tak po 2. třetině svítil stav 5:1 pro Rožnov.

Poslední část si sršni vyloženě užili, bylo potřeba pošetřit síly na druhý zápas, trenér tedy zapojil všechny hráče a vytvořil tři útoky. Tento tah se vyvedl na výbornou, Rožnov fungoval jako dobře namazaný stroj a již unavené Libině tato mašinérie nasázela dalších pět branek, postupně se trefili Štůsek, Plesník, Žitník, Kristek a pěnu na pověstnou desítku dočepoval Konvičný.

Rožnovský „B“ tým posilnilo několik mužů z ostatních složek…

VS. 4:6
SK Domaslavice   1. FBK Rožnov p/R B (0:1, 2:2, 2:3)

Druhý zápas začali Valaši opět bravurně, po minutě hry se trefil Pavlica po asistenci Kristka. Zbytek třetiny ale představoval klasický zápas s Domaslavicemi, tedy dobývaní pevnosti a nebezpečné soupeřovy brejky. Všechny ale zlikvidovala obrana Rožnova ve spolupráci s pozorným Holčíkem.

Gólový účet druhé třetiny otevřel Viktořík, ale chvíli na to Domaslavice snížily po střele nepříjemného Górneho. Dvoubrankový náskok si vzal zpět Rožnov v poslední minutě třetiny po kombinaci Hegara se Žnivou, který vymetl pavučinky soupeřovy brány. Do druhé sirény ale ještě stihli Domaslavičtí snížit a dostat se tak opět na dostřel.

Poslední dějství nezačalo pro Rožnov vůbec dobře, Domaslavicím se podařilo srovnat a sršni v situaci uhrát minimálně remízu začali cítit nervozitu. Naštěstí zaúřadovalo obranné duo Konvičný-Žitník a zastínilo gólem útočnou trojici z jejich formace. Následovalo ovšem vyloučení Rožnova a v posledních vteřinách přesilovky Domaslavice opět srovnaly. Běžela poslední minuta zápasu, inkasovaný gól by znamenal sestup do nižší soutěže, ale Žniva odčinil své vyloučení a zkušeně zavěsil na bližší tyč. Soupeř ještě zkusil odvolat brankáře, ale výhru zpečetil z volného úderu Viktořík, který se s ničím nepáral a téměř přes celé hřiště trefil prázdnou branku. Tím zajistil béčku poprvé v sezóně zisk plného počtu bodů a hlavně udržení se v soutěži.

Pavel Barabáš v akci

Kapitán a trenér v jedné osobě, Dalibor Plesník, zhodnotil poslední zápasy, ale i celou sezónu: „S Libinou hra na kočku a na myš, potíže nám dělal jen agilní Kilčický, ale jinak jsme měli zápas plně pod kontrolou. Domaslavice vzaly zápas zodpovědně a nedarovaly nám nic zadarmo, i když už měly jisté udržení v soutěži. Zvučná jména v sestavě Rožnova ale potvrdila kvality a vypomohla k vítězství. Sezóna to byla těžká, liga je velmi kvalitní, na hru devadesát minut čistého času (během celého turnaje) musíme do příští sezóny zlepšit fyzičku. Ale hlavně se dlouhodobě trápíme v zakončení, potřebovali bychom jednoho až dva chladnokrevné zabijáky. Nevíte někdo o někom… ? 😉 Ale hlavní je, že jsme ligu udrželi, po sedmi prohraných zápasech v řadě už to vypadalo bledě. Děkuji všem, kteří v sezóně makali a dřeli, příští rok budeme tabulkově výš, slibuji!