youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
27.04.2018

Předposlední kola body ženám nepřinesla

Početně slabší rožnovské ženy se vydaly o uplynulé neděli do Třince, kde je čekalo tradiční duo Třinec – Havířov. Domů se sice vracely vstříc slunci, bohužel však bez bodů.

VS. 1:5
1. FBK Rožnov p/R   FBC Ossiko Třinec (0:2, 0:1, 1:2)

Třinec byl na domácí půdě nejen hráčsky dvakrát početnější, ale rovněž jistější. Celý rok se ukazovaly ve vynikající formě, florbalově i kondičně, a také při neděli ukázaly, že by se ve vyšší soutěži určitě neztratily. Za to rožnovské výkony jdou lehce dolů. Fyzička už cosi nestačí, herně moc na týmu typu Třinec nestačí. V podstatě se sršnice celý zápas bránily, když se občas dostaly do útoku, tak se jim nepodařilo zdárně zakončit. Celkem jim soupeřky nasázely 5 branek, některé góly byly smolné, haluzácké, jiné způsobené nedůrazem v obraně. Prosadit se sršnicím podařilo až za stavu 0:4 v poslední části, kdy se z obrany do útoku vydala Martinková a svou sólo jízdu zakončila gólem. To bylo ale od Rožnova vše a tak si Třinec celkem v klidu dokráčel před, na ženské zápasy zcela nezvykle, početným publikem pro 3 body.

Na svou gólmanku jsou Sršnice pyšné, stejně jako ona na ně!

VS. 1:2
1. FBK Rožnov p/R   Florbal PEGRES Havířov (0:1, 1:0, 0:1)

Do druhého zápasu si Rožnov věřil trochu více, Havířov je herně vyrovnaný soupeř. Bohužel se v průběhu prvního zápasu zranila Janka Horáková a hra v 7 lidech už pro starší ročníky v týmu není nic příjemného. Na hřišti ale nechaly, co mohly, od vítězství byly jen krůček, přesněji jednu hloupou plachtící střelu, která cestou k brankářce Žočkové poťukala, koho mohla, aby pak propadla do sršní brány. Stalo se tak při přesilovce v 9. minutě poslední části, kdy do té doby byl stav vyrovnán. Za Rožnov fotbalově skórovala kapitánka Šnajdarová. Sil na konci už bylo méně než málo a tak se zápas spíše jen dohrával, body z něho sršnicím nekáply žádné.

Tempo obou zápasů nebylo nijak zběsilé, ba naopak, šetřily jsme každý krok, ono taky v osmi respektive v sedmi lidech nemůžeme čekat velké zázraky,“ komentuje nedělní průběh kustodka týmu Eva Vojkůvková. „Chyběli nám vyložení střelci a dech, ale zato kolektiv jsme opět utužily. Čekají nás poslední letošní zápasy v domácím prostředí, tak doufám, že nás bude dost.

Přesně tak, letošní sezóna je pro rožnovské ženy poněkud roztahaná, takže zatímco téměř všechna družstva už budou zaslouženě odpočívat, Sršnice poslední kola teprve čekají. Za dva týdny, v neděli 6. května se tak představí naposledy v letošní sezóně, navíc na domácí půdě v Rožnově. Co se tabulky týče, o nic moc jim již nepůjde, a tak budou chtít Sršnice jen příjemně, bodovými zisky samozřejmě, uzavřít sezónu a připravovat se na tu další.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista